Corsa C 1.0 z klimatyzacją - wymiana paska wielorowkowego (
Autor Wiadomość
 ekmir


Informacje
lubuskie

LPG: Tak
Imię: Mirek
Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 34
Skąd: lubuskie
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 18:58   Corsa C 1.0 z klimatyzacją - wymiana paska wielorowkowego (
   Moje auto: Opel Corsa C


W Corse C 1.0 (silnik: Z10XE) z klimatyzacją. mam do wymiany pasek wielorowkowy (alternatora).
Większość informacji w necie to krótki opis, ze jest to bardzo prosta czynność i kilkuminutowa.

Czy w tym modelu wymiana paska (i ewentualnie rolki/napinacza) też jest taka prosta ?
W necie natknąłem się na informację, że wymiana paska wymaga demontażu uchwytu silnika.

Bardzo proszę o pomoc.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 21:42   
   Moje auto: OPEL/FORD


Tak, wymagane jest zdemontowanie łapy silnika. Mając żabę podpierasz silnik, odkręcasz łapę (są torxy ale nasadka 11 daje radę), wymieniasz pasek i składasz. Jak nie będzie łapy to masz dostęp fajny od góry do rolki napinacza.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 23:01   
   Moje auto: Z12XEP


Wymiana paska wymaga zdjęcia łapy silnika, ale mimo wszystko nie jest to skomplikowane. 30min roboty.
1. Odłączasz wtyczkę z przeplywomierza
2. Odkrecasz opaskę za przeplywomierzem i rozlaczasz dobór
3. Wyciągasz Rurę przed filtrem powietrza a następnie całą obudowę filtra powietrza
4. Podnośnik pod silnik (najlepiej przez jakąś deskę żeby nie wgiac miski
5. Odkrecasz łapę silnika
6. Naciagasz Napinacz i blokujesz jakąś zawleczka
7. Ściągasz stary pasek i zakładasz nowy
8. Naciagasz napinacz, wyciągasz zawleczke, zakładasz łapę silnika i skladasz wszystko w odwrotnej kolejności
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa C 1.0 z klimatyzacją - wymiana paska wielorowkowego (
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.