Problem z regulacją nawiewu
Autor Wiadomość
 Dejmii


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Włocławek
Wysłany: 29 Marzec 2018, 09:43   Problem z regulacją nawiewu
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość naprawienia samemu regulację nawiewu, mianowicie aktualnie posiadam ustawiony nawiew na szybę. Nawiew ustawiono mi w serwisie, gdyż miałem ustawione pokrętło na siebie. W serwisie zawołali za naprawę 800 zł bo niby trzeba wymienić cały przedni panel, co troche mi tu podchodzi pod naciąganie. Wycyztałem, że problem może być z linkami, ale w to wątpie, pytanie czy jest tam jakiś silniczek krokowy, który mógł paść ? czy coś w tym stylu ? Licze na konkretne odpowiedzi.
Z poszanowaniem.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Marzec 2018, 11:03   Re: Problem z regulacją nawiewu
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Widocznie połamały się uchwyty od linki w pokrętle i trzeba panel wymienić.Na allegro kupisz za 40zł używany ale też może być uszkodzony/zapytać/. Przed wymianą sprawdziłbym linkę i dźwignie od nagrzewnicy czy ciężko nie chodzą bo nowy panel może się połamać.
Serwis ma czasami ceny mniejsze od złotych rączek i nie robią prowizorek i to już mit z tym naciąganiem.
 
     
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 8 Styczeń 2019, 01:58   
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


. Witam, mam ten sam problem. Jakiś czas temu jadąc z dziewczyną przekrecila mi nawiew z szyby na inny i od tamtego momentu nawiew nie zmienia swojej pozycji. Pokrętłem mogę ruszać Ale przekraczając do prawej i lewej strony czuję opór. Chciałbym spróbować sam to zrobić, szukałem jakiś informacji, przeglądałem yt. Ale nic mi nie wpadło w oko. Wiem ze trzeba wymontowac radio i odkręcić od panelu nawiewu dwie śrubki aby wyjąć panel. Jednak nie wiem jak sprawdzić czy to linki czy może coś innego i jak to naprawić. W sam naprawiam jest tylko jak wyjac panel. Nie chciałbym na razuerano oddawac, do serwisu więc jeżeli ktoś wie albo ma jakieś doswiadczenie to proszę o pomoctym . Pozdrawiam
 
     
 kibiczuzla89


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 27 Luty 2019, 05:20   
   Moje auto: Opel corsa d 2010 111 1.3 75kw


Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc :/
 
     
 Klaudi0


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Klaudiusz
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 9 Marzec 2019, 00:05   
   Moje auto: Opel Corsa D, Vectra C


kibiczuzla89 napisał/a:
Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc :/

Jak wyżej najprawdopodobnie skończyła się obudowa nagrzewnicy. Jest to defekt japońskiej technologii denso. Ja jestem po wymianie całości tylko że ja mam klimatronik. Ogólnie musisz zanurkować pod kierownicę lub odkręcić schowek (bo nie wiem z której strony jest manual) i kręcąc pokrętła sprawdzić czy czy klapy pracują.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Problem z regulacją nawiewu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.