Komputer pokładowy
Autor Wiadomość
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Luty 2018, 15:57   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Tak z ciekawości,jak te 70KM ciągnie.Corsę D miałem z takim silnikiem ale 80KM i nie narzekałem.Zastanawiam się co im przyszło do głowy żeby tak zaniżać moc i po co.Najpierw zawyżali do 85KM a potem taki spadek.Może po to żeby zachęcić do kupna z silnikiem 1,4 ale po co?
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Luty 2018, 19:02   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Aktualnie mam już drugą Corsę z silnikiem 1.4 75KM, bo tę oddałem rodzicom. Mając zatem doświadczenie z dwoma tymi silnikami powiem, że widać duża różnicę. Silnik 1.2 jest typowy do miasta, bo ma nieco krótszą skrzynię biegów (o około 200 obrotów), więc jazda powyżej 100KM/h jest męcząca.
Moc tak naprawdę nie jest taka ważna, czuć przede wszystkim różnicę w momencie obrotowy i jego krzywej przebiegu. Obecnie przy 3000 obr/min. mam moment 117Nm, czyli więcej niż w 1.2 przy maksymalnym momencie (115Nm przy 4000 obr.min). To naprawdę czuje sie przy przyśpieszaniu.
Różnice w cenie między tymi silnikami (zwłaszcza po rabatach jakie dostajesz w Oplu) są właściwie żadne, więc tak na prawdę nie ma sensu brać 1.2. Oszczędności w spalaniu na pewno nie ma - palą tyle samo. Ja wziąłem 1.2, bo było w moim kolorze i z wyprzadaży rocznika, więc z dużym rabatem (enjoy + metacil+ kierownia wielofunkcyjna za 43TPLN).
Mnie się zdaje, że ten silnik jest oferowany, aby spełnić te chore wymaganie EU dotyczące CO2. Są kraje, w których od emisji CO2 zależy podatek drogowy, a wiadomo, że im niższa pojemność, to w jakichś tam testach wychodzi mniejsza emisja. Oczywiści tak naprawdę, to pic na wodę, ale posłowie w Parlamencie Europejskim są zadowoleni.

Każdego kto będzie chciał wybrać silnik zachęcam zatem gorąca do 1.4., to najlepsza opcja, nawet jeżeli jest się miłośnikiem przyrody :) . Nie ma sensu też dopłacać tych cennikowych 2TPLN za wersję 90KM, chyba że dostaje sie w zbliżonej cenie co 75KM. Silniki są te same, moment obrotowy ten sam, krzywa przebiegu też. Różnica jest w mocy powyżej 4200obr/min., czyli dla normalnego użytkownika zakres obrotów i tak bardzo rzadko wykorzystywany.

pzd
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Luty 2018, 09:11   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Wtwgplt, Zgadzam się z Tobą:) Silnik 1,4 jest bardzo fajny:) przyjemnie się nim pomyka i mało pali:) Pracuje swobodnie:D
Ja akurat wziąłem wersję 90KM bo dość sporo wynegocjowałem cenę:)
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Luty 2018, 17:46   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Życzę zatem szerokiej drogi i wielu lat bezproblemowej eksploatacji.

pzd
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Luty 2018, 18:27   
   Moje auto: Z12XEP


mietrusz napisał/a:
Myślę że lepiej tego nie ruszać a już na pewno nie poza serwisem przez jakąś złotą rączkę bo to może a nawet na pewno będzie później drogo kosztować.


ASO nie jest w stanie wykryć czy podłączał się ktoś z kompem i nic nie trzeba ruszać przy oprogramowaniu. Najczęściej wystarczy włączyć nieaktywną funkcję i tyle. Rzadko się zdarza, że trzeba dogrywać te funkcje ale i tego ASO nie jest w stanie wykryć
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Luty 2018, 18:59   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Dzięki za cenne informacje.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Luty 2018, 12:59   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Zanim pojedziesz do złotych rączek zapytaj w serwisie bo widzę na forum że możesz być wprowadzony w błąd i możesz mieć potem kłopoty.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Luty 2018, 13:35   
   Moje auto: Z12XEP


Cytat:
bo widzę na forum że możesz być wprowadzony w błąd i możesz mieć potem kłopoty.


z czym Twoim zdaniem ma zostać wprowadzony w błąd?

Moja informacja zapewniam Cię że jest pewna, a z dzwonieniem do ASO to jesteś po prostu naiwny. Czego się spodziewasz? że powiedzą Ci "jedź Pan gdzie indziej bo u nas drogo i mało który to tak na prawdę ogarnia"? Jasne że naściemniają żeby zostawić u nich kasę.


PS tak tylko dodam że mam sprzęt który używa ASO oraz jeszcze dodatkowy inny program którym mogę poustawiać takie funkcje o których Ci w ASO nawet nie mają pojęcia.
Ale ja nikomu nie muszę udowadniać że wiem co robię bo roboty mam i tak aż nadto
 
     
 k0za522


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michau
Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: WE
Wysłany: 28 Maj 2018, 08:57   
   Moje auto: Corsa E 1.3 kleklekle


Odkopie dinozaura i podłączę się do tematu.
W sobotę gościłem u sympatycznego Pana w Warszawie, który za kilkadziesiąt złotych rozszerzył mi opcje komputera w wersji BaseLevel o:
-średnie i chwilowe spalanie
-średnią prędkość
-temperaturę i stoper.

Wszystkie możliwe opcje komputera zostały "włączone", lecz zagadało tylko wymienione.
Nadal, mogło być gorzej. "burak"
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Maj 2018, 09:15   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


A jaki masz wyświetlacz między zegarami,czerwony?
Spalanie by mnie interesowało po gwarancji.
 
     
 k0za522


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michau
Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 8
Skąd: WE
Wysłany: 28 Maj 2018, 09:44   
   Moje auto: Corsa E 1.3 kleklekle


Czerwony, monochromatyczny, cyfrowy.
Taki o
 
     
 berq


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 01 Paź 2018
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Październik 2018, 16:31   
   Moje auto: Corsa E


Ktoś może polecić jakiegoś mechanika z Krakowa lub okolic, który odblokuje dodatkowe funkcje komputera ?
 
     
 rosicky92


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 18:19   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


W Tarnowskich Górach twierdzą że nie da rady odblokować dodatkowych funkcji....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ elektryczny, zapłon » Komputer pokładowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.