Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 31 Styczeń 2018, 16:55   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

25 stycznia minął pierwszy rok z Corsche :D z tej okazji (właściwie trochę się spóźniłem) zedytowałem pierwszy post. Zmieniłem trochę tekst, dodałem zdjęcia po zakupie, których wcześniej nie publikowałem oraz troszkę dodałem informacji wyciągniętych z numeru VIN :D

Także pierwszy rok za nami ;p

Pozdrawiam :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 31 Styczeń 2018, 18:22   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Pierwszy minął i oby jeszcze trochę lat czekało ;)
Chyba bezczelnie ukradnę pomysł spisania całego wyposażenia z VINu do wątku mojej xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 1 Luty 2018, 15:58   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, oby jeszcze kilka ich było ;p

kradnij xD nie ma problemu ;p
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 13 Marzec 2018, 16:49   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

dawno nic nie pisałem w temacie i najwyższa pora zaktualizować wątek ;) trochę tego się nazbierało :D

Jak wiecie ostatnie 4-5 miesięcy woziłem się wspaniałym Volvo S40 2.0D w automacie z 2009 roku, czekałem z utęsknieniem na przejażdżkę Corsą ;p niby wiele jej brakuje z udogodnień jakie oferuje Volvo, ale Corsche to Corsche ;)

Przez dwa tygodnie urlopu zastanawiałem się czym wracać do Niemiec... Citroenem C8, którego kupiłem poniekąd za namową taty, czy Corsą. Pojeździłem C8 i śmiało mogę stwierdzić, że to super auto, pomimo swoich gabarytów sprytnie da się nim przemieszczać po zatłoczonych ulicach Warszawy i jest odziwo przyjemny w parkowaniu, ale Corsa jest sprawdzona i na 99% nie zaskoczy mnie jakaś usterka. Tak po dłuższych rozważaniach wybrałem Corsche, w końcu trochę mnie z nią łączy, nie to co z awangardowym i kapryśnym francuzem xD

Ostatni tydzień gdzie prawie byłem pewien, że Corsa będzie nam towarzyszyć w podróży 1300km przeprowadzaliśmy wszystkie konieczne naprawy i przeglądy.

Wymieniliśmy:
- Tarcze i klocki przód - TRW
- Filtr powietrza - Bosch
- Filtr Oleju - Mann Filter
- Olej silnikowy - Motul 6100 Synergie+ 10w40
- Wymieniony uszczelniacz od strony półosi
- Uzupełniony olej w skrzyni i dolany dodatek Liqui Moly
- Dodatkowo zostały rozebrane i skontrolowane tylne bębny
- Zakupiłem znaczek na przód (nie ma go na wszystkich zdjęciach)
- Wymiana żarówki podświetlenia tablicy oraz czyszczenie lampek
- Wymiana wycieraczek z przodu na Bosch'a i wymiana gumki w tylnej
- Wpadły ponownie ori felgi 15" z tymi samymi oponami Toyo co w zeszłym roku
- w dniu wyjazdu geometria i przegląd (oczywiście bez zastrzeżeń)



Przed wyjazdem odwiedziłem przyjaciela w jego studiu detailingowym na mycie ;) Corsa została bardzo dokładnie umyta i na sam koniec nałożono QuickDetailer, żeby na AutoBahnie się nie pobrudziła za bardzo xD



Podczas trasy postanowiliśmy odwiedzić bardzo ciekawe miejsce ;) pytałem w Shoutboxie i jedynie Adam10 był bliski poprawnej odpowiedzi - Russelsheim to będzie nastepny kierunek :) ale tym razem pojechalismy do fabryki gdzie Corsa została wyprodukowana, czyli do Eisenach w samym centrum Niemiec :D










Dodatkowo dostałem/kupiłem trochę kosmetyków do Corsche :D Przeważa firma K2 i jestem ciekaw efektów przed i po :D testy i recenzje w internecie są bardzo pozytywne, także jestem dobrej myśli :D dodatkowo kupiłem tani ale ponoć trwały wosk Turtle Wax i Niewidzialną wycieraczkę K2. Wszystko bedę testował i pokazywał tutaj efekty :D



Przez przypadek znalazłem breloczek, który dyndał u kluczy mojego pierwszego samochodu i postanowiłem, że zadynda również w Corsie :D brelok wykonałem własnoręcznie ze skóry, jest wzorowany na breloku jaki miał Takumi Fuijwara w anime Initial D :D


Podsumowując trasę 1300km mogę powiedzieć, że Corsa spisała się znakomicie, spalanie wyniosło przy pierwszym liczeniu 5,45 L/100km, natomiast przy drugim 5,5 L/100km.

To by było chyba na tyle.

Pozdrawiam :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 13 Marzec 2018, 19:43   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Wiadomo, co Corsa to Corsa :okk:
Miło tak ją zaprowadzić do "miejsca narodzin". Też bym chętnie kiedyś taką wycieczkę zrobił w przyszłości, ale musiałbym się wybrać do Hiszpanii... Może przy okazji jakichś większych wakacji xD
I nie ma co, ale teraz się prezentuje tak jak powinna. Czekam na opinie co do kosmetyków, bo też muszę się porządnie doposażyć na sezon :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Marzec 2018, 07:41   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, piękny prezent sprawiłeś Corsche tą wycieczką w rodzinne strony :D
Fajnie się prezentuje Twoja Corsa. A co do fotek, podobają mi się kolory... przed fabryką corsa wygląda jakby to były zdjęcia z okładek magazynów motoryzacyjnych z tamtych lat :D

Daj znać jak się sprawuje ta wycieraczka od K2 ;> Może jakiś film, przed i po czy cos:D
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 14 Marzec 2018, 19:55   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Super, widać dbałość o szczegóły ;)
Corsa w twoich rękach przeżywa drugą młodość :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 15 Marzec 2018, 16:06   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, Corsa to zawsze dobry wybór :okk:

jacob, cieszę się, że profesjonaliście podobają się moje zdjęcia :D

testy kosmetyków na pewno będę uwieczniał, może uda mi się coś nagrać ;)

Raf02, jest jeszcze mnóstwo szczegółów do dopracowania, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie po mojej myśli :D

Łapcie jeszcze jeden kolaż z kilkoma zdjęciami z Eisenach oraz z działaniem QuickDetailera, kropelkowanie zawsze mnie kręciło ;p



Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Marzec 2018, 10:45   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, jaki tam ze mnie profesjonalista... pasjonat :D

Co do kropelkowania to polecam wosk który jest w moim wątku :D on fajnie kropelkuje :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 16 Marzec 2018, 16:03   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, oj nie bądź taki skromny, każdy widzi jakie fotki trzaskasz ;)

Co do wosku, to tak jak pisałem wcześniej będę testował Turtle Wax, jest tani, podobno długo się utzrymuje na lakierze i bardzo łatwy w aplikacji. Collinit'a miałem nałożonego na lampy po polerowaniu i nawet długo się utrzymywał ;)

Kiedyś planuje użyć wosku K2 Proton z Carnaubą, widziałem kilka testów na YouTube i efekt jest bardzo dobry :D

Zobaczymy co czas pokaże ;)

Z ciekawostek dodam, że ostatnio na zegarze w Corsche wybiło 171000 km, powoli zbliżamy się do magicznej bariery 200tys. :D

Pozdrawiam
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 24 Marzec 2018, 16:08   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

dziś zaprezentuję Wam kolejny gadżet z serii Opel Motor Sport ^^ Jest to wersja próbna, podobno ma być jeszcze lepiej ;p



Zapalniczka pomalowana w barwy Opel Motor Sport ;p Malowała: moja dziewczyna xD ja trochę pomagałem. Malowanie wykonane za pomocą lakierów hybrydowych do paznokci. Lakier utwardzany w lampie UV xD

Druga wersja będzie bardziej dopracowana, ta powstała bardzo spontanicznie bez wcześniejszego przemyślenia kolejności nakładania kolorów ;)

Ostatnio znowu dokupiłem mikrofibry i dodatkowo aplikator do wosku Sonax'a. Na zdjęciu również mikrofibra z glinką oraz zapach samochodowy Black Frost w "psikaczu" od Chemical Guys ;)



Oby pogoda w najbliższy dzień wolny dopisała to rozpocznę pierwsze etapy detailingu :D

PS. Czarkoman, dzięki za polecenie Imgur'a, całkiem sprytny i przyjazny hosting ;)

Pozdrawiam :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Marzec 2018, 19:11   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Siemka,

pogoda dopisała i dziś przetestowałem większość produktów do pielęgnacji auta :D

We wszystkich pracach pomagała mi moja dziewczyna, aż jestem w szoku, ze chciało jej się wycierać resztki po paście polerskiej, docierać wosk, odkurzać wnętrze i ochrzaniać mnie, że nie dokładnie to robię ;p

Co udało nam się zrobić?

1. wstępne mycie w celu usunięcia powieszchownych zabrudzeń
2. glinkowanie całego lakieru glinką z mikrofibrą
3. opłukanie auta z zacieków po pracy z glinką
4. polerowanie reflektorów przód i tył za pomocą pasty K2 lamp Doctor
5. przepolerowanie lakieru pastą K2 Ultra Cut
6. mycie felg i opon za pomocą szczotki do kół
7. ponowne mycie i osuszenie karoserii
8. nałożenie wosku Turtle Wax przy użyciu aplikatora Sonax na lakier i lampy przód/tył
9. położenie preparatu K2 Bono na wszystkie czarne plastiki zewnętrzne
10. wypsikanie opon środkiem K2 Bold i dotarcie go mikrofibrą
11. odkurzenie wykładziny, foteli, kanapy i tylniej półki

wszystko zajęło nam ok. 3 godzin. Na pewno bez pomocy Justyny jeszcze bym walczył z detailingiem xD

kilka zdjęć z pracy:





Ocena produktów.

K2 Ultra Cut - 6,5/10, na pewno efekt byłby znacznie lepszy gdybym miał do tego maszynę, pasta ręcznie usunęła delikatne mikroryski, zmatowienia i kilka drobnych śladów od czyichś drzwi. Jestem zadowolony z tej pasty, tylko następnym razem nie będę tego robił ręcznie xD albo nie całe auto jednego dnia, tylko rozłożę sobie to na elementy ;)

K2 Lamp Doctor - 8/10, efekt bardzo dobry, idealnie usuneła ryski, pozostały tylko te głębsze. Najlepszy efekt jest na lampach z tyłu :D przód jak wiadomo, jest brzydki, ale i tak nie co poprawiło ich wygląd ;)

K2 Bono 8/10, ładnie wyrównał kolor plastików, dobrze się nakłada.

K2 Bold 10/10, najlepszy z produktów tej firmy! Opony są czarne z lekkim połyskiem

Turtle Wax 9/10, nakładanie wosku jest czystą przyjemnością, docieranie nie sprawia problemu, ładnie zakrył niedoskonałości lakieru

Aplikator Sonax 7/10, niestety za duży, ale za to ładnie rozprowadzał wosk

Oceny mogą ulec zmianie, rozpoczynamy test długodystansowy xD za jakiś miesiąc dam znać jak trzymają się te produkty na karoserii ;p

W nastepnym tygodniu, planuję nałożyć niewidzialną wyciereczkę K2 ;) jestem bardzo ciekaw efektu :D

Na sam koniec pojechaliśmy na mała sesję :D

Corsche wreszcie się prezentuje jak powinno (znaczy jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale wszystko w swoim czasie)

Fotki:













Pozdrawiamy :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 27 Marzec 2018, 23:09   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Pierwszy dzień po detailingu i już można się cieszyć działaniem wosku :D kropelkuje, aż miło ;p



Pozdrawiam ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 30 Marzec 2018, 16:16   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Drodzy Corsiarze,
życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, czasu spędzonego w rodzinnym gronie i mokrego dyngusa ;p :easter1:



Pozdrawiam :easter1:
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 31 Marzec 2018, 14:33   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Jak lamp doctor się się sprawuje? długo działa? bo musiałbym się zainteresować czymś takim...
A tak to ślicznie zadbałeś o autko, aż miło się patrzy :ok:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Kwiecień 2018, 08:43   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Eeee Panie pięknie wypucowana Corsa :D Klasa! Wosk widzę też działa zacnie, ciekawe jak długo się utrzyma w porównaniu do mojego COLLINITE ;)

Najbardziej czekam na tą wycieraczką :>
 
     
 doc


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2 Kwiecień 2018, 14:37   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2


Witam.
Gratuluję Wam. :okk:
Piękna robota. Ja czekam na cieplejsze dni aby zabrać się za Corsę. Widzę, że produkty firmy K2 świetnie się sprawdziły. Ja również stosuję spray do opon i uważam, że jest świetny.
Mam do ciebie prośbę. Czy możesz napisać ile opakowań poszczególnych produktów zużyłeś?
Głównie interesuje mnie pasta.
Pozdrawiam
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 2 Kwiecień 2018, 16:03   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Dziękujemy za miłe słowa, cieszę się, że podoba Wam się efekt :D

Mymciak, Pasta Lamp Doctor, jest pastą lekkościerną, przy pracy jest bardzo przyjemna, a to na jak długo będzie taki efekt to cieżko powiedzieć ;) po wypolerowaniu lamp, wszystkie zostały zabezpieczone woskiem. Myślę, że na najbliższe 2 miesiące mam spokój ;p

jacob, na pewno następnym woskiem jaki będę nakładać, to będzie K2 Proton :D ale najpierw musze ten skończyć, albo zostawie sobie go do lamp i felg :D zobaczymy ;)
Aplikacja i test niewidzialnej wycieraczki będzie w najbliższą środę :) ma padać, więc może coś nagram :D

doc, dzięki :D żadnego produktu w całości nie zużyłem, najwięcej wykorzystałem pasty do lakieru Ultra Cut, niestety polerowanie ręczne, strasznie dużo pasty pochłonęło. Planuje poszukać uniwersalnego pada i spróbować polerować wkrętarką akumulatorową ;) pasty do lamp, zużyłem coś ok. 1/4 tubki. W środę mam wolne to dokładnie posprawdzam i dam znać :D

Z ciekawostek z życia z Corsche to sprawdziłem prędkość maksymalną mojego turbo-klekota. Udało się osiągnąć katalogowe 165km/h. Szczerze mówiąc myślałem, że uda mi się przekroczyć 170... niebawem ponownie przejadę się po autostradzie, tym razem wywalę trochę balastu z bagażnika xD bo mam tam ze 30 kilo narzedzi xD woże je tak na wszelki wypadek ;p

I jeśli jesteśmy przy przekraczaniu prędkości.... to znowu przyszło zdjęcie z niemieckiego fotoradaru... tym razem predkość przekroczyłem o 7km/h i do zapłacenia 10euro mandatu. Z ciekawostek dodam, że zdjęcie zrobiło mi na autostradzie przed wjazdem do tunelu. Akurat tak były znaki rozmieszczone, że z odcinka bez limitu, pojawiło się 120, później 100 i w końcu 80 na którym strzeliło mi zdjęcie. Widząc pierwsze ograniczenie odpusciłem gaz i samochód sam zaczął wytracać prędkość i jak widać nie zwolnił wystarczająco. Jakoś nie jestem typem kierowcy, który w momencie mijania znaku daje po heblach, żeby mieć dozwoloną prędkość na blacie.
Kiedyś ktoś napisał przy pierwszym moim poście o mandacie, że w Polsce jest margines błędu do 5km/h, w Niemczech jest 3km/h. Także uważajcie na Autobahnach ;p
 
     
 doc


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2 Kwiecień 2018, 19:23   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2


Piecia napisał/a:
doc, dzięki :D żadnego produktu w całości nie zużyłem, najwięcej wykorzystałem pasty do lakieru Ultra Cut, niestety polerowanie ręczne, strasznie dużo pasty pochłonęło. Planuje poszukać uniwersalnego pada i spróbować polerować wkrętarką akumulatorową ;) pasty do lamp, zużyłem coś ok. 1/4 tubki. W środę mam wolne to dokładnie posprawdzam i dam znać :D

Dzięki za odpowiedź.
Nie musisz z aptekarską dokładnością sprawdzać i pisać ile czego zużyłeś :D
Przypuszczałem, że nie zużyłeś wszystkich środków na jeden raz.
Najbardziej interesowała mnie wydajność pasty do polerowania, czy wystarczy jedno opakowanie. Nie chciałbym pracy kończyć w połowie bo zabraknie mi materiału.
Pisałeś, że dość czasochłonne i trochę męczące jest właśnie polerowanie.
Zastanawiam się nad użyciem takiego zestawu :
- K2 Venox - mleczko do polerowania
- K2 Quantum - mleczko wosk
Pewnie też wypróbuje:
- K2 Spectrum - wosk w płynie do zastosowania po umyciu auta.
Na marginesie, czytając te nazwy wnioskuję, że ktoś w tej firmie jest fanem Bonda :okk:
Pozdrawiam
 
     
 sportway


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Łódzki
Wysłany: 3 Kwiecień 2018, 13:27   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTi


Zoptymalizujcie te foty,ładują się wszystkie na raz w pełnym rozmiarze, a później są dopiero dopasowywane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.