parujący reflektor
Autor Wiadomość
 pawełsz


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Pruszków
Wysłany: 29 Październik 2017, 20:58   parujący reflektor
   Moje auto: Corsa 1,7 diesel


Witam kolegów
Panowie mam pytanie jak uszczelnić reflektor przedni w oplu corsa c, bo mi dość mocno paruje.Oglądałem filmy na yutube z piekarnikiem żeby go rozkleić i ponownie skleić, czy ktoś z was przerabiał ten temat w ten sposób, a może jakaś inna rada.Proszę o pomoc.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 2 Listopad 2017, 15:10   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


pawełsz, dosyć znany jest ten patent z piekarnikiem. Ewentualnie spróbuj odkleić "szkło" reflektora, oczyść wszystko dokładnie i sklej ponownie na porządny silikon.

Pozdrawiam ;)
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 2 Listopad 2017, 19:17   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Z piekarnikiem można się bawić, ale niestety nie jest to najprzyjemniejsza metoda rozklejania kloszy. W Corsie C kloszy nie rozklejałem, ale rozklejałem m.in. lampy przednie w Corsie B i raz halogeny od Astry 2.
Zamienniki (takie które mają klosz z plexi, a nie szkło) jest łatwo rozkleić zwykłą suszarką do włosów. Z oryginałami gdzie mamy szklane klosze jest trochę więcej zabawy, tak łatwo niestety nie puszczają. Proponuję zaopatrzyć się w opalarkę (ja mam spawarkę do plastiku, ustawiam temperaturę ok. 200'C i zaczynam zabawę), ewentualnie spróbować wspomnianą już wcześniej suszarką do włosów- może się uda, ciężko mi powiedzieć.
Z piekarnikiem jest niestety taka lipa, że wyjmujesz całą, gorącą lampę i nie ma za bardzo jak jej złapać żebyś się nie poparzył.
Co do sklejenia tak jak Pieca napisał jakiś silikon, choć wiele osób na forach krzyczy, że silikonem się nie skleja lamp. Fabrycznie robi się to podobno tzw. uszczelniaczem butylowym. Ok. 18zł taki specyfik kosztuje: http://allegro.pl/sika-bu...6506646154.html

Pytanie tylko czy bardziej nie będzie opłacało się kupić używanej lampy (oczywiście takiej, która nie będzie parowała) wliczając czas i koszty uszczelniacza.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Listopad 2017, 08:09   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak dla Mnie piekarnik najlepszy jest bo lampa lekko ostygnie a Kleiwo dalej trzyma i Co najważniejsze rozklejasz i sklejasz na tym samym kleju i 95% szans że przestanie parować :) Tzn to ma u mnie potwierdzenie ( corsy B) bo jak już rozbierzesz lampę to powinno być wszystko widać a Dwa nie wiem jak się plastyki z Corsy C chcą obnażać
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » parujący reflektor
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.