Corsa D - wybór silnika ???
Autor Wiadomość
 kuba8815


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Kuba
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: WPZ
  Wysłany: 22 Listopad 2017, 09:23   Corsa D - wybór silnika ???
   Moje auto: Astra K 1.4 T 150 HP MT6


Stoję przed zakupem Corsy D, roczniki 2011 - 2013. Zastanawiam się nad 2 wersjami silnikowymi:
-1.3 CDTI 75 hp
-1.4 benz 87 hp
Auta potrzebuje dla żony, do przemieszczania się głownie po małym mieście + 2,3 razy w tygodniu trasa 30 - 60 km. Rozsądek podpowiada benzynę. Ale CDTI kusi niskim spalaniem, a na rynku wtórnym więcej jest fajnych wersji wyposażeniowych właśnie diesli.
Sam jeżdżę mocną turbo-benzyną, Astra K ST 1.4 150hp, zakupioną w salonie w zeszłym roku. Jestem z niej mega zadowolony. Jak byście porównali dynamikę i kulturę pracy tych 2 silników ?
Czy warto pchać się w tego diesla ?
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Listopad 2017, 12:35   
   Moje auto: Corsa D


Osobiście mam benzynę, ale dużo dobrego słyszałem o 1.7 w oplach, za to 1.3 średnio wypadał w opiniach.
Benzyna jak benzyna, większych problemów czy kosztowniejszych napraw nie ma, zdecydowanie lepszy na krótkie miejskie odcinki bo z tego rocznikia w dieslu nie znajdziesz chyba niczego bez dpf dwumasy I chyba wszytskie miały już turbine ze zmienną geometrią
Pzdd
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Listopad 2017, 17:14   
   Moje auto: z12xep


Ostatnio byłem na warsztacie ze swoją pszczółką i była tam pani z Corsą w Dieslu.
Miała z tego co usłyszałem problem z dpf-em.
Mechanior powiedział że jeśli nie chce mieć problemowego samochodu to niech go sprzeda i kupi benzynę.
To co oszczędzisz na paliwie i tak wydasz na części.
Jeśli zaś benzyna w Corsie D to 1.4 najlepszy wybór.
Sam się pośpieszyłem i kupiłem 1.2 i trochę tego żałuje.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Listopad 2017, 18:13   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Miałem Corsę D z silnikiem 1.2 80km a obecnie mam Corsę E z silnikiem 1.4 75KM i nie widzę dużej różnicy w mocy,przyspieszeniu.Oczywiście obecnie są 1.2 w Corsach E z mocą 70KM to słyszałem że tragedia.
Silnik w Corsach D z mocą 85KM bardzo zachwalany przez użytkowników.
Dodam,że pełna zgodna o złej opinii wśród użytkowników Cors D z silnikami diesla 1.3.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Listopad 2017, 21:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


niech podpowiadacz rozsądek zwycięży :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 22 Listopad 2017, 22:24   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


mietrusz, możesz powiedzieć czego dokładnie dotyczą te złe opinie dotyczące silników 1.3 CDTI w corsie D?

Zastanawiam się nad wymianą na takowy model... Czego można się spodziewać po tych w CD?

Dodam, że w Corsie C 1.3 CDTI 70KM, sprawuje się b.dobrze, pomimo drobnych problemów nigdy nie narzekałem ;)

xxvvcc, pewnie owa Pani jeździła tylko po mieście swoją Corsą, dlatego miała kłopoty z DPF. Wiesz coś wiecej na temat tych jednostek?

Pozdrawiam ;)
 
     
 kuba8815


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Kuba
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: WPZ
Wysłany: 23 Listopad 2017, 10:37   
   Moje auto: Astra K 1.4 T 150 HP MT6


Dzięki za podpowiedzi ;) Rozwialiście moje wątpliwości w takim razie. Szukam benzynki, właśnie 1.4 Żona mi jeszcze zaczęła marudzić że jej się bardziej Fiesta podoba... może i ładniejsza. Ale Corsy sporo korzystniejsze cenowo. Zresztą... od kilku lat tylko Oplami jeżdżę i jakoś mi głupio markę zdradzać haha
Auto raczej przewidziane na miasto, o DPF'ach... tfu... nie chcę słuchać.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2017, 11:44   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Z silnikami 1.4L dużo Opli D nie ma bo silnik 12L.85KM jest wystarczający a jego osiągi są porównywalne z osiągami Opli D z silnikami 1.4L75KM.
Dzięki odpowiedniemu przebiegowi krzywej mocy i momentu , silnik 1.4 75KM w Corsie E jest odpowiednikiem silnika 1.2 85KM w Corsach D.Tak więc musieli się wysilić z silnikiem 1.4 żeby dorównał dynamice silnika 1.2 85KM.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Listopad 2017, 16:58   
   Moje auto: z12xep


Drogi Piecia.
Akurat z silnikem 1.3 CDTI osobiście się nie spotkałem.
Sam kiedyś zas pomykałem Vectrą A 1.7 TD gdy diesle były porządne i wieczne.
Sprzedałem bratu za ptysiaka owe autko rocznik 94 i jeździ do dzisiaj.
Silnik ani turbina nigdy się w nim nie zepsuły.
A dzisiaj.....
Sąsiad ma Forda Focusa 2 i co jakiś czas słyszę że coś nawaliło.
A to w zimę nie odpala itd.
Przynajmniej ja mam z tego jakieś piwko gdy podwożę go do pracy niedaleko od mojej. :drink:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 23 Listopad 2017, 17:25   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


xxvvcc, dziekuję za odpowiedź :)

moje doświadczenia z silnikami diesla są na ogół pozytywne. Kiedyś do Daihatsu Charade zrobiłem swapa z silnika 1.0 benzyna na 1.0 diesel (wersja bez turbo). Silnik kupiłem od tego samego Pana, co Charadkę. Silnik przeleżał kilka lat na ziemi pod przykryciem. Przy tej operacji tylko spuściliśmy z tatą benzynę zalalismy ropę i odpalił. Póżniej doszła wymiana oleju i rozrządu. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że starej konstrukcji silniki są niezniszczalne ;)

Co do współczesnych jednostek diesla, nie mam większych złych przygód. Kiedyś kupiłem za tysiaka BMW e39 z silnikiem diesla o pojemności 3.0. Podobno lały w nim wtryski, a szedł jak burza, co prawda lubił za kopcić ale mocy mu nie brakowało :D po dwóch tygodniach trafił się klient :) w końcu to był zakup z zamiarem zarobienia ;p

Kolejne doświadczenia z dieslami dotyczą Volvo :) ostatnie trzy Volovinki taty miały silniki na ropę i z żadnym z nich nie było najmniejszych problemów. Mowa tu o 2.5 turbo diesel z V70 i 2.0 turbo diesel z V50 i obecnego S40 (bodajże te same silniki co w Fordach).

Ostatnie oczywiście dotyczą mojej Corsy z której jestem zadowolony.

Może ktoś jeszcze ma jakieś informacje dotyczące 1.3 CDTI w corsie D?
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Listopad 2017, 12:08   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, akurat BMW e39 z śilnikiem 3.0 R6 to zły przykład :) TOo jest najbardziej udana konstrukcja BMW! Zrobiłem nią prawie 100tyś, to był mój służbowy wóz i lekkiego żyia nie miał, ale poza eskploatacją to przy 340tyś nic mu nie było :P
To nie jest współczesny diesel :P
 
     
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 24 Listopad 2017, 20:00   
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


na takie krótkie trasy o na pewno benzyna.
Ja mam 1,3 cdti 90km jeźdzę tylko to pracy i na zakupy nie wypalałem dpf bo za krotkie trasy i musiałem go usunąc ( dodatkowe koszta).
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 24 Listopad 2017, 23:15   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, właśnie to miałem na myśli wspominając o BMW :) wspaniała jednostka :D

pauloo42, a miałeś jakieś inne "wydatki" przy tej jednostce? Jaki masz przebieg?
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Listopad 2017, 23:28   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Posiadam benzynę 1.2 80km, o ile w trasie spalanie jest ok (poniżej 6l), to już w mieście na krótkich trasach może silnik jest niezbyt ekonomiczny. Może wziąć 8, albo nawet więcej :D Wszystko przy "lekkiej" nodze. Osobiście nie chciał bym brać używanego diesla. Moja opinia jest taka że stary diesel zamienia się w skarbonkę :wstyd: Generalnie te oplowskie benzyniaki 1.2 i 1.4 posiadają w większości pozytywne opinie, oo dieslach tyle tyle dobrego nie słyszałem ;p
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 26 Listopad 2017, 21:55   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Ja mam silnik 1.4 ale wersję 100 KM. Spalanie średnie to ok 6.5 litra. Ale jeżdżę różnie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Corsa D - wybór silnika ???
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.