Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 28 Październik 2017, 11:31   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


W takim razie póki co sobie odpuszczę wymianę tej gałki, chyba że akurat by się jakaś trafiła :yye:
No właśnie taki całkiem estetyczny ten uchwyt, chociaż Initial D nie oglądałem szczerze mówiąc :lol1:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 30 Październik 2017, 22:50   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, łap to chyba najlepsza piosenka i zarazem pojedynek za całego anime :D

https://www.youtube.com/watch?v=PiCdlVKoyuo

Powracając do tematu Corsche :wstyd:

dodatkowe zdjęcia podłokietnika ;)



Gałka z Merivy oraz skórzane mieszki obszyte szarą nicią :)
zdjęcia przed i po



Dodatek z logo Opel Motorsport :D miejsce tej bransoletki jest na drążku zmiany biegów, a nie na ręce ;p



Pozdrawiam :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 6 Listopad 2017, 00:16   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Witajcie.

Corsche się buntuje.

Ostatnio tata wymienił orurowanie idące od turbo do intercoolera + sam IC. Udało mi się wyrwać na allegro cały zestaw za dobre pieniądze w b.dobrym stanie. Niestety dzień po wymianie Corsa znów wywaliła Checkiem i trochę ją przydusiło.
Jutro najprawdopodobniej zostanie wymieniony filtr paliwa, bo nie pamiętam czy został po zakupie zmieniany. Może on ją tak dusi.

Poza tym, została wymieniona dolna poduszka silnika, bo stara nie wyglądała tak jak powinna/ Zapomniałem wspomnieć, że jeszcze podczas mojego urlopu zamontowałem mgłowe dysze spryskiwaczy (oczywiście oryginały GM).
Jest to mój pierwszy samochód z takim "ekskluzywnym" dodatkiem :P

Pozdrawiam i trzymajcie kciuki, żeby przestała się fochać :P
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 6 Listopad 2017, 15:57   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Niestety, check engine zawsze wie jak popsuć przyjemność z jazdy </3
Co do pozostałego updateu, Podłokietnik prezentuje się świetnie. Sam chciałem sobie swego czasu zamątować ale jakoś mi to umknęło po drodze, może Twoje przypomnienie w końcu zmotywuje mnie dostatecznie :P
Nowy mieszek na skrzyni i gałka też ładnie się prezentują, a z opaską to już wgl :D
Skąd ją masz?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 6 Listopad 2017, 17:17   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Mymciak, montuj montuj ;) taki podłokietnik idealnie wypełnia wnętrze :)

Opaskę zakupiłem na Allegro ;)

http://allegro.pl/opaska-...6448393917.html

Pozdrawiam ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 7 Listopad 2017, 16:13   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Witajcie,
podczas pobytu w Polsce, zostały jeszcze zamontowane gumy utwardzające sprężyny. Gumy firmy Magnum, wplata się je w sprężyny. Cena za 4 sztuki w InterCarsie to ok. 25 zł.
Ten patent zastosowałem z 5 lat w swoim pierwszym samochodzie. Na samym początku byłem sceptycznie nastawiony do jakiś tanich gum, ale okazało się, że faktycznie utwardzają i w przypadku Daihatsu Charade podniósły tył (przez co wyrównał się prześwit). W corsie prześwit został bez zmian, bo sprężyny są w świetnym stanie, natomiast czuć delikatne utwardzenie, czyli to na czym mi zależało :D

Poniżej zdjęcia jak Corsche wygląda w piekną polską jesień, gumy, której użyłem oraz z diagnostyki komputerem Bosch.



Pozdrawiam ;)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Listopad 2017, 07:57   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Ciekawe rozwiązanie z tymi gumami Piecia. Nie spotkałem się z tym wcześniej:) Cena kusząca ;D

Twój komputer?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 8 Listopad 2017, 16:00   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, niestety nie... :/ ale mam do niego bezpłatny i niemal bezgraniczny dostęp :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 22 Listopad 2017, 15:37   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Siemka,
dziś żadnych zdjęć nie będzie.. ale za to pojawi się dużo informacji ;p ogólnie to trochę tęsknie za Corsą... :wstyd: pomimo, że wiem, że Volvo to samochód perfekcyjny i idealny pod każdym względem, to stwierdzam, że musi mi trochę przybyć siwych włosów i lat na karku. Może za kilka lat sobie takie kupię xD

Co do problemów wcześniej wymienianych na temat Corsy, to ostatecznie udało się rozwikłać tę zagadkę :) Problem tkwił w zmiennej geometrii łopatek w turbo. Po prostu jakimś cudem się zawiesiły :lol1: od kilku dni Corsche jest testowane i podłączane do komputera w celu sprawdzenia, czy nie pojawiają się jakieś błędy.
Corsa odżyła zrywa przyczepność na drugim biegu :jade:

A teraz druga ciekawostka, o której sam nie wiem co mam myśleć... ;)

Ostatnio do taty na warsztat przyjechał poprzedni właściciel Corsy. Gdy tylko ją ujrzał powiedział, że chce ją odkupić :) najwyraźniej praca, którą w nią włożyliśmy zaowocowała ;p
zastanawiam się, czy jej nie odsprzedać... na pewno na niej zarobię, bo kupiłem ją za bezcen...

a teraz druga część historii :D tenże człowiek ma do sprzedania kolejną Corsę "muza" model D, 2010 rok, 1.3 CDTI, limitowana wersja (podejrzewam serie 111), czarna do drobnych napraw blacharskich, podobno bardzo fajnie wyposażona :)

Od razu pomyślałem o zamianie, o przeskoczeniu na świeższy rocznik i model stylistycznie ładniejszy :) silnikowo też mi odpowiada, bo ze swojego 1.3 w turboklekocie jestem bardzo zadowolony.

Zwracam się do Was z prośbą o wyrażenie swojej opinii :)

Sam jestem na tak, z tym, że jestem już trochę przywiązany do mojej Corsuni... ;)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na opinie :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Listopad 2017, 18:41   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Zastanawia mnie to że gość chce wrócić do starszego auta... intryguje mnie czy z silnikiem w jego D jest wszystko w porządku...
To pierwsze co mi na myśl przyszło :) Na temat samego silnika się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia :)

Jedyne co to akurat teraz jest równoległy wątek a porpo tego 1,3 w corsie D i widzę że nie cieszy się dobrymi opiniami ;P
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 22 Listopad 2017, 21:24   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Mam podobne wątpliwości co jacob. Plus sprawdziłbym czy te naprawy blacharskie są rzeczywiście drobne :) Ja to bym zaczął od obejrzenia jej i potem bym się dopiero zastanawiał czy chcę swoją zmienić :D
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 22 Listopad 2017, 21:58   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Piecia, tak jak już wcześniej piszą Jacob i Czarkoman musisz sprawdzić jej stan techniczny, ale ogólnie nowsza wersja Corsy jest zawsze lepsza ;) , nie miałem wcześniej diesla więc nie mogę Ci nic powiedzieć na temat tego silnika, musiałbyś jednak wykonać jadę próbną tą Corsą D (z tym silnikiem).
Oprócz niebieskiej CC posiadam również CD z silnikiem 1.4 i powiem Ci że
jeżeli chodzi o jadę w mieście to lepiej prowadzi mi się CC mimo "mocniejszego" silnika w CD , ale znowu podczas długiej trasy CD jest lepsza :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 22 Listopad 2017, 22:17   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, potrzebuje samochodu dla pracownika w swojej firmie, który jest świeżym kierowcą ;) ja ją kupiłem jako samochód "zastepczy" dla pracowników. Przez ostatnie miesiące w firmie jeździł nią sam szef xD Widocznie dobrze ją wspomina, pomimo jej dawnych wad ;p

Corsa D należy do jego wujka lub kogoś z rodziny, ale również jest na firmę. Kolejny plus jest taki, że będzie faktura VAT ;)

Czarkoman, najprawdopodobniej jutro będę miał zdjęcia. Podobno coś trzeba robić z tylnym błotnikiem i przedni ładnie spasować... czyli na pewno jest po jakiejś kolizji.

Co do silnika to tata twierdzi, że chodzi perfekcyjnie i moja Corsa w stosunku do tej D chodzi jak stary klekot z przebiegiem 500+ xD pomimo że moja jest w świetnej kondycji ;)

Pieter
Na pewno ten samochód będzie jeżdzić po autostradach, więc obawy dotyczące DPF nie powinny być straszne.

Jutro powinno się wszystko okazać. Zobaczymy jak zereaguje na moją ofertę i czy cena D coś się zmieni. Bo znając mojego tatę to będzie się targować ;p
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Listopad 2017, 07:53   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Jak fakturka VAT to nie mam pytań :D koszty trzeba robić, właśnie przez to nowe auto wyszło mi taniej niż używane :unga:

Sprawdź dobrze i podejmuj decyzje;) My tylko wyrażamy jakieś tam swoje spostrzeżenia, a najważniejsze żeby Tobie się auto podobało i żebyś Ty się z niego cieszył :D Frajda to podstawa:)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Listopad 2017, 01:13   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob napisał/a:
My tylko wyrażamy jakieś tam swoje spostrzeżenia, a najważniejsze żeby Tobie się auto podobało i żebyś Ty się z niego cieszył :D Frajda to podstawa:)


bardzo się cieszę, że piszecie co uważacie ;) w końcu po to tu jesteśmy :)

co do tematu zamiany to piłka jest w grze, zobaczymy co czas pokaże ;) oczywiście będę informował o ewentualnych zwrotach akcji ;p

Co do Corsy C to po "odblokowaniu" turbiny chodzi jak zła ;p załuję, że nie mam okazji jej przegonić po Wisłostradzie w Warszawie po godzinie 23.00 xD albo próbować utrzymać kroku czarnemu Volvo xD

Pozdrawiam :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Grudzień 2017, 00:00   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Cześć :)

Temat wymiany mojej Corsy C na młodszą siostrę, chyba uważam za zakończony. Szczęście w nieszcześciu Corsche zostaje ze mną :D Decydującą kwestią w tej transakcji były oczywiście pieniądze ;p ja za dużo chciałem (oczywiście wg potencjalnego nabywcy) i druga strona za dużo chciała i koniec końców nie doszło do porozumienia ;)

Cieszę się z takiego obrotu sprawy, bo jeszcze wystarczająco się nie nacieszyłem Corsą :) daje to możliwość dalszej pracy nad nią :)

idąc tym tokiem myślenia zakupiłem nową używaną półoś na lewą stronę :) dlaczego używana, a nie przegub? Podczas przyspieszania w okolicach 80-110 km/h pojawiają się wibracje. Diagnoza - do wymiany przegub wewnętrzny, tata ma podejrzenia, że gniazdo jest wyrobione i wymiana przeguby i tak nic by nie zmieniła.
Półoś kupiona z gwarancją w stanie bardzo dobrym za połowę ceny przegubu ;)



Najprawdopodobniej w tym tygodniu dojdzie do wymiany ;) przy okazji zderzak zostanie wycieniowany bo od samego początku nie byłem w 100% zadowolony z efektu ;)

Pozdrawiam :jade:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Grudzień 2017, 10:18   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, No proszę, jak okazja to trzeba korzystać;) Czekam na efekty:)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 20:51   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, oczywiście sprawie wymiany trzymałem kciuki, ale jednak się cieszę, że zostaje z nami taka aktywna C :D
Przy takich okazjach, nie ma co się nawet zastanawiać za bardzo :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 23:51   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, miło mi i Corsie również, że się cieszysz :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 23:53   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, miło mi i Corsie również, że się cieszysz :D


EDIT: Kaszubski, proszę o usunięcie tego posta, nabiło mi go dwa razy... Najprawdopodobniej przez utratę wi-fi w momencie dodawania postu.
Dziękuję ;)
Ostatnio zmieniony przez Piecia 13 Grudzień 2017, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.