Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:59
Ginie plyn z chłodnicy w CorsieB
Autor Wiadomość
 Bolo23
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 17:22   Ginie plyn z chłodnicy w CorsieB

Witam
Jestem tu nowy wiec wszystkich witam.
Mam jednak problem z X14XE ginie mi płyn chłodniczy. Po przejchaniu 100 km musze dolać 1l do zbirniczka wyrównawczego. Nigdzie nie kapie wycieków nie ma. Uszczelka po głowica raczej dobra bo nie dymi na biało nie kapie z wydechu nie przybywa oleju.
Mam nie orginalny korek od zbiornika wyrównawczego i jeden z mechaników powiedział mi ze ma 1 zaworek a powinien miec dwa, ale jak jezdze z prawie otwrtym zbiorniczkiem to efekt ten sam.
Wiec prosze was o pomoc !!
Dzieki
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 18:16   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


nie mam pojęcia co to może być ale gdy ja jeździłem jakiś czas bez korka od zbiorniczka wyrównawczego (przejechałem jakieś 500km!) po prostu przy dolewaniu płynu nie zakręciłem, to nawet nie 1/2 litra mi wyparowała. więc to nie może być wina korka
 
 
     
 Bolo23
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2008, 13:38   

Pojawił sie dodatkowy objaw
Juz wymieniłem termostat ale nadal czesto temperatura rosnie do 105 stopni i raptownie opada. Czasem na postoju płyn w zbiorniku rosnie i opada ( znaczy robi sie pełny i raptownie pusty zbiornik wykrównawczy ) a temteratura ok !
Mechanik mówi jezdzić az sie coś rozpadnie wtedy bedzie wiadomo co to, ale moze ktos tak miał :-) bo nie chciał bym wymieniac głowicy lub silnika
ehhh
 
     
 lisu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Maj 2008, 10:03   

Mam ten sam objaw - gwałtownie wzrasta temperatura oleju - czasem nawet wskazówka wchodzi na czerwone pole. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać...
 
     
 Bolo23
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Maj 2008, 17:24   

Wymieniłem korek na orginalny kupiony na szrocie, zalałem płyn do stanu i pojezdziłem. Płynu ubyło duuzo. Zalałem znów do pelna i nie zakręciłem, zostal na noc i płynu ubyło (robiłem tak na nowym korku) dolałem do stanu i zakręciłem jezdze i nie ubywa !! Jest ok. Jak narazie :-)
Mechanik stwierdził ze nie wie, ale mogła byc poduszka powietrzna na parowniku (sekfencja gaz) W sumie nie wiem co pomogło ale jest ok.
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2008, 13:01   

lisu napisał/a:
wałtownie wzrasta temperatura oleju - czasem nawet wskazówka wchodzi na czerwone pole. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać...

przeczyść czujnik temperatury płynu .. jest na dole chłodnicy po lewej stronie ...
 
     
 frost1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2008, 20:28   ubytki płynu z chłodnicy

u mnie płyn przeżarł szpilkę od wewnątrz i wpływał do silnika od zewnątrz nic nie było widać
wszystko wyszło przy okazji innej usterki
 
     
 bizkid


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Siewierz
Wysłany: 18 Luty 2009, 23:44   

a może po prostu dziure masz w chlodnicy. Włóż na noc jakas tekture pod auto i zobacz czy nie wecieka.
 
 
     
 żuberek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2009, 12:38   

proponuje coś takiego zastosować:
u mnie pomogło ( miałem malutką dziurkę)
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Lipiec 2017, 12:16   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Podbijam temat, ponieważ teraz moją corsę zaczął trapić ten problem. Nieznacznie ubywa mi płynu chłodniczego. Wcześniej przez 5 lat jeżdżenia tym autem nie było tego probemu, a teraz pobiera równo, aż się zdziwiłem. Co prawda ostatnio sporo stałem w korkach, ale to chyba nie ma zbyt dużego związku... Poradźcie coś! :D
 
     
 Rafal102


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Wiek: 31
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 3 Sierpień 2017, 21:08   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Trzeba dokładnie obejrzeć chłodnicę, często nieszczelność pojawia się wokół termo-wyłącznika wentylatora wkręconego w chłodnice.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Ginie plyn z chłodnicy w CorsieB
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.