Reflektory skrętne
Autor Wiadomość
 Dzanko


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Poznań
  Wysłany: 29 Listopad 2017, 09:21   Reflektory skrętne
   Moje auto: Corsa D Z14XEP


Witam,

Po przeszukaniu czeluści Internetu i braku odpowiedzi na pytanie zwracam się do Was.

Jestem od niedawna posiadaczem Corsy D 2007r. Auto po spotkaniu z tyłem innego samochodu, na szczęście wymienione zostały tylko zderzak przód na wersje po lifcie, grill, oraz niestety lampy ( zmiany dokonane przez poprzedniego właściciela).
Auto posiadało wcześniej oryginalnie lampy ze skrętnymi soczewkami (system AFL). Niestety ze względu na koszty?, trudno stwierdzić, zostały założone lampy bez skrętnych soczewek.

Teraz główne pytanie. Jako że lampy są bez skrętnych soczewek pojawia się błąd komunikacji CAN z systemem AFL lamp oraz denerwująca kontrolka świateł.
Czy istnieje możliwość wyłączenia tego systemu ewentualnie emulacji sygnału CAN ?
Kwestia wyłączenia kontrolki.

Pozdrawiam.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Listopad 2017, 11:10   
   Moje auto: z12xep


Nic dziwnego że poprzedni właściciel dał inne reflektory, bo nówki to koszt koło 1500 zł. za sztukę.
Gdybyś jednak chciał założyć takie jak oryginalne to tutaj znalazłem: http://allegro.pl/opel-co...7063785345.html
Z tego co widziałem sprzedający jakiś czas już je ma.
Więc można się potargować.
Można znaleźć jakiegoś rozbitka na części w którym ocalał przód.
W kwestii jednak jeśli się nie zdecydujesz na zakup prawidłowych reflektorów, na pewno coś da radę zrobić.
Dokładnie nie wiem jak skonstruowany jest ten AFL: http://allegro.pl/opel-co...6049868157.html
Może wystarczy jakiś kabel zapętlić lub po prostu wyjąć wtyczkę z tego ustrojstwa.
Powodzenia. ;)
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Listopad 2017, 21:47   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Znajdź kogoś kto dysponuje Tech2 lub Mdi i niech ci to wykoduje z BCM .
 
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Listopad 2017, 23:04   
   Moje auto: Corsa D


Jest to względnie proste aby wylogować, w modułach trzeba zmienić status lamp skrętnych na brak występowania i po problemie (na pewno w bcm, IPC, pewnie też w ECU i wyświetlaczu gdyż w każdym z modułów jest wpisana ta sama konfiguracja CAN) poradzi sobie z tym tech lub opcom adako

Pzdr
 
     
 Dzanko


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Grudzień 2017, 19:26   
   Moje auto: Corsa D Z14XEP


Dzięki za info. Będę próbować złapać kogoś z Tech2 lub Mdi i próbować wylogować moduł.
Chwilowo udało Mi się tylko wylogować sam moduł AFL ale jednocześnie występuje błąd czujnika skrętu kierownicy. Więc na spokojnie nie będę sam kombinować by nie przekombinować.
Dzięki!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Reflektory skrętne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.