Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Wyłącza się DESKA ROZDZIELCZA, ekran radia i inn
Autor Wiadomość
 nowyzcorsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 11
Skąd: Mińsk Maz
  Wysłany: 25 Styczeń 2016, 22:56   [Elektryka] Wyłącza się DESKA ROZDZIELCZA, ekran radia i inn
   Moje auto: Corsa D 1,3 CDTI


Jestem nowy na forum, także witam wszystkich serdecznie!

Jestem również nowym posiadaczem Opla Corsy D z 2007 roku, wersja 1,3 CDTI. Jest to na dodatek mój pierwszy samochód. Wersja ze Szwecji.

Byłem u mechanika przed kupnem stan ocenił jako niezły :)

Ale pojawiły się problemy o których informował mnie sprzedający:

1) Dość często gaśnie ekran radia (CD30 MP3 bez AUXa), czasami się włącza jak się lekko go puknie.

2) Kilka razy PODCZAS JAZDY zgasła mi na dodatek deska rozdzielcza. Opadły wszystkie wskazówki, nie widziałem czy włącza się kierunek.

3) Dość często wyłączają się przyciski na radiu, czasem sie włączaja czasem nie.

4) w momencie jeśli zgasnie ekran radia nie działają klawisze funkcyjne na kierownicy, kiedy świeci się ekran radia - klawisze działają

Podsumowując: Czy te wszystkie awarie są łatwe do naprawienia? Jaka może być przyczyna?


Oraz mam kilka pytań innych:

5) Odchylając wajchę do dawania kierunku, od siebie w stronę przedniej szyby, powinny mi się włączać długie światła prawda? Nie włączają sie, szczerze właściwie nic sie nie dzieje, jeśli pociagne do siebie to mam to mrugnięcie długimi ale tak na stałe to nie działają

6) AUX - czy dużym problemem (dla młodego i niedoświadczonego kierowcy) jest własnoręczne zrobienie sobie AUXa? Ile może to kosztować u fachowca?

7) Błąd - samochód+kluczyk - z tego co wyczytałem w książce serwisowej to informacja że czas wymienić filtr paliwa? ale w wielu miejscach znajdowałem jakieś inny powody tej ikonki

Z góry dziękuje za pomoc/wytłumaczenie/dobrą rade! :)

Pozdrawiam serdecznie!
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Styczeń 2016, 23:18   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


7) Błąd - samochód+kluczyk - z tego co wyczytałem w książce serwisowej to informacja że czas wymienić filtr paliwa? ale w wielu miejscach znajdowałem jakieś inny powody tej ikonki.
Filtr paliwa nie będzie w żaden sposób sygnalizowany, ewentualnie woda w filtrze paliwa. W księże serwisowej wymiana filtra jest chyba co 60tys.
Podjedź na komputer i zobaczysz czego dotyczy błąd.
 
 
     
 nowyzcorsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 11
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 00:12   
   Moje auto: Corsa D 1,3 CDTI


michalck napisał/a:
7) Błąd - samochód+kluczyk - z tego co wyczytałem w książce serwisowej to informacja że czas wymienić filtr paliwa? ale w wielu miejscach znajdowałem jakieś inny powody tej ikonki.
Filtr paliwa nie będzie w żaden sposób sygnalizowany, ewentualnie woda w filtrze paliwa. W księże serwisowej wymiana filtra jest chyba co 60tys.
Podjedź na komputer i zobaczysz czego dotyczy błąd.


Dzięki za odp :)

Od razu przy ogladaniu przez mechanika się to pojawiło. Mówił że to ikonka serwisu i że chciał ją skasować ale potrzebny jest do tego klucz... którego oczywiście nie ma podanego... Przy okazji, gdzie można znaleźć taki klucz do kasowania błędów (wszystkie inne jakieś pokasował a tego mówił że bez tego kodu nie da rady)
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Styczeń 2016, 23:23   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Żaden klucz nie jest potrzebny do kasowania błędów. Klucz, a dokładniej kod z karty bo chyba oto pytasz jest potrzebny do programowania ale nie do kasowania błędów. Niech Ci powie co to za błąd. A to, że usunął inne błędy to nie jest do końca sukces, kwestia czy usterka, która je wywołała została usunięta.
 
 
     
 nowyzcorsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 11
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 21:56   
   Moje auto: Corsa D 1,3 CDTI


Dzieki wielkie za odpowiedź!

Okej zapytam, a czy te pierwsze 4 objawy mogą dotyczyć MODUŁU CIM? Jak tak to można go naprawić? Czy trzeba kupowac nowy?
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 27 Styczeń 2016, 23:19   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Sprawdź błędy jeszcze raz i zobacz może się coś pojawiło. A moduł CIM raczej się wymienia.
http://forum.opel24.com/t...ima-w-astrze-h/
 
 
     
 lejm


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 30 Styczeń 2016, 11:44   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Moduł CIM w Corsie D nie jest tak zaawansowany jak np. w Vectrze C itp. Tam, oprócz taśmy do kierownicy, praktycznie nie ma się co popsuć. Jeżeli chodzi o światła długie, to popsuta może być dzwigienka, którą można wymienić bez wymiany CIM.

Swoją drogą problem prędzej będzie gdzieś w wiązce elektrycznej. Zaczął bym od sprawdzenia bezpieczników. Przydałoby się także odczytać błędy.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Styczeń 2016, 12:49   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ilość awarii jakie wymieniłeś wskazuje wyraźnie na brak kontaktu elektrycznego w którymś miejscu.Zacznij od akumulatora,wszystkie wtyczki pod maską i kabelki,też czy któryś nie jest przerwany lub przetarty i do masy auta zwiera.Przekaźniki z tym samym schematem wyrytym na plastiku u góry można zamienić miejscami.Przy bezpiecznikach pod wyłącznika świateł jest chyba wtyczka którą warto ruszyć albo pod osłoną po lewej stronie sprzęgła.Jedz do zakładu który specjalizuje się w OPLU bo twój mechanik może zniszczyć a nie naprawić.
 
     
 nowyzcorsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 11
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 11 Styczeń 2017, 10:03   
   Moje auto: Corsa D 1,3 CDTI


Samochod pojechal do elektryka.
Powiedzial ze dawno nie widzial tak poszarpanych kabli. Powymienial, polutowal. Wzial 150zl i bez problemu wszystko dziala :)
 
     
 BaQ


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: ZS
Wysłany: 5 Styczeń 2018, 14:03   
   Moje auto: Corsa D


Kolego a pamiętasz może co polutowal? Chciałbym podpiąć się pod temat....

Pacjent Corsa D, 2oo8 ON
Objawy:
Literka F na wyświetlaczu
Brak podświetlenia radia
Radio włącza się i wyłącza wyłącznie przyciskiem a nie z zapłonem
Nie działa multifunkcja na kierownicy.

Wszystko to raz działa, raz nie. Zauważyłem też, że jak nie działa, gaszę auto i idę spać. To jak rano odpalam auto i zapali dalej nic nie działa. Ale jeśli rano przyjdę i nie mogę odpalić (padł aku) to po odpaleniu z kabli wszystko już działa. I potem znowu raz jest, raz nie.
Teraz odłączam aku na noc. Samo odłączenie aku nie po aga.

Ostatnio byłem u elektryka, skasował mnie 300zl. Wyjechałem od niego i działało. Mówi, z epolutowal jakieś kable za zegarami i wyświetlaczem. Sieć Wan, wak? Ale wieczorem już to samo. Kończą mi się pomysły
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Styczeń 2018, 22:05   
   Moje auto: z12xep


Są co najmniej trzy powody braku prądu:
* nie masz ładowania winny alternator
*akumulator do wymiany
*brak masy lub nie dochodzi napięcie, zwarcie, coś z kablami lub zaśniedziałe klemy
Czasami jeśli akumulator jest w stanie agonii świruje elektronika w aucie.
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Styczeń 2018, 13:25   
   Moje auto: Corsa D


W corsie D problemy z akumulatorem są sygnalizowane kilkukrotnym błyskiem ikony akumulatora po odpaleniu więc nie sądzę że to z tego, do sprawdzenia elektryka zegarów, podłącz pod kompa, może traci połączenie z jednym z modułów (np BCM) I taki błąd może się zapisał a da to mniej więcej namiar gdzie szukać problemów. Dołącz akumulator i po kolei przekaźniki i bezpieczniki odlaczaj I przrczyszczaj np środkiem kontakt bo w takiej usterkę to trochę szukanie po omacku
Jak przestają działać przyciski sterowania na kierownicy to warto sprawdzić też taśmę pod airbagiem
Pozdrawiam
 
     
 BaQ


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: ZS
Wysłany: 15 Styczeń 2018, 11:30   
   Moje auto: Corsa D


Póki co moje usterki ustąpiły.

Zrobiono:
Zalutowanie kabelków za zegarami (nie wiem co dokładnie)
Wymiana wyświetlacza nad radiem. Sam wyświetlacz to koszt około 10zl, ale są one kodowane do każdego auta więc będzie potrzebna wizyta u magika, który to odkoduje i zakoduje pod naszą corse.

Pozdrawiam :powodzenia:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Wyłącza się DESKA ROZDZIELCZA, ekran radia i inn
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.