Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:45
Światło przeciwmgielne tylne
Autor Wiadomość
 jn84


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jacek
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 18:28   Światło przeciwmgielne tylne
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 16V 86KM


Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Corsy D i po sprawdzeniu świateł okazało się, że nie świeci mi tylne prawe światło przeciwmgielne. Po dobraniu się do żarówek okazało się że żarówka jest dobra natomiast światło nie jest podłączone. Czy ktoś może próbował podłączyć to światło? Myślałem o przeciągnięciu kabelka przez bagażnik z lewej lampy do prawej ale nie jestem do końca pewien czy jest to bezpieczne. Proszę o porady. Pozdrawiam.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 19:48   
   Moje auto: Corsa D A12XER


O ile dobrze Cię zrozumiałem to lewe światło jest sprawne , a ty chcesz by świeciły oba ?. Jeżeli tak to po co Ci to ? .
Corsa D ma fabrycznie tylko lewe światło jeżeli jest wyprodukowane dla ruchu prawostronnego i dla tego nie ma na prawym świetle instalacji .

Ale jeżeli dalej się upierasz to oba światła są podłączone wg schematu z tego samego pinu w BCM kostka XI2 pin12 i jeżeli zmostkujesz tak jak zamierzałeś to powinno być światło na prawej stronie .
Ostatnio zmieniony przez Wojtenio 3 Czerwiec 2016, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 jn84


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jacek
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 20:01   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 16V 86KM


Tak dobrze zrozumiałeś, lewe światło działa, zastanawia tylko fakt po co wkładali do prawej lampy żarówkę skoro nie ma instalacji światła.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Czerwiec 2016, 20:04   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Lampa bez żarówki by źle wyglądała bo klosz od niej jest przeźroczysty . Sprawdziłem na swojej a mam ją od nowego i nie było tam nic dłubane i faktycznie żarówka jest .
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 4 Czerwiec 2016, 08:30   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


A od kiedy w CD są przeciwmgielne po obu stronach ?.Pierwsze słyszę.Powiem Ci,że nie spotkałem się jeszcze z samochodem z dwoma przeciwmgielnymi.Owszem.Można załozyć drugą żarówkę i pociągnąć przewód ale nie wiem jak to się ma do przepisów.
 
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 16 Grudzień 2017, 14:04   
   Moje auto: Corsa 1.2


Natan napisał/a:
Pierwsze słyszę.Powiem Ci,że nie spotkałem się jeszcze z samochodem z dwoma przeciwmgielnymi.


Żartujesz.

Fakt, że w ostatnich latach większość aut ma tylko jedno światło przeciwmgielne. Ale to nie takie oczywiste, bo są modele z pracującymi lampami po obu stronach.

Ba, jeśli dobrze kojarzę, to jeszcze kilkanaście lat temu to stanowiły one większość pojazdów na drogach.

Sam zastanawiam się, czy nie zmostkować instalacji i nie uruchomić prawej strony tak, jak chce to zrobić autor tematu. Niczemu to nie zaszkodzi, a w skrajnych warunkach osłabionej widoczności może wpłynąć na bezpieczeństwo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Światło przeciwmgielne tylne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.