Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:23
Problem z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
 siopsio


Informacje
pomorskie

Imię: Michał
Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Krokowa
Wysłany: 1 Maj 2013, 17:10   Problem z ogrzewaniem
   Moje auto: Corsa D 1.3CDTI


Witam wszystkich

Przeszukałem forum i nie znalazłem żadnych konkretów w tym temacie.

A więc od niedawna posiadam Corse D 1.3 CDTI. Problem polega na braku ogrzewania. Niedawno wymieniłem płyn chłodniczy i jedyny zaworek jaki znalazłem żeby odpowietrzyć jest na górze chłodnicy. Wykręciłem go i trochę powietrza poleciało ale ogrzewania nie mam dalej. Tzn. leci letnie (baaardzo letnie powietrze). Wąż powrotu z nagrzewnicy jest praktycznie zimny a zasilania gorący. Nie wiem czy problemem jest zapowietrzona nagrzewnica czy może pokrętło regulacji temp? Czy w okolicach nagrzewnicy jest jakiś odpowietrznik?Jeśli tak to w którym miejscu? Myślałem, żeby zdjąć plastiki i zajrzeć do pokrętła, ale przy max zimnym a max ciepłym ustawieniu pokrętła jest jakaś wyczuwalna różnica w temp. powietrza więc chyba wina regulacji odpada.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Maj 2013, 09:16   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Najlepiej sprawdź nagrzewnicę, znajduje się ona za pokrętłami od regulacji temperatury, dostać się do niej można zdejmując plastiki w nogach kierowcy lub pasażera, ja miałem sytuację że mi się nagrzewnica rozszczelniła, całe szczęście na gwarancji.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 20:45   Re: Problem z ogrzewaniem
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


siopsio napisał/a:
Witam wszystkich

Przeszukałem forum i nie znalazłem żadnych konkretów w tym temacie.

A więc od niedawna posiadam Corse D 1.3 CDTI. Problem polega na braku ogrzewania. Niedawno wymieniłem płyn chłodniczy i jedyny zaworek jaki znalazłem żeby odpowietrzyć jest na górze chłodnicy. Wykręciłem go i trochę powietrza poleciało ale ogrzewania nie mam dalej. Tzn. leci letnie (baaardzo letnie powietrze). Wąż powrotu z nagrzewnicy jest praktycznie zimny a zasilania gorący. Nie wiem czy problemem jest zapowietrzona nagrzewnica czy może pokrętło regulacji temp? Czy w okolicach nagrzewnicy jest jakiś odpowietrznik?Jeśli tak to w którym miejscu? Myślałem, żeby zdjąć plastiki i zajrzeć do pokrętła, ale przy max zimnym a max ciepłym ustawieniu pokrętła jest jakaś wyczuwalna różnica w temp. powietrza więc chyba wina regulacji odpada.


Dziwne , ja odpowietrzałem odkręcając korek ze zbiornika wyrównawczego i czekając jakies 20 min z odpalonym autem. Z tego co czytałem nasze auta tak się właśnie odpowietrza o żadnych korkach nie było mowy, zresztą u mnie wszystko poszło ok.
 
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 17 Październik 2017, 12:05   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Witam nie chcę otwierać nowego tematu dlatego podłączam się pod stary.
Mianowicie jestem posiadaczem Corsy D 1.2 80 KM z 2007 roku mam problem z ogrzewaniem, a dokładniej z tym że potrafi ono stale delikatnie grzać mimo temperatury ustawionej na klimatronicu na 18 czy nawet LO. Jak zrobię na max ogrzewanie to leci naprawdę gorące, a jak znowu zrobię na minimum to już jest dobrze leci chłodne wcale nie ogrzane powietrze. Jak włączę klimę to też poleci chłodne. z czym może być problem ? Kolejne moje pytanie brzmi Corsa D nie ma wskaźnika temperatury płynu chłodniczego idzie na komputerze gdzieś ją odczytać ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Październik 2017, 13:22   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To wygląda na zacinającą się klapę sterowana poprzez kółko zębate które w tych modelach z tego roku się zacina,uszkadza.Drobny element a całą tablicę rozdzielczą trzeba rozebrać żeby naprawić abo nagrzewnicę wymienić.Sprawdziłbym w serwisie,od razu powiedzą co jest a potem decyzja gdzie naprawić,żeby drogo nie wyszło.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 17 Październik 2017, 16:04   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Aha to czyli problem może być z klapką ciepło/zimne która się, może nie domykać. W innym samochodzie (golf 3) miałem też z nią problem mianowicie mebrana na niej się wykruszyła i nie uszczelniała także latem z nawiewu dmuchalo letnie, a zima zimne. Do serwisu z tym nie pojadę podejrzewam, że normalny mechanik też sobie z tym poradzi.[/b]
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 3 Grudzień 2017, 20:17   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


To jeśli już wiem, że problem dotyczy klapy ciepło/ zimne (mam klimę automat) nie działa mi już w ogóle regulacja i powietrze jest minimalne ogrzane. Da rade na szybko jakoś tą klapkę zblokować tak żeby było nastawione na grzanie? Co trzeba rozebrać? Może ma ktoś zdjęcia?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Grudzień 2017, 21:09   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


W necie są wątki odnośnie problemów auto klimy w Corsie D ale wszyscy opisują jak naprawiono i że dużo kosztowało bo trzeba całą tablicę rozdzielczą rozebrać.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 4 Grudzień 2017, 00:17   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Już trochę wyczytałem wiem trzeba rozbierać mechanik mówi, że takie rzeczy to najlepiej na wiosnę bo te plastyki wszystko jest teraz sztywne i po złożeniu będzie trzeszczeć. W serwisie to wymieniają cały kombajn tak to pozywają i usługa 5 tyś. To lepiej używke kupić i założyć. Wiem jeszcze, że niektórzy to naprawiają klejąc, wkrętem mocują. Nie chcę przez całą zimie jeździć w zimnym samochodzie więc może ktoś podpowie czy da radę jakoś tą klapę zamknąć tak żeby stale lecialo ciepłe nie rozbierając wszystkiego? Zablokować i niech jest w jednej pozycji. W sumie już tak jest bo czy robię na Max czy min to zero reakcji stale minimalnie grzeje tyle co nic.
 
     
 jochans


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wiek: 29
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Alwernia
Wysłany: 3 Marzec 2018, 13:03   
   Moje auto: Corsa D


Koledzy mam to samo. Corsa D 1.3 Nagrzewnica ledwo daje ciepłe powietrze. Wymieniony termostat
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 14:37   
   Moje auto: Z12XEP


mietrusz napisał/a:
abo nagrzewnicę wymienić


nagrzewnica nie ma z tym nic wspólnego. Nagrzewnica to oddzielny element który jest wkładany w cały zestaw do sterowania nawiewami.

jochans napisał/a:
Koledzy mam to samo. Corsa D 1.3 Nagrzewnica ledwo daje ciepłe powietrze. Wymieniony termostat


Trzeba rozebrać deskę rozdzielczą. Problemem będzie zacięta klapa powietrza/cięgno silnikczka. Temat trochę pracochłonny, ale bez problemu do ogarnięcia

Dla pewności sprawdź czy oba węzę od nagrzewnicy są ciepłe i wtedy będziesz miał 100% pewności
 
     
 jochans


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wiek: 29
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Alwernia
Wysłany: 3 Marzec 2018, 15:30   
   Moje auto: Corsa D


Lewy wąż jest ciepły, prawy zimny. Hmmm klapka uszkodziła się ot tak? Nagle po wymianie węża chłodnica - zbiorniczek się to zaczęło...



Jak najprościej dostać się do cięgna ?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 18:10   
   Moje auto: Z12XEP


Jeżeli masz jeden wąż ciepły a drugi zimny to zapowietrzony jest układ chłodzenia albo niedrozna nagrzewnica. Do sprawdzenia korek na zbiorniczku wyrownawczym czy prawidłowo działa. Bez tego nie odpowietrzysz układu chłodzenia
 
     
 jochans


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wiek: 29
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Alwernia
Wysłany: 3 Marzec 2018, 18:24   
   Moje auto: Corsa D


Mógłbyś opisać dokładnie jak to sprawdzić ?
 
     
 sepax


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: sepax
Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 3 Marzec 2018, 19:15   
   Moje auto: Corsa D 1.4


Ja ostatnio jak odkręcałem korek od zbiorniczka płynu chłodzącego, to miałem w zbiorniczku ciśnienie... o odpowietrznik jest na wysokości właśnie korka. I właśnie też podejrzewam że coś ten korek nie spełnia swojej roli... :/
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Marzec 2018, 20:17   
   Moje auto: Z12XEP


jochans napisał/a:
Mógłbyś opisać dokładnie jak to sprawdzić ?


w korku są dwa zaworki. Musi być z nich drożne wyjście pod uszczelką na zewnątrz korka... nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć.

sepax napisał/a:
Ja ostatnio jak odkręcałem korek od zbiorniczka płynu chłodzącego, to miałem w zbiorniczku ciśnienie...


na ciepłym silniku zawsze będzie ciśnienie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Problem z ogrzewaniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.