Opel Corsa D 1.2 XEP osad w zbiorniczku płynu chlodzącego
Autor Wiadomość
 polrob


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: TOM
Wiek: 46
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: GD
Wysłany: 8 Marzec 2018, 00:45   Opel Corsa D 1.2 XEP osad w zbiorniczku płynu chlodzącego
   Moje auto: Corsa D 1,2


Witam
Mam problem z corsa D a mianowicie pojawił się tłusty osad w zbiorniczku płynu chłodzącego (plus krople od środka jak przy gotowaniu. Moje podejrzenie to UPG. Przebiegi autem nieduże ok 5tys rocznie i tak naprawdę to od miesiąca jak zacząłem to obserwować to ubytek płynu może delikatny. Jest też osad na korku oleju ale to występowało zawsze w takich temperaturach jak teraz. W oleju nie widać śladów płynu. Jakieś sugestie co to może być?
Dodam że nie ma problemów z ogrzewaniem, i przewody gumowe nie są zbyt twarde podczas pracy silnika.
Czy jest możliwe żeby to olej odstawał się do płynu poprzez UPG a nieodwrotnie, bo wydaje mi się że szybciej powinien iść płyn do oleju.
Prośba o jakieś podpowiedzi.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Marzec 2018, 07:27   
   Moje auto: Z12XEP


polrob napisał/a:
Czy jest możliwe żeby to olej odstawał się do płynu poprzez UPG a nieodwrotnie, bo wydaje mi się że szybciej powinien iść płyn do oleju.


to zależy w którym miejscu byłaby trafiona uszczelka ;) Ciśnienie oleju jest większe niż w układzie chłodzenia więc jeśli nieszczelność jest niewielka to może być tak że olej będzie dostawał się do oleju.

Przy tym silniku może być też tak, że olej miesza się z płynem chłodzącym poprzez nieszczelności uszczelki osłony rozrządu, ale to by się dopiero okazało przy rozbieraniu.
 
     
 polrob


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: TOM
Wiek: 46
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: GD
Wysłany: 8 Marzec 2018, 20:43   
   Moje auto: Corsa D 1,2


Witam

Dzięki za info. Dało mi to do myślenia co napisałeś ale kurczę w zeszłym roku był wymieniany rozrząd łącznie z tą dużą uszczelką która była w kpl. Czy może jest jeszcze dodatkowo jakaś inna?
Zastanawia mnie skąd się biorą skropliny na górze zbiorniczka które wyglądają jak skroplone opary płyny (tak jakby się gotował), no chyba że to jest spowodowane tym olejem który się później osadza na bokach.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Marzec 2018, 23:23   
   Moje auto: Z12XEP


nie, jest tylko ta duża uszczelka. Polecam Victor Reinz (taka idzie na pierwszy montaż).

Zrób zdjęcie tego dziwnego osadu ;) Może to wcale nie olej ;)
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marzec 2018, 16:00   
   Moje auto: Corsa D


Można przeprowadzić test szczelności upg- takie testery to koszt ok 20-30zl, test może pokazać czy spaliny przedostają się do układu chłodzenia.
Dodatkowe tłuste osady z płynie chłodzącym zawsze wróżą większy remont, nawet jeżeli to nieszczelność od strony rozrządu, to w zależności od obecnego przebiegu warto wymienić upg bo to tego i tak trzeba zrzucać rozrząd
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Marzec 2018, 18:11   
   Moje auto: Z12XEP


bartong1 napisał/a:
Dodatkowe tłuste osady z płynie chłodzącym zawsze wróżą większy remont, nawet jeżeli to nieszczelność od strony rozrządu, to w zależności od obecnego przebiegu warto wymienić upg bo to tego i tak trzeba zrzucać rozrząd


owszem, też bym od razu zrobił UPG jakbym miał zrzucać cały rozrząd a nie byłoby pewności którędy leci

bartong1 napisał/a:
Można przeprowadzić test szczelności upg- takie testery to koszt ok 20-30zl, test może pokazać czy spaliny przedostają się do układu chłodzenia.


to da Ci tylko obraz tego czy spaliny lecą do ukł chłodzenia, a tutaj widać ewidentnie że problem jest z jakąś mikro nieszczelnością pomiędzy ukł smarowania a chłodzenia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Opel Corsa D 1.2 XEP osad w zbiorniczku płynu chlodzącego
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.