Czujniki parkowania Valeo
Autor Wiadomość
 volvi


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 4 Styczeń 2018, 11:53   Czujniki parkowania Valeo
   Moje auto: Corsa D 1.2


Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów.

Potrzebuję porady przy montażu czujników (Valeo kit 5 przód i tył). Wg instrukcji, jeśli się nie mylę, należy podłączyć różowy kabel pod stacyjkę, tak aby po przekręceniu kluczyka na pozycję I włączyć czujniki przednie na 30 sekund.
Czy ktoś z forumowiczów podejmował się tego i może potwierdzić, że moje zrozumienie jest poprawne?
W którym miejscu najlepiej podpiąć się do kabla i czy wie ktoś może jaki jest jego kolor w Corsie D?
A może ktoś posiada jakiś tutorial jak podpiąć się pod stacyjkę?

Dziekuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam
 
     
 coglin


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: M.
Dołączył: 21 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: mam wiedzieć
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 13:25   
   Moje auto: Corsa 1.0


I jak udało Ci się zamontować?

Pytam, bo myślę o montażu czujników w Corsie żony i zastanawiam się czy sam podołam, czy lepiej komuś wrzucić temat.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 14:52   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


coglin, nie wiem jaki zestaw planujesz wrzucić do autka ale z czujnikami na tył nie powinieneś mieć żadnych problemów ;) na Youtubie znajdziesz całą masę instrukcji krok po kroku jak zamontować dany model :)
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Styczeń 2018, 20:38   
   Moje auto: Corsa D


A to nie czasem pod włącznik świateł. Stopu? Bo jak pod stacyjke to z tego co piszesz włączy ci się przód na 30s a potem będzie cisza przez resztę każdy aż do ponownego rozruchu. Przód się podłącza, oprócz zasilania stałego po włączeniu silnika, pod włącznik świateł stopu aby przy hamowaniu włączał się przód na jakiś określony czas. Jeżeli chcesz mieć przód tylko 30s po rozruchu to zakładanie czujników z przodu będzie bez sensu, lepiej skup się na tyle.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Czujniki parkowania Valeo
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.