Znikający płyn z chłodnicy.
Autor Wiadomość
 Necho


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Dołączył: 30 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Gdansk
Wysłany: 30 Styczeń 2018, 13:03   Znikający płyn z chłodnicy.
   Moje auto: Corsa D


Witam wszystkich i poproszę o małą poradę.
Mam Corsę D z instalacją gazową. Zauważyłem, że po dłuższej jeździe w korku auto krzyczy, żeby przejść na benzynę, a jak sprawdzam później stan zbiorniczka wyrównawczego, to płynu w nim praktycznie nie ma. Sprawdzam oczywiście na zimno.
Bez jazdy w korkach płynu praktycznie nie ubywa. Czy stoję, czy jadę, bez zmian.
Majonezu na korku brak.

Podjechałem z tym do serwisu Opla i mi powiedzieli, że wszystko jest ok, że gaz się wyłącza gdy jest za wysoka temperatura, a płyn znika bo znajduje się w silniku, a gdy ja go dolewam to gdy wraca, jest wypychany przez zawór. Próbowałem tłumaczyć, że płynu dolewam tylko na zimno, ale on dalej twierdził, że wszystko jest ok. Komunikację utrudniała niestety bariera językowa :)
Stąd moje pytanie, czy to jest normalne i rzeczywiście mechanik mówił z sensem? A jeśli tak, to jak być pewnym, że przy jeździe w korku nie zagotuję silnika?

Pozdrawiam
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 30 Styczeń 2018, 19:26   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Sprawdź czy termostat puszcza na chłodnicę gdy jest dobrze nagrzany. Jeżeli nie puszcza to w korku zagotowuje Ci się płyn i wyrzuca go przez rurkę przelewową - i go nie ma. W czasie jazdy naturalne chłodzenie silnika powietrzem może wystarczyć aby płyn się nie gotowal - szczególnie jeśli jeździsz delikatnie (delikatne przyspieszenia, mało hamowania, włączone ogrzewanie). Tłumaczenie serwisu o płynie jest błędne.
W czasie nagrzewania silnika powinno go w zbiorniczku trochę przybywać. Stawiam na termostat lub nieszczelność w układzie lub w ostateczności uszczelka pod głowicą.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Styczeń 2018, 21:28   
   Moje auto: z12xep


"Bariera językowa"
W języku Zulu Gula słowo serwis oznacza," Wyrabianie i naprawa łuków"
Więc szaman czy jak go tam zwą, mówił głupoty.
A tak na poważnie w zbiorniczku powinien być zawsze płyn.
Mogą być nieznaczne spadki lub zwyżki jego poziomu.
W celu znalezienia wycieku można zastosować barwnik UV. np: http://allegro.pl/barwnik...94-246e96104760
Lub znaleźć jakiś warsztat w którym naprawiają samochody. ;p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Znikający płyn z chłodnicy.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.