Przegląd po 2-im roku użytkowania
Autor Wiadomość
 Airline 

Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Wysłany: 16 Listopad 2017, 15:08   Przegląd po 2-im roku użytkowania
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM

Pytanie do osób które wykonywały już drugi przegląd (przegląd po 2 latach użytkowania):
Czy ktos otrzymał kartę / raport z zakresem przeglądu ?
A może ktoś dysponuję planem czynności obsługowych ?

I na koniec ile policzyli za 2 przegląd ? (nazwa aso, miejscowość, cena)

Dzięki

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Imię: sigi
Wysłany: 16 Listopad 2017, 19:31   Re: Przegląd po 2-im roku użytkowania
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM

Jestem po pierwszym przeglądzie w październiku cena za usługę niecałe 500zł u wszystkich trzech deweloperów w Gdańsku a także w Olsztynie.Chyba cenę minimalną ustala centrala Opla i brać taniej nie mogą łamiąc zasady konkurencji i mogą mieć kłopoty z koncesją.Drożej mogą jak dojdzie klima czy wymiana płynu hamulcowego.Drugi przegląd jak się pytałem przy odbiorze to też minimum niecałe 500zł-olej filtr.Czynności zawsze te same obserwowałem przez szybę.Zawieszenie,komputer,płyny,pasek i wizualnie czy coś nie wisi albo cieknie.Jak byłem pierwszy raz z Corsą D to prosili o klucz do kół śrub antykradzieżowy ale na pewno nie ściągali w Corsie E też bo po przeglądzie nadal były plastykowe paski które założyłem,żeby mi kołpaków nie ukradli,chociaż w Corsie D przecięli i tak ukradli.

Airline 

Informacje
slaskie

Wysłany: 17 Listopad 2017, 08:43   

Tak mi się właśnie wydaje, że zgodnie z obsługą techniczną pojazdu po 2 roku użytkowania importer zaleca wymianę filtra kabinowego oraz płynu hamulcowego. Możliwe, że za te czynności kasują dodatkowo. "muza"

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Wysłany: 17 Listopad 2017, 09:34   

Jak nie chcesz to ci nie wymienią a pieczątkę dostaniesz.Jeżeli mi powiedziano ,że następny przegląd też 500zł to chyba nie wymieniają już płynu hamulcowego co dwa lata.Ja wymieniam co 4 lata.Może być tak że jeżeli jest na liście do wymiany to mogą potem nie uznać gwarancji jak coś w hamulcach nawali bo rezygnacji przez klienta z wymiany płynu ale lepiej w serwisie pytać.Ponadto po 2 latach gwarancja się kończy i jakie to ma znaczenie?
Zastanawiam się czy tym co się chwalą że przegląd u nowego dewelopera co chce zdobyć klientów i robi przegląd za 350zł.maja wszystkie czynności wykonane bo wątpię aby serwis ryzykował kłopoty z centrala i zaniżał cenę.Oczywiście powiedzą że mają listę ale oni prawdziwej w serwisie nie widzieli a jest bardzo długa.Ja w Corsie D drugiego przeglądu już nie robiłem.Wymieniałem po gwarancji tylko olej z filtrem a kabinowy samemu i tak 8 lat.Płyn w klimie w nowym aucie długo nie uchodzi.W Astrze pierwszy raz nabijałem po 4 latach ale też nie była w tropiku a ma to znaczenie.Dodam ,że w serwisie po gwarancji wykonuję tylko naprawy blacharskie po stłuczce.
Wszystko co jest do wykonania z tych ważnych rzeczy i po jakim czasie i przebiegu masz w książce serwisowej.Świece np po 50tys ale nie wytrzymują dobrej pracy i po 20-25tys.trzeba wymienić i z innymi rzeczami też przesadzili.

Airline 

Informacje
slaskie

Wysłany: 17 Listopad 2017, 09:49   

mietrusz napisał/a:
Ponadto po 2 latach gwarancja się kończy i jakie to ma znaczenie?
Zastanawiam się czy tym co się chwalą że przegląd u nowego dewelopera co chce zdobyć klientów i robi przegląd za 350zł.maja wszystkie czynności wykonane bo wątpię aby serwis ryzykował kłopoty z centrala i zaniżał cenę.

Mi się gwarancja kończy dopiero po 5 latach. Przy zakupie auta wynegocjowałem przedłużenie gwarancji. Opel FLEX CARE się to nazywa.

Jeśli chodzi o ceny przegladów w ASO Opel to cena jest sugerowana przez centralę i chyba jest też ceną maksymalną. Oni sami decydują za ile sprzedają usługę, jeśli chcą mogą naliczyć rabat i wychodzi taniej.

Przegląd gwarancyjny jest wprowadzany do systemu (bazy), jeśli jest poprawnie wpisany i system "przyjmie" to gwarancja jest zachowana.

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Wysłany: 17 Listopad 2017, 10:00   

Ja jak kupowałem to mogłem mieć gwarancję na trzy lata jakbym w czasie zakupu miał jeszcze nie sprzedaną Corsę D.O 5 latach nikt mi nic nie mówił.Przed chwilą się pytałem,to jest na przebieg roczny nie przekraczający 15tys+ kasa za to a w razie awarii okazuje się że uszkodzenie z powodu eksploatacji czego gwarancja nie obowiązuje.Cena przeglądu jest chyba minimalna a system łyknie wszystko bo szczegółów w nim się nie podaje.

Przy okazji,jakie masz ciśnienie w oponach?

Airline 

Informacje
slaskie

Wysłany: 17 Listopad 2017, 23:41   

To przedłużenie gwarancji producenta. Są te same wyłączenia, co w podstawowej, dwuletniej. Oczywiście jest ograniczenie przebiegu, jak piszesz ale akurat mi to nie wadzi.
Jeżdżę na ciśnieniu ok 2 bary. Jeśli jadę na dłuższą trasę np. urlop to pompuje ok. 2.2 - 2.3

.::Pani Reklama::.

pisz smiało! reklama@klubcorsa.pl

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z bazy danych

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje