Corsa E Enjoy 1.4 90KM
Autor Wiadomość
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Listopad 2017, 00:50   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, bardzo fajny egzemplarz :) Merivki nie są jakoś bardzo urodziwe, ale w tym kolorze wygląda bardzo ładnie ;)

zawsze mi się podobały te stalówki, są takie surowe, mają trochę klimat driftingowy :D

czekam na VLOG'a i onboardy :) wrzuć do shoutboxa link :)

Pozdr. ;)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Listopad 2017, 09:13   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, te felgi nazywają STRUKTURALNE :) Do nich mamy kołpaki które po założeniu wyglądają jak alusy z daleka :P Nie zostały założone bo tata nie zdążył po szybkiej zmianie ogumienia na zimowe :D

Co do koloru to było tak że moi rodzice zachorowali na złoty szampański i inny nei był brany pod uwagę... nie było łatwo znaleźć auta ;P
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Listopad 2017, 15:59   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, wiem ;) bardzo fajny patent na zimę w przypadku bardziej luksusowych aut, jakim na przykład jest Insignia. Auto nie traci na wyglądzie, choć gdybym miał w posiadaniu takie felgi to jeździłbym bez kołpaków :) lepszy klimat ;p

a jakie opony dostała Twoja Corsa?
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 26 Listopad 2017, 17:32   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


jacob, nie dziwię się, że zachorowali na ten kolor bo jest śliczny i bardzo pasuje do autka :D

Też zawsze podobały mi się te oplowskie strukturalne. Bez kołpaków moim zdaniem mogą być nawet nieco budżetową, ale godną alternatywą dla alusów (chociaż niestety z tego co widziałem to właściciele nie pozbywają się ich tak chętnie więc w porównaniu do zwykłych stalowych i tak swoje kosztują na rynku wtórnym :/ )

Też czekam z niecierpliwością co tam ciekawego nakręciłeś tym razem :)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Listopad 2017, 22:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, muszę sprawdzić dokładnie co tam założyłem i napiszę :)

Czarkoman, ogólnie strukturalne są droższe, jak konfigurowałem corse to mogłe je dokupić, lub z automatu przy którejś wersji wyposażenia się pojawiały :)

[ Dodano: 28 Listopad 2017, 17:01 ]
Udało mi się w niedzielę poprawić fotkę Merivy :D wrzucę na dniach a dzisiaj znowu VLOG i znowu błędy:D
Nie spodziewałem się ze nagrywanie vlog'ów będzie tak ciekawym doświadczeniem. Najciekawsze jest to że po skończonym montażu, jak oglądam to od razu dostaję feedback sam od siebie;]
No coż... trzeba ćwiczyć dalej!
Dzięki za wsparcie:D
https://youtu.be/xma6fe0RZs8
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 28 Listopad 2017, 17:19   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, super nagranie :) fajnie, że postanowiłeś dodać onboardy :) Meriva i Corsa ciekawe połączenie :D dla lepszego efektu postaraj się zamontować kamerę miedzy fotelami na wysokości zagłówków :) albo spróbuj wciśnąć kamerę/aparat w szparę miedzy fotelem a zagłówkiem ;)

Co do wolnych weekendów...a raczej ich braku xD gastronomia też zawsze pracuje ;)

czekam na kolejnego vloga :D

Pozdrawiam
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Listopad 2017, 22:23   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia wiem wiem że gastronomia i wiele innych, wszystkich szanuję, ale nie byłem w stanie wszystkich wymienić dlatego tylko jeden przykład ;)

Co do umieszczenia kamery to wiem że za nisko, ale kręcę to lustrzaną na statywie i nie chciałem ryzykować z zbyt wysokim środkiem ciężkości :P A tak akurat statyw mi się dobrze zaparł z każdej strony ;)

Plan jest taki że kupię za jakiś czas kamerkę sportową i wtedy będzie więcej backstage'u z mojej perspektywy no i on board jak się nalezy;)

Tak czy tak DZIĘKUJĘ za miłe słowa :D

[ Dodano: 29 Listopad 2017, 07:31 ]
Obiecana fotka Merivy;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Listopad 2017, 15:42   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, jak zwykle świetna i klimatyczna fotka :)

wcześniej wspomianałeś, że masz do sprzedania jakąś kamerkę? co to za cudeńko? wrzuć na forum może ktoś takowej poszukuje ;p
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Listopad 2017, 19:20   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Dzięki Piecia :)

Kamerkę mam taką: https://www.olx.pl/oferta...99-IDph1it.html

Kamerka jest bardzo fajna, nią zrobiłem tylko ten filmik z wakacji;) Niestety do moich realizacji potrzebuję coś bardziej zaawansowanego ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 29 Listopad 2017, 19:30   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Zdjęcie jak zwykle świetne, materiał na tapetę jakby nie patrzeć :D
Vlog też :ok: Z czasem pewnie będzie Ci się jeszcze łatwiej gadało do kamery, ale i teraz jest już nieźle (ja to bym tak nie potrafił ;p ). No i tak jak Piecia mówi i sam zauważyłeś na onboardzie z tej wysokości nie wiele widać samej drogi, więc przydałoby się wyżej.

Czekam na więcej :okk:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Listopad 2017, 19:34   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Dzięki Czarkoman za miłe słowa, motywuje to do działania i fajnie że chce ktoś to oglądać ;) Jak tylko ogarnę kamerkę to już jest plan na materiał:D

Jutro znikam na kilka dni z forum bo lecę na trip'a i będzie też filmik z niego :D
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Listopad 2017, 23:16   
   Moje auto: Z12XEP


Będę się musiał kiedyś ustawić z Tobą na sesyjkę Corsche i Irmiego :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopad 2017, 08:17   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Adam10, zapraszam:) Zdarza mi się że jestem w okolicach Piły :D To zawsze będziesz miał bliżej :D

[ Dodano: 7 Grudzień 2017, 22:46 ]
Wróciłem z wycieczki, jak już zauważyliście;) Wrzucam na szybko zrobiona fotkę zimowego obuwia dla Corsy, Firestone. Model dokładnie muszę sprawdzić, ale jeszcze nie miałem czasu. Możliwe że jutro to zrobię:)


No i oprócz fotki kolejny VLOG się u mnie pojawił, związany właśnie z trip'em do Francji:)
https://youtu.be/BOEtBzW8B7Q
Miłego oglądania:)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 7 Grudzień 2017, 23:53   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, kolejny bardzo ciekawy Vlog :D na zakończenie brakowało TimeLapse'a xD

Ach ta zachodnio-europejska pogoda :D nierozpieszcza ;p

na następny temat, możesz wybrać fotografię samochodową ;) przybliż nam jak robić fajne zdjęcia samochodów :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Grudzień 2017, 07:36   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Były w środku krótkie timelapse'y ;P
Co do focenia autek... hmm dobry temat, coś zrobię przy najbliższej okazji jak będę jechał na jakiś spot:)

No pogoda d**y nie urywała ;P
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 20:57   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Znowu trochę naprawdę fajnych ujęć na vlogu. Może nie celuję w zawód fotografa, ale zawsze miło posłuchać jak to wygląda od kuchni. Zgadzam się z Piecia i bardzo czekam na coś bliżej naszej tematyki :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Grudzień 2017, 11:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Pomysł już jest! Czekam aż przyjdą mi części z których robię coś fajnego do zdjęć głównie motoryzacyjnych, ale nie tylko;) Jak wszystko dostanę to będzie VLOG poświęcony motoryzacji ;)

Wracając do Corsy to Zimówki dostała Firestone Winterhawk 3

Info odnośnie spalania:
Odcinek pomiarowy to 200km, 75% to miasto, temperatury powietrza w przedziale 1-10 stopni. Spalanie 8,4L/100km. Dodam że Corsa zaliczyła dwie mocne, nocne jazdy z moją ekipą:) Musiałem ją trochę przepalić co by się syf nie zbierał:)
Zbliżamy się do 5000km :O
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Grudzień 2017, 19:45   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dzięki za dane o spalaniu.Mam pierwszy raz samochód z takim lakierem,wcześniej zawsze zwykły.Mam problem bo zlikwidowali moją myjnię. Był to tunel ok10m.długi w którym samochód był automatycznie przeciągany,myty i suszony,wyjeżdżał jak nowy.Teraz nie wiem gdzie po latach przyzwyczajenia pojechać.Na ręczną czy na taką przy stacji benzynowej,automatyczną.Co radzisz?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 18 Grudzień 2017, 20:03   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


mietrusz, odnośnie myjni automatycznych - stanowcze NIE! dlaczego? szczotki i inne walce czyszczące strasznie rysują lakier. Poniżej odnalazłem filmik, który idealnie pokazuje do czego są zdolne te maszyny i mycie szczotką.

https://www.youtube.com/watch?v=Jq9WE8Tm00E

chyba najlepszym rozwiązaniem jest mycie na myjniach samoobsługowych, bez użycia lancy ze szczotką. Warto korzystać z każdego etapu, żeby odpowiednio zmiękczyć brud i wszystko dobrze domyć. Ewentualnie możesz znajeźć jakieś studio detailingowe i umówić się na mycie detailingowe ;) dokładnie Ci umyją furkę, a potem tylko regularne mycie na Karcherach za 5zł :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Grudzień 2017, 07:43   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Tak jak pisze Piecia! Tutaj zgadzam się w 100% żadnych szczotek. Jedyny kontakt jaki mam z lakierem to ręcznik do suszenia :)

Polecam myjnie samoobsługowe gdzie jest Pianownica( chyba tak to się nazywa). W każdym bądź razie auto robi się białe :D Zostawiasz na minutę/dwie i namoczone. Później kolejne programy:) Ja do poradzenia sobie z muszkami używam jeszcze od Shiny Garage środek BUG OFF. Świetnie się sprawuje :)

Jeśli chodzi o pogramy typu woskowanie, to nie używam. Ze względu na to że na aucie mam nałożonego CCOLLINITE( pisałem o tym wcześniej). Wosk się trzyma bardzo dobrze i długo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 9 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa E Enjoy 1.4 90KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.