Problem z odpaleniem po wylaczeniu silnika po 10 minutach
Autor Wiadomość
 abd82@o2.pl


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Dariusz
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Google
Wysłany: 5 Marzec 2018, 17:29   Problem z odpaleniem po wylaczeniu silnika po 10 minutach
   Moje auto: Corsa 1.3 cdti 2008


Witam moj problem jest dziwny. Auto pali na dotyk kazdego ranka. Gdy odpalam je po raz pierwszy grzeje swiece i pali na dotyk i noge jechac jak przejade okolo nawet tylko 3 km bedzie odpalal normalnie jednak bez grzania swiec. Natomiast gdy zaraz po odpaleniu lub nawet jak juz chodzila na wolnych obrotach 10 minut nie odpali mi za diabli i dodam ze podczas prib odpalenia nie grzeje swiec.
Prosze o jakies podpowiedzi lub najlepiej moze ktos mial taki problem i rozwiazal go wydaje siebze chodzi o grzaniebswiec.
Swiece nowe jak ibsterownik zadnych kontrolek z awaria.
Auto o corsa 1.3 cdti z 2008 roku
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2018, 17:46   
   Moje auto: Z12XEP


abd82@o2.pl napisał/a:
dodam ze podczas prib odpalenia nie grzeje swiec.


tak ma być. Na ciepłym silniku nie grzeje już świec ;)

abd82@o2.pl napisał/a:
wydaje siebze chodzi o grzaniebswiec.


to nie problem świec

abd82@o2.pl napisał/a:
Witam moj problem jest dziwny. Auto pali na dotyk kazdego ranka. Gdy odpalam je po raz pierwszy grzeje swiece i pali na dotyk i noge jechac jak przejade okolo nawet tylko 3 km bedzie odpalal normalnie jednak bez grzania swiec. Natomiast gdy zaraz po odpaleniu lub nawet jak juz chodzila na wolnych obrotach 10 minut nie odpali mi za diabli


to teraz powiedz mi... czy auto jak już odpali to odpala równo czy tak trochę kulawo chodzi przez kilka sekund?

Przyczyn może być wiele i bez podpatrzenia pewnych rzeczy na kompie nie podam Ci pewnej na 100% diagnozy, ale podaje Ci gdzie możesz szukać:

1. Jeśli odpala trochę nierówno to pierwszym podejrzanym jest wtrysk... któryś może lać

2. Czujnik ciśnienia na listwie commonrail
3. Regulator ciśneinia na listwie commonrail
4. słaba masa silnika/słabe styki przy aku
5. rozrusznik
6. nieszczelna pompa wysokiego ciśnienia

Powinieneś podjechać do kogoś kumatego na kompa, ale nie do takiego co tylko błędy potrafi odczytać, ale do takiego co potrafi wejść w bloki pomiarowe i rozumie liczby które się tam pojawiają ;)
 
     
 abd82@o2.pl


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Dariusz
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Google
Wysłany: 5 Marzec 2018, 18:26   
   Moje auto: Corsa 1.3 cdti 2008


Spoko dzieki za podpowiedzi jak mi robil kompem diagnostyke zero bledow i auto pali normalnie jak jest cieple auto tylko nie wydaje mi sie ze jak odpale auto i pochodzi minute to potem juz nie moge a silnik nie moze byc jeszcze az tak cieply zeby swiece nie grzaly. Dlatego bardziej mysle ze cos powoduje nie wlaczanie sie grzania swic tylko nie wiem co . No i pompa paliwa slychac ja jak dlugo wyrownuje cisnienie
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2018, 18:58   
   Moje auto: Z12XEP


abd82@o2.pl napisał/a:
auto pali normalnie jak jest cieple auto tylko nie wydaje mi sie ze jak odpale auto i pochodzi minute to potem juz nie moge a silnik nie moze byc jeszcze az tak cieply zeby swiece nie grzaly.


jeśli tak to wygląda to spojrzałbym na czujnik temperatury czy pokazuje dobre wartości i przejrzał wiązkę od niego, oraz sprawdził przekaźnik od świec żarowych
 
     
 abd82@o2.pl


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Dariusz
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Google
Wysłany: 5 Marzec 2018, 19:55   
   Moje auto: Corsa 1.3 cdti 2008


czy mowiac czujnik temperatury masz na mysli termostat czy jest cos jeszcze bo nie mam pojecia ani mój mechanik
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2018, 21:11   
   Moje auto: Z12XEP


przy termostacie masz czujniki temperatury płynu chłodzącego
 
     
 abd82@o2.pl


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Dariusz
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Google
Wysłany: 10 Marzec 2018, 13:26   
   Moje auto: Corsa 1.3 cdti 2008


Witam ponownie mechanik probowal dzisiaj zdiagnozowac i twwierdzi ze rano odpalilo auto normalnie po zgaszeniu juz nie moze odpalic i twierdzi ze to problem z komputerem napodstawie tego ze nie mogl sie z nim połaczyc. Jak myslicie czy to dobra diagnoza mi cos w niej nie pasuje.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Marzec 2018, 20:18   
   Moje auto: Z12XEP


Jakim interfejsem próbował się połączyć?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Układ elektryczny, zapłon » Problem z odpaleniem po wylaczeniu silnika po 10 minutach
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.