Jaki akumulator do OPC?
Autor Wiadomość
 surian


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzesień 2016, 10:25   Jaki akumulator do OPC?
   Moje auto: Corsa D OPC 1.6 Turbo


Witam,
Panowie i Panie mam pytanie czy mogę do swojego wozidła bezpiecznie wsadzić akumulator 61 Ah 600A, jeśli w tej chwili mam OEM 60Ah 420A?

Czy ta różnica 420-600A jest dyskwalifikująca?

Ten ma juz 8 lat :D i nadszedł jego czas :)

Alternator 120 A

Pozdrawiam.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 3 Wrzesień 2016, 07:02   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Ta różnica nie jest dyskwalifikująca.Ten co masz na "oku" będzie miał lepszego "kopa".Mówiąc prostym językiem to tak jakby silnik samochodowy otrzymał kilka koni mechanicznych więcej (w tym przypadku rozrusznik).Ampery to co innego a pojemność akumulatora to co innego.
 
 
     
 surian


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 07:27   
   Moje auto: Corsa D OPC 1.6 Turbo


Dzięki!
Kupiony założony, odpala jeździ :)
Po wymianie postojówki nawet zapomniałem wyłączyć świateł i po 2 godzinach nie zrobiło to na nim wrażenia ^^
 
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 19 Październik 2017, 07:56   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Witam pozwolę się podłączyć pod temat odnośnie akumulatora. Jestem posiadaczem starego 22 letniego samochodu diesla 1.9 TDI 90 KM zamontowany w nim aku kończy już swój żywot jest tam coś koło 70 Ah czyli taki jak powinień być. W domu posiadam roczną baterię o pojemności 44 Ah 360, a leży i aby co jakiś czas ją ładuje. Moje pytanie brzmi czy mogę ją założyć do owego samochodu i jakie będą tego konsekwencje? Jeśli miało by się aby skończyć na przedwczesnym zużyciu tego akumulatora to żaden problem. Auto na starym zapala chętnie nawet jak jest prawie rozladowany. Ogólnie dużo nie musi mieć żeby wystartował czego nie mogę powiedzieć o innym dieslu już nowszej konstrukcji też 1.9 TDI ale 131 KM. Może nie powinienem pisać na tym forum ale Corse D też posiadam.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 19 Październik 2017, 19:21   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Nie zakładałbym tego akumulatora bo zniszczysz go szybko dużym prądem rozruchowym szczególnie przy zimnym silniku. W ekstremalnych warunkach aku może wybuchnąć i narobisz sobie bałaganu.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 19 Październik 2017, 19:45   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Powiem tak jest to auto Golf 3 1.9 TDI 90 KM aku niby normalnie kręci silnikiem i zapala ale jak go przełożę do Audi a4 b6 1.9 TDI 131 KM nie ma mowy o rozruchu niby podobne silniki są. Pytanie ile ten akumulator ma swoich właściwości z tych 72 czy 70 Ah... Jakby miał aby dwa lata wytrzymać ten mały akumulatorek to będzie dobrze. Ponoć wyczytałem na forum gdzieś, że taką baterią 44Ah odpalał ktoś stare transity 2.5 motocykl... No jakby miała ta bateria eksplodować to byłby już problem....
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 19 Październik 2017, 20:00   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Aku dobierany jest do mocy rozrusznika pojazdu a to wiąże się z maksymalnym prądem rozruchowym. Dla twojego 44Ah to 360 Amper i może okazać się za mało. Jeżeli przekroczymy prąd max płyty mogą się zewrzeć a elektrolit zagotować i jest bum. Rzadko ale już widziałem.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 19 Październik 2017, 20:09   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Byle nie wystrzelił, a żywotność nie ważna. Nie przekładałem jeszcze ale podejrzewam, że leciwa 3 ruszy bez problemu. A jak czasami jest tak, że cele akumulatora są nieczynne i zamiast 6 są 4 to też inna pojemność i moc zaraz jest. Zagotować alternator go nie powinien po to jest regulator napięcia. No nie wiem co robić może ktoś widział podobne kombinacje co chodzą mi po głowie...
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Listopad 2017, 07:46   

A jak rozpoznać, że coś z rozrusznikiem się dzieje? Pytam, bo słabo kręci nawet na dobrze naładowanym akumulatorze.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Listopad 2017, 17:30   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


ralf napisał/a:
słabo kręci nawet na dobrze naładowanym akumulatorze



no to już chyba sam rozpoznałeś :) haha
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Listopad 2017, 11:22   

Podjedź do jakiegoś warsztatu kto Ci to zregenerują. Koszt nie powinien być jakiś wysoki.
W granicach kilkuset zł masz.
Wykonają diagnozę i na podstawie tego co wyjdzie, podjęta będzie naprawa. Mozliwości jest kilka. Masz tutaj namiar na Warsztat w Raszynie pod Warszawą: http://altroz.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Jaki akumulator do OPC?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.