Pierwszy Przegląd Corsy po roku od zakupu.
Autor Wiadomość
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
  Wysłany: 17 Październik 2017, 03:16   Pierwszy Przegląd Corsy po roku od zakupu.
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Witajcie!
Zbliża się równo rok od zakupienia prze zemnie moje Corsy, stąd moje kilka pytań.
Jakie czynności polecacie wykonać po takim czasie?
Co trzeba zrobić żeby zachować gwarancje a co dodatkowo żeby utrzymać auto w dobrym stanie?
Czy ubezpieczenie bardziej opłaca się wykupić przez salon czy szukać oferty na własną rękę?
Na co zwracać uwagę? Dzięki za wszystkie odpowiedzi, będą bardzo pomocne! Pozdrawiam! :czytam:
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 19 Październik 2017, 19:41   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Jeżeli masz na gwarancji to wykonuj przeglądy po przebiegu i po czasie jak tam pisze bo stracisz gwarancje.
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 1 Listopad 2017, 13:23   Re: Pierwszy Przegląd Corsy po roku od zakupu.
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


CorsaE2017 napisał/a:
Witajcie!
Co trzeba zrobić żeby zachować gwarancje a co dodatkowo żeby utrzymać auto w dobrym stanie?
Czy ubezpieczenie bardziej opłaca się wykupić przez salon czy szukać oferty na własną rękę?
Na co zwracać uwagę? Pozdrawiam! :czytam:


Najtańsze ubezpieczenie znajdziesz na własną rękę. Możesz próbować przez porównywarki ubezpieczeń w necie. Jednak z moich doświadczeń wynika, że najtaniej wychodzi ubezpieczenie online bezpośrednio na stronie internetowej konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli chodzi o przegląd gwarancyjny to najprościej zrobić to w ASO Opel. Masz wtedy pewność, że zakres czynności jest zgodny z wymaganiami producenta (importera). Zanim pojedziesz na przegląd najpierw zadzwoń albo napisz email do kilku ASO w swojej okolicy żeby porównać oferty. .Niby cena powinna być wszędzie jednakowa ale czasem trafia się niższą (szczególnie jeśli jakieś ASO jest nowo otwartą placówką).
I jeszcze upominaj się żeby wpisali do książki serwisowej również kontrolę karoserii.

Powodzenia :)
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 15 Listopad 2017, 04:17   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Cześć ! ;)

Jestem po pierwszym przeglądzie , skorzystałem z waszych porad i faktycznie udało się znaleźć konkurencyjną ofertę, mogę polecić ASO w Komornikach/k Poznania nowa placówka przegląd za 360zł :brawo2: szybko i sprawnie jestem zadowolony do tego ubezpieczenie też udało mi się znaleźć w niskiej cenie. Wpisali do książeczki przegląd antykorozyjny itp. wszystko tak jak powinno być. Dziękuje wam za porady!
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopad 2017, 08:33   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


CorsaE2017, Dzięki za info, mnie to czeka dopiero w Sierpniu 2018, ale dobrze wiedzieć ze tak tanio ;) W wrocku chcieli 900zł, w Suchym Lasi 600zł ;]

A możesz powiedzieć co zrobili w cenie? Olej, filtry, klima?

Z góry dzięki:)
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 15 Listopad 2017, 23:45   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Dostałem całą kartę przeglądu co było zrobione więc standardowo to co po pierwszym roku wymiana oleju na nowy sprawdzenie zawieszenia kontrola korozji itp nic poza tym co "trzeba" z klimatyzacją nie było nic robione proponowali mi serwis klimatyzacji dodatkowo ale nie skorzystałem bo mam ograniczony budżet na koniec roku ale po zimie na pewno się wybiorę. No umyli i odkurzyli autko wiec fajnie bo nie chciało mi się ostatnio tego robić. Obsługa bardzo miła salon i serwis jest nowy dopiero rok w Poznaniu wszędzie bardzo czysto super poczekalnia, mogę naprawdę polecić ! No i ta cena za całość... "żyć nie umierać"
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Listopad 2017, 10:11   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Dzięki CorsaE2017 :) To już wiem gdzie będę dzwonił w przyszłym roku ;)
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 08:23   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Witam,

Jestem po pierwszym przeglądzie Corsy w salonie tam gdzie kupowałem, czyli AutoWola w Warszawie. Koszt 410PLN bez wymiany filtra kabinowego (sam sobie to wcześniej zrobiłem).
Cały przegląd trwał około 1 godziny.
Na samym początku wstępny koszt oszacowali na 499PLN, ale zapytałem się czemu tak drogo i Pan powiedział, że to maksymalny koszt jaki nakłada na nich centrala, a faktyczne koszty są uzależnione od wykonany prac.
Z ciekawostek, to sprawdzają ciśnienie w kołach, bo mi nawet zmniejszyli o jakieś 0,2 bara.

pzd
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 10:09   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


[quote="Wtwgplt"]Witam,

W Gdańsku 530 od lat i złotówki nie spuszczą.Klimy nie czyściłeś po zmianie filtra,raz w roku to mus.Przyjechałeś z ciepłymi kołami a oni powietrze spuścili,no fajnie,rano dopompuj.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 11:04   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Czyscilem klime, ale raczej profilaktycznie, bo nic nie smierdzialo. Nagrałem też parownik na telefon i wyglądał jak nowy. Może dlatego, że robię małe przebiegi do 10 tys. rocznie. Do ASO mam dwa km, więc opony były zimne, ale zmienili też ustawienia załadunku z ECO na LO. Nie wiem czemu.
To drogo u Ciebie w Gdansku, może koszty robocizny wyższe liczą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Inne » Pierwszy Przegląd Corsy po roku od zakupu.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.