Montaż oświetlenia schowka.
Autor Wiadomość
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 11 Luty 2017, 14:48   Montaż oświetlenia schowka.
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Witam wszystkich!
Ostatnio zabrałem się za montaż oświetlenia w schowku w mojej Lilith, bo niestety inżynierowie GM zapomnieli o tym detali, a z tego co czytałem to nie tylko w moim egzemplarzu :P
Na szczęście zostawili miejsce na lampkę (dziurę) więc zamontowanie nie było nadto problematyczne.
Ale przechodząc do sedna sprawy, oto krok po kroju jak montowałem lampkę:

1. Demontaż schowka. Trzyma on na 4 śrubkach, 2 na górze i 2 na dole, oraz na zaczepie w prawym górnym rogu schowka, części stycznej z drzwiami.


2. Następnie zaopatrzyłem się w pasującą lampkę. Wdaje mi się ze jest to uniwersalny produkt Opla bo pasowała i z Merivy, z Astry, czy z Corsy B. Do niej zakupiłem żarówkę diodową.


3. Kolejnym krokiem było uzyskanie dostępu do prądu. Idąc za radą forumowiczów pociągnąłem kable do schowka z zapalniczki. Jednakże, aby ominąć zabawę z lutowaniem (nie czuję się z tym zbyt pewnie) odłączyłem kostkę z zapalniczki i podłączyłem kable rozdzielające. 2 krótsze wracają do zapalniczki a 2 dłuższe przeciągnąłem w stronę schowka.



4. Mając już kable pociągnięte, i po sprawdzeniu że wszystko działa (po przekręceniu kluczyka zarówno w zapalniczce jak i na kablach jest prąd) wystarczy przeciągnąć kable do wewnątrz schowka i zamontować go na swoje miejsce.


5. Teraz wystarczy już tylko podłączyć lampkę pod wystające kable i wcisnąć ją w miejsce dla niej przeznaczone. Chyba nie da się jej włożyć tam odwrotnie, ale aby uniknąć niedomówień: kablami w stronę maski a białym włącznikiem w stronę drzwiczek.



6. Pozostaje nam się cieszyć z samodzielnie zamontowanego oświetlenia ;)


Pozdrawiam serdecznie, Mymciak ;)
 
     
 Grabos92



Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 11
Skąd: Birmingham
Wysłany: 13 Luty 2017, 00:03   
   Moje auto: Corsa D SXI 1.2 85km


A więc jednak się udało bez problemów :okk:
 
     
 alehandro


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Olek
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 16
Skąd: Stryków
Wysłany: 24 Marzec 2017, 09:57   
   Moje auto: a3


Nie ma problemu z tym, że lampka świeci non stop? Nie widać z wnętrza przebijającego światła?
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwiecień 2017, 06:38   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


dzięki za poradnik :)
mam tylko pytanie o szczegół .. w jaki sposób dostać się do gniazda zapalniczki? czy trzeba cos rozkręcać ?
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 1 Maj 2017, 08:45   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


@renatan Zależy jak masz podłączona zapalniczkę. Jak masz tak jak ja, tak że z tyłu jest miejsce, to da się t kostkę po prostu wyciągnąć jak się ma zgrabne i zwinne rączki :P
W razie jakichkolwiek pytań pisz na PW
:powodzenia:
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 1 Maj 2017, 12:48   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


alehandro napisał/a:
lampka świeci non stop?

Nie, nie świeci non stop, bo ma wyłącznik. Ten biały element nad kciukiem na fotce..
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Maj 2017, 18:46   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


niestety z tyłu nie daję rady :wstyd:
ale znalazłam filmik jak facet robi to paluchem ,wyciąga gniazdo zapalniczki.. ..niestety mnie to nie wychodzi
https://www.youtube.com/watch?v=uDRW5vejHww
 
     
 subsebo


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Grudzień 2017, 14:03   
   Moje auto: Opel Corsa D


Ja też próbowałem i nie udało się...trzeba rozbierać wszystkie plastiki w środku..
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Kwiecień 2018, 13:08   
   Moje auto: z12xep


Cześć.
Nie chciałem mnożyć wątków o oświetleniu schowka, mam nadzieję że autor nie obrazi się jeśli napiszę parę słów.
Opracowałem sposób na podłączenie lampki w schowku bez nawet centymetra kabla i ingerencji w okablowanie auta. Nie jest to super profesjonalne rozwiązanie, ale skuteczne i cieszy.


Jak widać potrzebna jest żarówka led (lepiej świeci od zwykłej), bateria 9V w zupełności starcza jej moc, taśma izolacyjna (oczywiście może być inna), gumka recepturka ( z tych mocniejszych), i oczywiście lampka (dawcą był Opel Vectra A 94r)

Baterię mocujemy jak najbliżej blaszek i przewlekamy gumkę pod blaszką, zakładamy na baterię.
Aby się nie zsunęła zabezpieczamy taśmą. Bez gumki bateria miała tendencję odchylania się.
Gumka musi dociągać baterię do blaszek.

Tak wygląda całość.

Powodzenia ;)
 
     
 Grabos92



Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 11
Skąd: Birmingham
Wysłany: 3 Kwiecień 2018, 20:38   
   Moje auto: Corsa D SXI 1.2 85km


Co do wyciągania zapalniczki kciukiem jak na filmiku, spróbowałem, wyciągnąłem i ułamałem plastiki trzymające zapalniczke na miejscu :okk:
Także sposób działa ale nie do końca jak trzeba, chyba że to ja za mocno szarpnąłem ;p
Tak czy inaczej, wykorzystałem zapalniczke do podłączenia oświetlenia nóg zamiast lampki w schowku i działa jak trzeba
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 11:13   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Czemu miałbym się obrażać? ;p
Patent jak najbardziej na plus! Bez zbędnego grzebania przy elektryce. :ok:
Widać szkot (ze śląskiego taśma izolacyjna) jest dobry na wszystko xD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa D » Montaż oświetlenia schowka.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.