[Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Autor Wiadomość
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 18 Listopad 2017, 18:41   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Niestety fotki się nie wczytują ziomek :(
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 19 Listopad 2017, 00:30   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Raf02, zwykłym sprejem, na normalne malowanie nie chciałem się rzucać z braku czasu póki co, a nawet do plasti-laku nie posiadam kompresora. Szkoda, bo w sumie wychodzi taniej i podejrzewam, że sama praca jest jednak przyjemniejsza :yye: Też jestem ciekawy jak to będzie z tą wytrzymałością

Wszystkie zdjęcia wróciły. Fotosik postanowił mi je zablokować i zażądał pieniędzy więc przerzuciłem na imgura ¯\_ツ_/¯
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 26 Listopad 2017, 17:24   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Nastąpił mały update przodu, ale nie ostateczny. Dalej czekam na mój czerwony akcent i lada moment powinien też się pojawić


Zawsze bardzo podobały mi się takie klasyczne, żółte przeciwmgłowe i postanowiłem u siebie zrobić coś podobnego :)

A środka od teraz pilnują mi siły Imperium ;p
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Listopad 2017, 18:10   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, folia z allegro? bardzo ładny efekt, sam planowałem kupić do swojej najtańszą folie i spróbować swoich sił ;)
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 26 Listopad 2017, 20:16   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


May the Force be with you!
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 26 Listopad 2017, 23:19   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, tak, dokładnie to TA. Sam proces raczej prosty i szybki, zwykła suszarka i kciuk do wyciągania bąbli już dają radę bez problemu :D Jedyne co mi sprawiło trudność to potem dokładne docięcie tego na samochodzie. Materiał jest dosyć tani i mam go więcej więc myślę, że kiedyś przy okazji zdejmowania zderzaka jeszcze to poprawię

Mymciak haha
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Listopad 2017, 07:30   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Mnie też się bardzo podobają zółtę światła <3

Siła Imperium :ok:
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 28 Listopad 2017, 23:23   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


Żółta folia na halogenach na "+" , Czarkoman a może jakiś element nadwozia w stickerbomb (?) :okk:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Listopad 2017, 15:48   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Pieter, to nie Honda xD ale tak na serio to może to miałoby jakiś sens ;p spróbowałbym okleić klapkę wlewu paliwa w jakiś mało pstorkaty wzór ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 29 Listopad 2017, 19:50   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Pieter, stickerbomb dobrze zastosowany mi się całkiem podoba, ale raczej nie pasuje mi do wizji, która aktualnie mi siedzi w głowie.
Przynajmniej z zewnątrz, bo chcę coś zrobić ze środkiem jeszcze, ale sam dokładnie nie wiem co xD Myślałem początkowo nad folią a'la carbon, ale moim skromnym zdaniem już raczej zbyt oklepany temat. Poobklejanie tego i owego stickerbombem może zadziałać więc chyba się zastanowię :D

Zewnętrznie już zdradzę, że czekam dalej ( :zły3: ) na towstrapa. Nie wiem czy się wpasuje, więc zobaczymy czy zostanie jak już przymierzę. Z dalszych planów to po świętach pewnie będzie jakieś obniżanie ;p Pojeżdżę trochę tak, żeby się przyzwyczaić i na wiosnę pewnie zamienię hokej na dokładkę od Leona na wzór Pieter.

Zdecydowałem też, że letni felunek jednak oddam do profesjonalnej renowacji. Póki co biję się z myślami jaki kolor wybrać. Czarny przy czarnym aucie nic się nie wyróżnia, a biały mi się średnio podoba więc aktualnie zastanawiam się nad miedzianym coś jak tutaj:
(kadr z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=gG4U75-M0JI&t)


Jak coś innego będę robił to raczej na zasadzie impulsu ;)

Dodatkowo ostatnio zainwestowałem w interfejs OBD, żeby kontrolować co tam Corsinie może dolegać


I dosyć wcześnie przybył do mnie Mikołaj z takim cudeńkiem haha
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Listopad 2017, 20:22   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Jak Ci się sprawuje ten interfejs;.>? powiedz coś więcej gdzie kupiłeś, za ile i jakie funkcjonalności posiada ;) Dzięki!
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 29 Listopad 2017, 20:58   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


jacob, póki co działa jak powinien, jak długo potrwa taki stan rzeczy to nie wiem, ale też nie kosztował fortuny, bo raptem 20 zł na Allegro :D To co najważniejsze dla mnie czyli błędy sczytał i wyczyścił (wyglądały na prawdziwie, bo potwierdziły moje przypuszczenia pojawiania się co jakiś czas "kluczyka"). Poza tym u mnie sczytuje wszystkie temperatury, prędkość, pozycję gazu, obroty. Z bardziej dokładnymi informacjami to nie potrafię stwierdzić, czy interfejs ich nie widzi, czy komputer ich nie podaje (podejrzewam to drugie biorąc pod uwagę wiek samochodu i brak komputera pokładowego). Możliwe, że jest coś jeszcze, ale nie spędziłem z aplikacją na tyle czasu (Torque Pro), żeby wszystko odnaleźć.
Bonusowo można sobie liczyć czasy do 100, 1/4 mili itp., a nawet dosyć przybliżoną podejrzewam moc i moment obrotowy :unga:
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Listopad 2017, 23:12   
   Moje auto: Z12XEP


Ten interfejs to zabaweczka i poza odczytaniem błędów nic nie zrobisz.

Do Opla najlepiej sprawdza się Op_com, Tech2 (ale to wydatek 6-10tyś) lub do nowszych MDI.

Corsę w podstawie bez problemu obsłuży Op-Com ze wszystkimi bajerami, dodatkowo w Ori Op-comie dość spore możliwości programowania. Ja ori Op-Comem bez problemu ogarniam Astry J i Insignie i mogę ustawiać dodatkowe funkcje w komputerze pokładowym o ktorych nawet w ASO nie mają pojęcia :P
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Listopad 2017, 23:42   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, pomyśl nad okleiną ze wzorem szczotkowanego aluminium :D sam nad czymś takim myślałem ;) poniżej przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/folia-s...6103914497.html

co do samej Corsy z filmu, to tragicznie ma położony lakier na te felgi ;p nawet wygląda mi na PlastiDipa ;) i ma takie same nakrętki na wentyle co ja, kupione w Realu xD

na jakich sprężynach będziesz obniżał auto?

czy ten prezent od Mikołaja to przejściówka pod sterowanie z kierownicy? Jeśli tak to skąd i za ile? ^^

Bardzo fajnie się, że się coś dzieje w temacie :D oby tak dalej :)

:ok:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopad 2017, 08:25   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Adam10 jak skończy mi się gwarancja to chyba się wybiorę do Ciebie :D Przydałaby się temperatura oleju na wyświetlaczu :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 1 Grudzień 2017, 22:19   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Adam10, szczerze mówiąc nie miało być niczym innym w zasadzie ;) Mechanikiem nie jestem, więc nic więcej niż sprawdzanie błędów mi nie potrzeba na ten moment, a to zadanie wykonuje

Piecia hmmm, nie wiem czy szczotkowane aluminium pasuje mi do Corsiny szczerze mówiąc. Ten niebieski chyba wezmę pod uwagę, ale takie bardziej tradycyjne kolory chyba są zbyt "premium" na mój gust xD

Zgadzam się całkowicie, że te felgi zrobione są przeokropnie (opis sugeruje, że to chyba folia). Dają natomiast jakieś pojęcie jak wypada połączenie czarnego nadwozia z taką miedzią. Mnie się podoba :D

Co do sprężyn, to jeszcze się doszkalam ;) Najwięcej zależy od budżetu jakim będę dysponował po świętach. Zastanawiałem się jeszcze nad tańszym gwinet (np. Ta Technix) ze względu na możliwość regulacji, ale w internecie słyszałem różne opinie. Niektórzy twierdzą, że nadają się tylko na śmieci, a inni byli całkiem zadowoleni. Komentarze zwykle różniły się w zależności od marki, więc może część zawiasów im wychodzi, a część nie? Jeżeli ktoś ma jakieś rady czy rekomendacje to chętnie wysłucham :czytam:

Tak to jest przejściówka pod sterowanie z kierownicy :D Kosztowała około 160 zł na allegro. Całkiem łatwa w montażu i wszystko śmiga tak jak powinno bez problemów. Mimo tego pies postanowił pomóc w montażu ;p
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Grudzień 2017, 08:34   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Widać że Shiba bardzo polubiła Corse ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 19 Grudzień 2017, 18:24   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Czas na lekki update ;)

Doszła w końcu moja fanaberia :...: Przy okazji demontażu zderzaka zajrzałem do prawego reflektora, który nigdy nie leżał tak jak powinien. Okazało się, że zamiast na trzech mocowaniach trzymał się tylko na jednym, a pozostałe dwa są wyłamane :wstyd: Wyłamany też jest kawałek plastiku, który prowadzi powietrze do hamulców (chyba ¯\_ツ_/¯) z prawej strony. Albo ktoś miał tam lekką przygodę, albo bardzo nieumiejętnie demontował przód. Lampę z tatą "zreperowaliśmy" dorabiając mocowanie i trzyma się to lepiej w ramach rozwiązania tymczasowego i będzie trzeba jak najszybciej zainwestować w wymianę (może jakiś upgrade przy okazji "muza" ).

A tak teraz się Corsina prezentuje przed świętami :D :



Na tylne zagłówki założyłem czapeczki Mikołaja, bo czemu by nie ;p
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 19 Grudzień 2017, 22:51   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, całkiem ładnie jej z tymi czerwonymi dodatkami ;)

:ok:
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Grudzień 2017, 01:14   
   Moje auto: Z12XEP


Będę jej wypatrywał za każdym razem jak będę w Pobiedziskach :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.