Corsa 1.2 SXI 2008 Dławienie na mocnym przyspieszeniu. Brak
Autor Wiadomość
 Arto


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Londyn
Wysłany: 7 Marzec 2018, 23:28   Corsa 1.2 SXI 2008 Dławienie na mocnym przyspieszeniu. Brak
   Moje auto: Corsa 1.2 SXI


Cześć

Niedawno kupiłem Corse 1.2 SXI z małym przebiegiem za śmieszne pieniądze (mieszkam w UK). Nie zauważyłem żadnych problemów z nią aż do pierwszego tankowania.
Od ostatniej soboty (tankowanie) silnik pracuje równo i mogę nawet pomyśleć, że nie pracuje wogóle, jeżeli samochód jest na luzie. Nie mam żadnych kontrolek na desce. Niestety jest jedno "ale" jak chcę ostrzej ruszyć albo dać wiecej gazu silnik zaczyna się dławić. Nie zawsze i nie cały czas. Czasami "kopie" normalnie oraz czasami wogóle mu się to nie zdaża. Na spokojnej stopie samochód jedzie sam. Żeby ruszyć z miejsca nie muszę nawet naciskać gazu.
Za każdym razem, kiedy się dławi muszę albo odpuścić albo przegazować samochód na wyższe obroty. Wymyśliłem sobie 3 teorie:
1. Filtr powietrza. Zamontowany, który przyszedł z samochodem to stożek (chyba brudny) i nie wiem czy SXI z czymś takim była robiona.
2. MAF (może...)
3. Kiepskie paliwo ze stacji, na której tankuje raz na 5 lat i na której zatankowałem w sobotę. Niestety będe musiał z tym paliwem wytrzymać kolejne 2 tygodnie, bo szybko nie zchodzi.

Dzięki za jakiekolwie wskazówki.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Marzec 2018, 07:29   
   Moje auto: Z12XEP


Arto napisał/a:
1. Filtr powietrza. Zamontowany, który przyszedł z samochodem to stożek (chyba brudny) i nie wiem czy SXI z czymś takim była robiona.
2. MAF (może...)
3. Kiepskie paliwo ze stacji, na której tankuje raz na 5 lat i na której zatankowałem w sobotę. Niestety będe musiał z tym paliwem wytrzymać kolejne 2 tygodnie, bo szybko nie zchodzi.


4. Układ zapłonowy i słaba iskra, czyli świece/cewka

a co do punktu trzeciego polecam wymienić potem filtr paliwa
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Marzec 2018, 10:46   Re: Corsa 1.2 SXI 2008 Dławienie na mocnym przyspieszeniu. B
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


On ma stały filtr paliwa w baku, nie wymienia się.Ściągnął bym paliwo,szkoda silnika i kupił nowe.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Marzec 2018, 14:29   
   Moje auto: Z12XEP


a faktycznie, nie doczytałem że to już CD
 
     
 Arto


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Londyn
Wysłany: 10 Marzec 2018, 19:54   
   Moje auto: Corsa 1.2 SXI


Zamierzam zmienić komplet świec. Dam znać jak to wygląda po.

Żeby nie łamać netykiety; edytuję.

Po zmianie świec na nowe, Boschowskie, dławienia nie zaobserwowałem do tej pory. Jest to 1.2 Ecotec więc nie łudze się, że będzie rakieta ale przyspiesza w miare poprawnie. Dzięki za rade.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa 1.2 SXI 2008 Dławienie na mocnym przyspieszeniu. Brak
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.