Tempomat od innych Oplów
Autor Wiadomość
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Marzec 2018, 21:25   Tempomat od innych Oplów
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Witam, mam bardzo szybkie pytanie. Mój tempomat nie chce się uruchomić (wbity w VIN więc raczej nie był dokładany) i biorąc pod uwagę stan manetki zgaduję, że to ona szwankuje. Stąd pytanie czy manetki od np. Astry G będą pasować, bo na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, a takie oryginalnie od Corsy C są zdecydowanie rzadsze i droższe.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2018, 21:35   Re: Tempomat od innych Oplów
   Moje auto: Z12XEP


Czarkoman napisał/a:
Witam, mam bardzo szybkie pytanie. Mój tempomat nie chce się uruchomić (wbity w VIN więc raczej nie był dokładany) i biorąc pod uwagę stan manetki zgaduję, że to ona szwankuje. Stąd pytanie czy manetki od np. Astry G będą pasować, bo na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, a takie oryginalnie od Corsy C są zdecydowanie rzadsze i droższe.


Pasuje tylko manetka od corsy i merivy. Żadne inne nie podejdą. Jak chcesz nową to do wersji z tempomatem nie ma zamienników a oryginał kosztuje 450zł w ASO (akurat do siebie kupowałem bo dokładałem tempomat) ;) Używki można za około 150zł wyrwać, natomiast pierwszym podejrzanym bym wziął czujnik pedału sprzęgła ;) Mógł paść albo wypiąć się ze swojego miejsca. Manetki wyjątkowo rzadko się psują.

Jak chcesz to przy okazji jak będę w Pobiedziskach to mogę Ci to zdiagnozować. Chyba że jak będę w Poznaniu (bo bywam znacznie częściej) to byś podjechał.
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Marzec 2018, 21:42   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Zdecydowanie wolałbym żeby to był czujnik sprzęgła, ale manetka jest w dosyć kiepskawej kondycji dlatego boję się, że to ona zawiniła (spore luzy, kierunki też czasami śmiesznie wskakują).
Oczywiście jeżeli zechciałbyś pomóc to bardzo chętnie skorzystam "szacun" . W Poznaniu w tygodniu jestem praktycznie codziennie w szkole. Rzadko autem ale to najwyżej przyjadę jak będziesz.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2018, 21:44   
   Moje auto: Z12XEP


ja z kolei najczęściej w weekendy jestem w Poznaniu ;)

ale coś wymyślimy
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Marzec 2018, 21:47   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Ciężko żebym wybrzydzał terminy, najwyżej zrobię sobie wycieczkę weekendową przy okazji ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Tempomat od innych Oplów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.