Regulacja siły wspomagania
Autor Wiadomość
 w.ig


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sylwester
Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 11 Marzec 2018, 16:48   Regulacja siły wspomagania
   Moje auto: Corsa D 1.2 85KM


Zakupiłem niedawno Corsę 1.2 z 2013. Żona przesiadła się z Pandy ze wspomaganiem i narzeka na ciężko pracujące wspomaganie w Corsie. Porównując do Pandy meganki fabi czy Octavii to na parkingu kierownica pracuje dużo ciężej. Czy można to jakoś podregulować?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Marzec 2018, 20:08   Re: Regulacja siły wspomagania
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Niestety tylko w Corsie E jest dodatkowy przycisk i faktycznie kierownicą można kręcić jednym palcem.Szczerze mówiąc to nigdy go nie używałem,bo kierownica chodzi bardzo lekko i bez tego identycznie chodziła w Corsie D.Porównajcie z inna Corsą może coś jest nie tak albo do mechanika podjechać.Powiedział Pan żeby w miejscu nie kręcić a dopiero jak się trochę ruszy?
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Marzec 2018, 21:13   
   Moje auto: Corsa D


Trochę to dziwne bo wg mnie w D kręci się bardzo łatwo, dosłownie jednym palcem, proponuję porównać z inną corsa, być może coś jest nie tak z układem wspomagania. Miałem przypadek, ale to w C, że pękła plastikowa zębatka wspomagania i ciężko chodziło, może coś podobnego tu się trafiło
 
     
 w.ig


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sylwester
Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 11 Marzec 2018, 22:34   
   Moje auto: Corsa D 1.2 85KM


Chciałem porównać. Nawet wybrałem się do aaaauto ale mieli tam kolejkę na godzinę czekania. Może umówię się w Oplu na jazdę jakąś Corsą D z ich komisu.
Co ciekawe, wspomaganie pracuje płynnie i nie wydaje żadnych odgłosów. Dla mnie to trochę wygląda jakby wspomaganie nie przełączało się w tryb parkingowy i pracowało z taką samą siłą niezależnie od prędkości. Przy próbie kręcenia jednym palcem można sobie go zwichnąć. A w Pandzie czy robiłem to wielokrotnie, w Octavii można ale auto za długie i trzeba być bardziej ostrożniejszy przy manewrowaniu.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Marzec 2018, 10:03   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Corsa D ma taki sam podstawowy układ wspomagania jak moja E.Dzisiaj na światłach stałem i spróbowałem pokręcić palcem i całkiem lekko poszło bez dodatkowego wspomagania które jak wyżej wspomniałem uzyskuje się po wciśnięciu przycisku na desce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ kierowniczy » Regulacja siły wspomagania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.