Obniżenie, co wybrać?
Autor Wiadomość
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 7 Styczeń 2018, 19:20   Obniżenie, co wybrać?
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Cześć wszystkim "siema:
Mamy nowy rok więc trzeba zabrać się w końcu za swoje plany. Tak jak w temacie Corsinę chcę obniżyć. O planach i wątpliwościach pisałem już w temacie auta wcześniej, od tego czasu trochę poszperałem i mam swoje przemyślenia, ale chciałbym jeszcze przed ostatecznym podjęciem decyzji Was zapytać o zdanie i ewentualne doświadczenia.

Aktualnie rozważam 3 opcje:
1. Zestaw sprężyn od Eibacha - w teorii są -30mm więc reszta zawieszenia powinna sobie poradzić, ale moja Corsina jest już w teorii fabrycznie obniżona więc obawiam się, że to 30 od podstawowej serii może być niezbyt widoczne.
2. Zestaw od Apexa - to jakby nie patrzeć odpowiedź na pierwszą opcję. Te są -40 mm więc różnicę już powinno być wyraźnie widać, a koszta są podobne. Tutaj obawiam się jednak o to jak z 40 mm poradzą sobie amortyzatory.
3. Gwint Ta-Technix - koszta sporo większe, ale bardzo przemawia do mnie możliwość ewentualnej regulacji wysokości dzięki czemu na lato czy na jakiś spot może być niżej niż np. zimą. Nie wiem natomiast jak się sprawują w porównaniu do poprzednich sprężyn.

Dodam, że nie chcę osiągać jakichś ekstremalnych stance'ów itp. Chcę żeby auto było niższe i twardsze, ale dalej używalne na co dzień i nie łamiące kręgosłupów na polskich drogach (o co trochę się boję przy tym gwincie).
Jeżeli ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi produktami, a może nawet porównanie to miło by było jakby podzielił się nimi. Wszelkie inne uwagi, rady czy inne opcje też zresztą mile widziane :D

Edit: FK Automotive ma teraz spore promocje, może gwint od nich... https://www.fk-shop.de/en...-2000-2006.html
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Styczeń 2018, 10:20   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeśli masz iść w właściwości jezdne to dawaj EINBACHA ;) Ewentualnie jakieś -40.. A do tego ewentualnie Poliuretany dodatkowo i będzie sztywniejszy i niższy
 
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 13 Styczeń 2018, 17:10   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


No nic, zamówię chyba Apexa, bo wydaje się, że to największy kompromis między wyglądem, a właściwościami. Dam znać co z tego wyjdzie ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 14 Styczeń 2018, 17:23   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, znalazłem coś dla Ciebie ;)

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDeZaC5.html
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 14 Styczeń 2018, 17:39   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, no właśnie szukałem gdzie kupić najlepiej i też znalazłem. Różnica 150 zł z jednej strony jest zauważalna, ale z drugiej strony nwm czy nie lepiej dorzucić i kupić pewne nówki po prostu :yye:

[ Dodano: 6 Luty 2018, 14:30 ]
Dla potomnych wrzucę jak to się skończyło i tutaj. Sprężyny "fabrycznie obniżone" zmienione na Apexy -40mm na 14 calowych stalówkach prezentują się tak (zaraz po założeniu i zrobieniu 70 km):


Komfort lepszy niż się spodziewałem. Limuzyna to to nie jest, ale spokojnie da się ujechać na polskich drogach bez większych obaw. Corsina wyraźnie lepiej lepi się też drogi przez co jazda w moim odczuciu sprawia zdecydowanie większą przyjemność ;)
Według mnie było warto :okk:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Tuning optyczny i mechaniczny » Obniżenie, co wybrać?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.