Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 23:24
Corsa C 1.0 Ciężko chodząca kierownica
Autor Wiadomość
 chaq


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Czerwiec 2011, 08:39   Corsa C 1.0 Ciężko chodząca kierownica

Witam
Problem dotyczy Corsy C rok prod. 2002 1.0 12V przebieg 190 000km bez wspomagania, a polega on na tym, że kierownica ciężko chodzi przy skręcaniu (wcześniej chodziła dużo lżej) dodatkowo podczas skręcania słychać piski jakby ocierała się guma o gumę.
Samochód był niedawno na stacji diagnostycznej i wszystko było dobrze. Opony standardowej szerokości, ciśnienie odpowiednie.
Czy problem leży w maglownicy, czy jest(są) jakieś łożysko na drążku bezpośrednio pod kierownicą pod plastikową osłoną, które wystarczyłoby nasmarować w celu polepszenia pracy. Dodam, że nic nie stuka z układu kierowniczego.
Wiem, że maglownice to jedna z bolączek tego auta, ale może obejdzie się bez wymiany (regeneracji).

[ Dodano: 17 Lipiec 2011, 14:26 ]
Jak sprawdzić co go boli? Postawić na kołki i pokręcić kierownicą?
Ma ktoś może schemat układu kierowniczego?
 
 
     
 Dumle


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dumle
Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd: Tarnów
Wysłany: 13 Luty 2018, 13:33   
   Moje auto: Corsa C 1.0 58KM Z10XE


Myślę że po prostu już się przekładnia zaciera. Spróbowałbym zesunąć osłony drążków, nasmarować smarem i pokręcić kierą żeby sie rozsmarowało. Spróbowac można.. ale czy to pomoże...
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Luty 2018, 13:46   
   Moje auto: Z12XEP


prawdopodobnie przekładnia do wymiany. Nowa nie kosztuje dużo, ale trochę upierdliwa jest wymiana. Można odkręcić przekładnie od kolumny kierownicy i zobaczyć czy kierownica bez żadnych oporów się kręci. Jeśli tak to winna na 100% przekładnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ kierowniczy » Corsa C 1.0 Ciężko chodząca kierownica
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.