opel corsa d 1.3 cdti blad samochodzik z kluczykiem
Autor Wiadomość
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 7 Marzec 2018, 13:48   opel corsa d 1.3 cdti blad samochodzik z kluczykiem
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


Po wlaczeniu auta na desce wyskakuje blad samochodzik z kluczykiem palacy sie na zolto. auto jedzie w trybie awaryjnym brak mocy nie przyspiesza. Był podłaczony pod kompa jest blad woda w paliwie czujmik paliwa wymieniony wraz z filtrem wyplukany caly uklad paliwowy, oraz nie mozna skasowac inspekcji olejowej. czasami w trakcie jazdy samochodzik z kluczykiem gasnie wraca moc, po chwili znow brak mocy. czy ktoś mi pomoże?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Marzec 2018, 16:38   
   Moje auto: Z12XEP


bez kompa mogę jedynie wróżyć z fusów.... EGR, DPF
 
     
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 7 Marzec 2018, 17:15   
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


wszyscy w tego kompa patrza jak w Boga, a komp ciula daje, auto mialem podlaczane z 5 razy pod kompy gm ,byłoby wiadomo to bym to zrobil z tego co sie orientuje ten samochodzik z kluczykiem moze oznaczac kilka awari moze ktos wie jakich o to wlasnie pytam!
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Marzec 2018, 17:32   
   Moje auto: Z12XEP


Bo jak się patrzy w kompa to trzeba umieć jeszcze czytać co tam jest zawarte. Jak jeździsz do debili to tak masz.

Pod tą kontrolke jest podłączone kilkadziesiąt awarii, mam wymieniać?

Z objawów które opisales bez kompa mogę Ci powiedzieć to co powyżej
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 7 Marzec 2018, 18:18   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Adam10 ma całkowitą rację, ta kontrolka oznacza tyle że jest jakaś awaria i żeby dowiedzieć się czegoś więcej trzeba podłączyć pod komputer.
Jeżeli bardzo nie chcesz tego robić to ponoć można sczytać błędy w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=2DMrzZh7Ies
Nie wiem natomiast jak to w praktyce wychodzi
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Marzec 2018, 18:22   
   Moje auto: Z12XEP


Czarkoman napisał/a:
Jeżeli bardzo nie chcesz tego robić to ponoć można sczytać błędy w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=2DMrzZh7Ies
Nie wiem natomiast jak to w praktyce wychodzi


tylko że to nie chodzi o to żeby tylko odczytać błędy, bo wtedy to się kończy tak jak autor tematu wyżej napisał... że auto było 5 razy na kompie i nic. Trzeba jeszcze wiedzieć co te cyferki oznaczają i jak od siebie to wszystko zależy ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 7 Marzec 2018, 18:57   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Wiadomo, potem z cyferkami do kogoś kto je potrafi dobrze zinterpretować jeszcze :okk:
 
     
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 7 Marzec 2018, 22:18   
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


do Adam 10 kolego mieszkasz w pomorskim stosunkowo blisko mnie, skoro jesteś taki ogarnięty jestem w stanie do Ciebie przyjechac na tego kompa i na usunięcie usterki oczywiscie zaplace za Twoj stracony czas. Lecz uwazam ze to nie jest takie proste, bo mam ogarnietego mechanika ktory z niczego robi coś, no ale moze masz racje ze moi mechanicy sa słabi.
Podłacze corse jeszcze raz pod kompa i opisze wszystkie komunikaty i bledy
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Marzec 2018, 22:50   
   Moje auto: Z12XEP


co tydzień jeżdżę do Poznania, więc mijam Świecie. Możemy się ustawić gdzieś po drodze i zobaczyć co w trawie piszczy ;)
 
     
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 9 Marzec 2018, 19:48   
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


super odpowiada mi Twoja propozycja, moj nr 690552973, bedziesz jechał dzień wcześniej odezwij się.
 
     
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 9 Marzec 2018, 23:31   
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


krychu47 napisał/a:
wszyscy w tego kompa patrza jak w Boga, a komp ciula daje, auto mialem podlaczane z 5 razy pod kompy gm ,byłoby wiadomo to bym to zrobil z tego co sie orientuje ten samochodzik z kluczykiem moze oznaczac kilka awari moze ktos wie jakich o to wlasnie pytam!



ciula to Ty chyba dajesz po to jest żeby podłączać wiadomo że nie zawsze wskarze konkretną usterke . teraz samochody są takporobione że na jedną awarię może byc kilka czynników niestety taka technologia . a jak tak nażekasz na komputery to kup sobie syrenke lub malucha :) :) :D :D :D ;p ;p ;p
 
     
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 11 Marzec 2018, 15:55   
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


witam miałem bryczke podłączoną pod kompa i wyświetlił się następujący błąd cyt,, P0651-01 Wysokie napięcie w obwodzie 2 napięcia odniesienia 5 V '' slowo w słowo . auto jedzie bez turbinki na liczniku wyświetla sie samochodzik z kluczykiem czasami znika auto azczyna przyspieszac turbina sie załacza. jakieś pomysły?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Marzec 2018, 16:32   
   Moje auto: Z12XEP


Tak, do sprawdzenia pedal gazu, czujnik wałka rozrządu, sterownik turbo, czujnik ciśnienia na listwie CR. Te rzeczy działają na 5V i jeśli nie dostają takiego napięcia to auto wchodzi w tryb awaryjny. Musiałbym na schemat popatrzeć czy coś jeszcze jest pod 5V.

Op-comem można podejrzeć na blokach pomiarowych pedal gazu. a jak ktoś nie ma kompa to miernik w łapę i trzeba przedwonic instalacje
 
     
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 11 Marzec 2018, 22:26   
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


super bardzo konkretna odpowiedz, w najblizszym czasie przejże wskazane przez Cb rzeczy,
 
     
 krychu47


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: krystian
Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 7
Skąd: świecie
Wysłany: 15 Marzec 2018, 11:12   
   Moje auto: opel corsa d 1.3 CDTI


Witam sprawdziłem przez Cb wskazane rzeczy procz pedału gazu, ale zauważyłem w najblizszym czasie użytkowania jak były temperatury teraz ok+ 15 stopni celcjusza to po całej dobie stania atuo było odpalone w/w bład zapalił sie na chwile i gasł auto przyspieszało pracowało normalnie, a gdzy wrociły temperatury +2 stopnie celcjusza bład po zapaleniu auta cały czas wystepuje i nie gasnie oraz zauwazyłem jakby gorzej odpalał,,,,może jest to jakis problem z paliwem jest ciepło to sie rzoszerza a zimno to kurczy moze listwa wtryskowa cholera wie???
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Marzec 2018, 11:16   
   Moje auto: Z12XEP


najbardziej podejrzany będzie czujnik ciśnienia na listwie CR. Nie masz jakiegoś znajomego z takim silnikiem żeby podmienić na chwilę?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » opel corsa d 1.3 cdti blad samochodzik z kluczykiem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.