Wyciek przy filtrze paliwa
Autor Wiadomość
 michal-800


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: uk
Wysłany: 2 Marzec 2018, 17:42   Wyciek przy filtrze paliwa
   Moje auto: Corsa 1.3 CDTI


Witam
Czy przewody, które doprowadzają paliwo do filtra wciśnięte są tylko na te plastikowe zatrzaski czy w środku powinny być jakieś oringi? Druga sprawa przy montażu te zatrzaski powinny być w przewodzie i wciśnięte na filtr czy na filtrze i na to wciskać przewody? Podczas demontażu zostały one na starym filtrze.
Jeszcze jedno pytanie czy oba zatrzaski sa takie same? Jeden krociec w filtrze na pewno ma mniejsza średnice, ale do kupienia mam komplet 2 o takim samym numerze.
Silnik 1.3cdti a13dtc 2012, filtr metalowa puszka.

Dziękuje i pozdrawiam !
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Marzec 2018, 17:53   
   Moje auto: Z12XEP


michal-800 napisał/a:
Czy przewody, które doprowadzają paliwo do filtra wciśnięte są tylko na te plastikowe zatrzaski czy w środku powinny być jakieś oringi?


są w środku też oringi

michal-800 napisał/a:
Druga sprawa przy montażu te zatrzaski powinny być w przewodzie i wciśnięte na filtr czy na filtrze i na to wciskać przewody? Podczas demontażu zostały one na starym filtrze.


na przewodzie

michal-800 napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie czy oba zatrzaski sa takie same? Jeden krociec w filtrze na pewno ma mniejsza średnice, ale do kupienia mam komplet 2 o takim samym numerze.


o ile dobrze pamiętam to dwa zatrzaski są takie same i jeden mniejszy
 
     
 michal-800


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: uk
Wysłany: 2 Marzec 2018, 18:25   
   Moje auto: Corsa 1.3 CDTI


Dzięki za szybko odpowiedz :)
Adam10 napisał/a:
o ile dobrze pamiętam to dwa zatrzaski są takie same i jeden mniejszy

Nie rozumiem, tam są tylko dwa przewody?

Widzę, ze ogarniasz temat. Byłbyś w stanie sprawdzić wymiary lub numery części np? Żeby ustalić co potrzebuje zanim to rozbiorę.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 11:07   
   Moje auto: Z12XEP


michal-800 napisał/a:
Widzę, ze ogarniasz temat. Byłbyś w stanie sprawdzić wymiary lub numery części np? Żeby ustalić co potrzebuje zanim to rozbiorę.


Niestety widzę że w Oplu występuje to tylko razem z całym przewodem. :( Zaraz zajrzę jeszcze do EPC i popatrzę

Mogę Ci zmierzyć zapinki z Corsy C 1.3cdti bo mam teraz akurat taką pod ręką, ale nie jestem pewien czy te zapinki są takie same jak CD

EDIT, jest na pewno inny. Zrób mi zdjęcie Twojego filtra. Prawdopodobnie u Ciebie zatrzask będzie na filtrze i nowe zatrzaski będą w opakowaniu z nowym filtrem. A w przewodzie są oringi, ale żeby je wymienić to musiałbyś je dobrać.
 
     
 michal-800


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: uk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 15:04   
   Moje auto: Corsa 1.3 CDTI


Filtr mam taki
https://m.ebay.co.uk/itm/..._app-cvip-panel
Takie zapinki dokupiłem
https://m.ebay.co.uk/itm/...epid=2230616315

Są tylko czarne i niebieskie 8 i 10mm odpowiednio, ja mam oryginalnie niebieskie. Przełożyłem je na to samo miejsce nie zwracając dokładnie uwagi, założyłem ze musza być inne, ale teraz już nie wiem. Ogólnie wypiąłem i wcisnąłem je dosyć lekko, liczę ze może one są wyrobione albo oring się po prostu zawinął w środku. No nic rozbiorę to i zajrzę tam. Jakbyś coś ustalił to będę wdzięczny, dzięki wielkie za pomoc!
Jeszcze na innej aukcji były podane zewnętrzne średnice króćców 7.89 i 9.49mm tylko czy oring wchodzi na nie czy to jest na styk?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 15:08   
   Moje auto: Z12XEP


oring jest w środku w przewodzie, a króciec od filtra paliwa wchodzi w oring (w środek)
 
     
 michal-800


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: uk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 15:55   
   Moje auto: Corsa 1.3 CDTI


Czyli zewnętrzna średnica krocca to wewnętrzna średnica oringu? Spróbuje się zaopatrzyć w kilka zanim to rozbiorę, bo problem jest wiadomo, nigdzie nie pojadę rozebranym autem :D

Znalazłem jeszcze taki temat
http://www.klubzafira.pl/...ad.php?tid=5526
Orientujesz się czy przy moim filtrze w przewodach tez są po 2 oringi?
 
     
 michal-800


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: uk
Wysłany: 6 Marzec 2018, 18:17   
   Moje auto: Corsa 1.3 CDTI


Dodam, co ustaliłem.
W przewodach są po 2 oringi oddzielone plastikowa podkładka. Wizualnie rozmiar jest ten sam, ale jeden jest żółty, drugi brązowy.
Zamówiłem 9.25x1.78 i ten wydaje się pasować. Drugi komplet 7.8x1.9 i te są za duże. Dziś tylko krótka przejażdżka i jest sucho, u mnie chyba właśnie z tego grubszego ciekło, który udało mi się złożyć na nowych oringach. Zobaczę po czasie, czy będzie wszystko okej.
Niebieskie zatrzaski są dwa inne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ paliwowy » Wyciek przy filtrze paliwa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.