Corsa D 1.3 Problem z silnikiem
Autor Wiadomość
 Jotem2013


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: MIłosz
Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: OStrów wlkp
Wysłany: 11 Luty 2018, 18:15   Corsa D 1.3 Problem z silnikiem
   Moje auto: Corsa D 1.3 90KM


Witam! Pacjent Corsa D 1.3 90KM z 2009 roku
Zacznę od początku. Kupiłem delikatnie uderzoną corsę D w prawy narożnik.
Od początku brak mocy i kopcenie więc wymieniłem EGR. Moc wróciła lecz na chwilę, po odpaleniu silnika trzepało nim dość mocno tak więc sprawdziłem wtryski. Jeden wymieniony reszta sprawdzona i dwa delikatnie zregenerowane (ryski) nowy oczywiście zakodowany. Znów poprawa ale po jakimś czasie znów to samo. W między czasie sprawdziłem rozrząd i niby był delikatnie przestawiony tak twierdzi mechanik.
Przejechał się na próbę i mówi ze między 3,4,5 biegiem rzuca autem diagnoza DWUMASA mówię ok skoro tak zrobimy ale ale ale
Wczoraj odebrałem auto od mechanika mówi ze jest ok ale nie jest, dziś odpalam motorem rzuca na biegu jałowym. Po chwili wraca do normy ok jadę... 1,2 ok 3 trzęsie budą 4 5 6 nie idzie ujechać przy 5 biegu i 2400 obrotów tryb awaryjny brak mocy. Podpinam kompa i p0234 p0299 ciśnienie doładowania oraz p0243 regulacja ciśnienia w kolektorze dolotowym. Auto po odpaleniu kopi delikatnie na czarno potem na białą pare.
Panowie pomocy 3 mechaników rozkłada ręce.. i nie wiedzą jak pomóc.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 15 Luty 2018, 21:06   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Cześć. Po odczycie błędów nasuwa mi się że trzeba sprawdzić przepływomierz powietrza i ewentualnie turbosprężarkę.
 
     
 Jotem2013


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: MIłosz
Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: OStrów wlkp
Wysłany: 16 Luty 2018, 00:10   
   Moje auto: Corsa D 1.3 90KM


Turbo wymienione. Błędy się nie załączają lecz drgania/szarpania zostały. Możliwe że wtryski zostały źle skalibrowane? Lub pęknięty któryś tłok? Lub sterownik silnika padł? Sterownik z tego względu iż odpiąłem egr i błąd wyskoczył dopiero po dwóch dniach... Dziś zatankowałem i wskazówka podniosła się dopiero po 10 kilometrach :D
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Luty 2018, 09:01   
   Moje auto: Z12XEP


Jotem2013 napisał/a:
Sterownik z tego względu iż odpiąłem egr i błąd wyskoczył dopiero po dwóch dniach... Dziś zatankowałem i wskazówka podniosła się dopiero po 10 kilometrach


sprawdź masy ;)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Luty 2018, 13:02   Re: Corsa D 1.3 Problem z silnikiem
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Przed kupnem nie przejechałeś się i nie pojechałeś na przegląd?
Jeżeli w umowie nie ma że samochód sprawny i bez zastrzeżeń kupujesz to postrasz sprzedawce prawnikiem i niech SZROT bierze z powrotem i oddaje kasę.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 16 Luty 2018, 15:50   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Tak jak Adam10 pomyślałem że może to być coś z napięciem. Zobacz czy przewód masowy dobrze jest podłączony, czy zaciski na aku czasem nie luźne, sprawdź też napięcie ładowania na zaciskach aku. A czy kiedy sprawdzali wtryski mierzyli może ciśnienie sprężania? Wykluczyło by to jakąś nieszczelność na którymś z cylindrów. Myślę że jeśli szarpie silnikiem to znaczy że na którymś cylindrze jest jakaś duża różnica w spalaniu. Może Adam 10 podpowiedziałby jak sprawdzić dawki paliwa na poszczególnych cylindrach.
 
     
 Jotem2013


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: MIłosz
Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: OStrów wlkp
Wysłany: 16 Luty 2018, 18:58   
   Moje auto: Corsa D 1.3 90KM


Temat rozwiązany: kupiłem 4 używane wtryski, wymieniłem i auto jak nowe :)
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Luty 2018, 15:37   
   Moje auto: Z12XEP


SzymonSt napisał/a:
Może Adam 10 podpowiedziałby jak sprawdzić dawki paliwa na poszczególnych cylindrach.


op-com, wchodzisz w silnik, funkcje specjalne, wtryski, i tam masz korekty na poszczególnych wtryskach.

Konkretnych dawek nie sprawdzisz, bo możesz jedynie podejrzeć to co komp zakłada jako teoretyczne, natomiast jeśli wtrysk leje to nie zdiagnozujesz tego kompem, bo jest to uszkodzenie mechaniczne a nie elektroniczne
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 17 Luty 2018, 20:34   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Dzięki Adam. Temat co prawda zakończony ale może to się przydać na przyszłość.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.3 Problem z silnikiem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.