Corsa D 1.4 błąd brak synchronizacji rozrządu
Autor Wiadomość
 Basiak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Basia
Dołączyła: 15 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Luty 2018, 10:54   Corsa D 1.4 błąd brak synchronizacji rozrządu
   Moje auto: OPEL CORSA D 1.4


Dzień dobry, mam problem z moją Corsą, już kilku mechaników i elektronechaników nie potrafi sobie z nim poradzić.
Miesiąc temu podczas jazdy włączył się check engin, następnie auto zgasło, po chwili zapaliło i tak na zmianę, jakoś dokulało się do warsztatu (chwilowo "na popych" bo nie odpalało czasami). Sprawdzili silnik- ok, usunęli dwa błędy dotyczące "jakiś" czujników rozrządu, który uznano za nieważny. Po kilku dniach jazdy znowu ta sama sytuacja, tym razem BEZ kontrolki check engine- w warsztacie postanowili wymienić podane czujniki (przepraszam jeśli niefachowo nazwę, nie znam się a nie potrafię znaleźć dokumentacji- czujnik wałeczka i czujnik wałka? W każdym razie oba dotyczące rozrzadu).
Po wymianie czujników (także na oryginalne) kolejny check engine- tym razem brak synchronizacji rozrządu. Rozrząd został rozebrany i sprawdzony w danym warsztacie dwukrotnie- nie znaleziono problemu. Auto pojechało do autoryzowanego serwisu Opla- na dzień dobry 150zł za podłączenie do komputera i stwierdzenie, że to będzie 2800zl za nowy rozrząd "bo to CHYBA to". Podziękowaliśmy za taką pomoc.
Autko udało się do elektromechanika (który też pracuje z naszym kolegą mechanikiem), sprawdzili kable- ok, sprawdzili po raz kolejny rozrząd- wszystko ok, czujniki sprawdzili-ok, najpierw "na stole" sprawdzono sterownik komputera, a następnie zamontowany w aucie- sterownik idealnie pracuje, a nadal problem występuje. Ustalili, że z jakiegoś powodu czujniki głupieją jak auto się rozgrzewa i rozkładają ręce, szukają dodatkowych przyczyn. Od miesiąca nie mam auta i nikt już nie ma pomysłu co zrobić poza wymianą na ślepo rozrządu, bo może coś się zmieni.. czy ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły, które można podrzucić koledze mechanikowi dk sprawdzenia???

Rozrząd był wymieniony w maju 2017 (jakies 95tys na liczniku, obecnie ok 105tys). Corsa D 1.4 rocznik 2007.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Luty 2018, 11:21   Re: Corsa D 1.4 błąd brak synchronizacji rozrządu
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To że za wymianę rozrządu jest drogo to szukanie innej przyczyny tego nie zmieni.To są nowoczesne silniki sterowane elektroniką i rozciągnięty łańcuch jak nawet jeszcze nie stuka przestawia wszystko i czujniki wariują.Wymienią rozrząd na oryginalny a nie podróbę na kilka kilometrów i dadzą gwarancję.Jeżeli była zła diagnoza to ich sprawa,muszą zrobić żeby było ok.
Policz ile już zapłaciłeś i nadal auto nie sprawne i gwarancji żadnej.Po wymianie w Astrze rozrządu u złotych rączek musiałem po krótkim czasie pojechać do serwisu i ponownie wymienić.Oryginalne części z gwarancją na 150tys. za 850zł.U "fachowca"zapłaciłem 1200zł +wymienił pompę wody która nie ma nic wspólnego w Astrze z rozrządem-naciągnął.Okazało się że nie wymienił "fachowiec" kółka zębatego na wale korbowym które się zużywa,robią się ostre krawędzie i niszczą nowy pasek.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Luty 2018, 12:05   
   Moje auto: Z12XEP


Co to znaczy sprawdzili rozrząd?

Czy zdjęli zaślepkę w bloku i zablokowali wał korbowy specjalnym przyrządem, a następnie zdjęli pokrywę zaworów i zablokowali wałki rozrządu specjalnym przyrządem i w dalszej kolejności założyli przyrząd na tarczę impulsatora rozrządu? Jeśli nie to gówno sprawdzili a nie rozrząd.


Idę o zakład że goście którzy robili Ci rozrząd źle ustawili tarczę impulsową do czujnika wałka rozrządu a do tego może być tak że dokręcili kółka wałków rozrządu złym momentem i ta tarcza razem z kołem się przesunęła, stąd czujnik ma złe wartości i wywala taki oto błąd.

Jeśli tak jest to oba czujniki wymienili kompletnie niepotrzebnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Corsa D 1.4 błąd brak synchronizacji rozrządu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.