Nie odpala
Autor Wiadomość
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 20 Styczeń 2018, 15:20   Nie odpala
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


Cześć,

Mam pytanie jak w tym silniku jest zaplon rozwiazany? Kiedys wymienialem swiece i jest tam listwa co trzyma swiece. Jest gdzies jakis modul rozdzielajacy czy jakas cewka? Pompa paliwka dziala bo wlasnie wsaszilem dziadkowi nowa.
 
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 20 Styczeń 2018, 20:38   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


A sprawdzałeś czy jest iskra. Tylko wykręć świecę i sprawdź na niej.
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 21 Styczeń 2018, 10:59   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


Bede patrzyl bo nie mialem walizki zeby cewki z listwa wykrecic. Zdaje mi sie tez ze mam za male cosnienie na pompie i napiecie. Ale naladuje akumulator i bede dalej szukal. Gdzie jest jakis modul od sterowania iskra?
 
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 21 Styczeń 2018, 17:40   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Podejrzewam że masz taki moduł zapłonowy:
https://www.google.pl/sea...03kbCPcgKNMWgM:
I to jest twoja cewka zapłonowa. Sygnał do iskry dostaje prawdopodobnie z układu centralnego. Może padł Ci moduł. Gdybyś sprawdzał iskrę to musisz zamocować wszystkie 3 świece.
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 21 Styczeń 2018, 23:57   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


Dobre info o iskrze. Co masz na mysli o module centralnym? Sterownik auta ?
 
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Styczeń 2018, 15:01   
   Moje auto: Z12XEP


żaden moduł centralny.....


cewka informacje o impulsie dostaje z czujnika położenia wału. I prawdopodobnie padł Ci właśnie czujnik położenia wału. Pewność uzyska się po podpięciu kompa i sprawdzenia impuslatora wału korbowego.

Gdyby cewka albo któraś świeca była walnięta to powinien odpalić ale nie chodziłby na jeden cylinder. Jeżeli kręci a nie odpala to podejrzany jest czujnik położenia wału, pompa paliwa albo immobiliser. Chyba że masz np alarm który coś odcina w aucie?
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 22 Styczeń 2018, 17:20   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


W odpowiedzi Adam 10 jest trochę prawdy. O czujniku położenia wału poczytać można:
https://autokult.pl/13753,czujnik-polozenia-walu-korbowego

Czujnik daje sygnały do modułu centralnego a z niego napięcie w odpowiedniej chwili do cewki. Inne wymienione przez Adam 10 możliwości uszkodzenia są możliwe. Trzeba sprawdzać po kolei.
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 22 Styczeń 2018, 18:50   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


Dzisiaj troszeczkę pogrzebałem raczej informacyjnie i paliwko jest, iskra jest. Może ten czujnik. Obecnie zalewa świece robia sie czarne i mokre jak by ktos je umoczyl w benzynie.

Jak sprawdzałem iskrę to delikatnie mnie kopało i zastanawiam się czy wymieniać dise czy nie. czuknik położenia wałka w tym silniku gdzie jest?

Przepraszam, że tak pytam ale auto stoi u dziadka a po pracy czasu wiadomo nie duzo bo ściemnia się i zimno :/
 
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 22 Styczeń 2018, 20:54   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Ten link pomoże Ci znaleźć czujnik położenia wału:
http://forum.opel24.com/t...ego-i-wymienic/
Powodzenia jeśli się zdecydujesz
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 09:54   
   Moje auto: Z12XEP


jeżeli jest iskra to wygląda na to czujnik położenia wału jednak pracuje.

Jak sprawdziłeś że podaje paliwo?

Warto by podłączyć pod kompa to auto. Czujnik wałka rozrządu może być też padnięty w takim razie. Bez podglądu na parametry mogę Tobie jedynie podać kilka możliwych rozwiązań.


aha, i nie polecam w ten sposób sprawdzać iskry ;) DISy są na to bardzo czułe.

Jesteś pewien że przez te próby odpalenia nie zalałeś silnika?
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 18:04   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


auto stoi noc bez świec, ile się dało to wytarte do sucha różnymi metodami typu ścierki ręczniki itp. Tłoki przez świece sa suche i nawet ładne. Wkręcam świece składam resztę i zakręcę tak z 5 sekund w tym czasie pryknie raz jak by chciał zaskoczyć i dalej nic. Wykręcam świece i są całe mokre aż kapie z nich.

SzymonSt, Jakos ironicznie to zabrzmiało. :) Nie wygląda skomplikowanie tlyko że trzeba wejść pod auto... no nic. kobyłki kupa ubrań i jedziemy. Ktoś pamięta jaki klucz dokładnie?

Nie sądziłem, że ktoś jeszcze będzie chciał pomagać przy takich autach. wielkie zdziwienie i uszanowanie z mojej strony.



Jeszcze wpadł mi jeden pomysł. Nie mam komputera ale miałem kiedyś calibrę i tam można było odczytać kody spinają piny A i B w gnieździe i mrugała kontolka. Tutaj też tak można?

Pomyślałem sobie, że mógł paść czujnik temperatury, tylko ile ich tu jest. Jeden daje info silnikowi (ecu) a drugi na zegary? Obecnie mam audi i tam są da osobne czujniki. Może dla tego zalewa bo jak czujnik pada to temperature pokazuje -999 stopni to leje paliwa jak wode z kranu? Gdzie jest taki czujnik w silniczku?
Ostatnio zmieniony przez zarzyk 23 Styczeń 2018, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 18:27   
   Moje auto: Z12XEP


Wszystkie świece są tak samo mokre?

nie wiem czy jednak to nie będzie DIS... może być za słaba iskra. Albo może rozrząd Ci przeskoczył i wtedy by pasowało że leje paliwem, iskra jest ale nie odpali


Szkoda że jesteś tak daleko, bo w Poznaniu albo w Gdańsku to bym pomógł z kompem ;)

Czujnik masz na pewno jeden na pompie wody. Wiesz jakie masz oznaczenie silnika? to jest Z10XE?
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 18:47   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


Tak oznaczenie silnika Z10XE 98 rok 1.0 12V.

Generalnie auto zgasło na skrzyżowaniu przy normalnej pracy. Kompa mam ale do sprawdzenia aut z grupy VAG. kilka programów do opla mam ale zapewnie nie ten kabel i nic nie zrobie. swiece tak wszystkie tak samo mokre może pierwsza od prawej stojąc przed autem zawsze bardzije czarna ale to pewnie wiecej nagaru rozpuszcza paliwo. Patrząc po częściach to będzie czarny lub niebieski. Jest tu różnica pewnie jak i w innych autach. czyli szukać go dzieś w okolicy pompy wody??

od strony zderzaka po lewej stronie zaraz pod pokrywką z tej instrukcji
http://workshop-manuals.c...ditioning_lhd)/
 
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 18:50   
   Moje auto: Z12XEP


czujnik jest na górze, prostokątna wtyczka przy pokrywie zaworów.

zarzyk napisał/a:
Generalnie auto zgasło na skrzyżowaniu przy normalnej pracy.


Podczas kręcenia nie ma jakiś niepokojących stuków?

Jeżeli tak to wygląda to jednak bym się zainteresował czujnik położenia wału i czujnikiem wałka rozrządu
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 19:20   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


nic nie słychać dziwnego. kręci tak jak zawsze tylko nie odpala. Umówiłem się ze znajomym na podpięcie pod kompa. Troche mordęga się tam dostć w godzinach szczytu na holu ale trudno może coś się wyklaruje o ile interfejs z aliexpres pokaze prawde delphi z oryginalnym programem delphiego :) jeszcze sprawdze błędy metodą jak w calibrze styki a i b ale tu jest zlacze 16 pinowe to 5 i 6 i zobaczymy co wymiga mi lampka. mam nadzieje ze kody beda dwu liczboe a nie t 4 gdzie trzeba uzywac jakis dekoderow kodow P czy jakoś tak.

zdam relacje jak coś się dowiem. po tak jak piszą strzelajać we wszystko co odpowiada za zapłon to można pół auta wymienić a okaże się pierdółka za 9zł np ten czujnik temperatury. Póki co mam nowe świece i pompe paliwa (wkład ) a obudowa używana ale w eleganckim stanie. Zamówiłem używaną dise ale jeszcze nie doszła a jutro mam do odbioru czujnik wału ten nad pół osią a pod rozrusznkiem. Czujnik halla - mówisz o położeniu wałka rozrządu? generalnie nowy jest drogawy po 150zł widziałem nie szukając dużo a uzywke można zaryzykować?
 
 
     
 zarzyk


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Calibra Team
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 18
Skąd: Łódź / zarzew
Wysłany: 1 Luty 2018, 00:53   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)


Troszkę mnie nie było ale corsa wstała z martwych. Winowajcą okazał się immobiliser. Generalnie nie wiem czemu ale po podpięciu pod kompa i resecie błędów pomachałem kluczykiem i usłyszałem, że cos lata w środku. Dzziadek przytargał zapasowy i jak ręką odjął. Stary popukałem troche grotem o chodnik i przestało coś tam latać i teraz odpala elegancko. bledy skasowane auto śmiga. Ciekawe czemu bez imo zalewalo silnik. Dzięki za wszelka pomoc
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Nie odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.