[K] Corse D OPC
Autor Wiadomość
 mateq25


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: DG
  Wysłany: 2 Wrzesień 2017, 13:33   [K] Corse D OPC
   Moje auto: Corsa 1.2


Witajcie. Od kilku dni chodzi mi po głowie myśl wymiany mojej corsy z 2013r. 1.2 na corse opc z roku okolo 2007/2008. Mam na chwilę obecną upatrzony pewien egzemplarz, a konkretniej ten : https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
I mam parę pytań. Czy przy przykładowym egzemplarzu rok produkcji/przebieg jest opcja ze cena jest taka niska czy po prostu mogą być jakieś większe wady ?
Konkretnie chcę wymienić swoja Corse na taką lub podobną.

Pozdrawiam.
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 3 Wrzesień 2017, 15:25   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Osobiście mam wrażenie że to nie jest oryginalny grill z modelu OPC.
 
     
 mateq25


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: DG
Wysłany: 3 Wrzesień 2017, 19:19   
   Moje auto: Corsa 1.2


Po czym to wnioskujesz ?

[ Dodano: 4 Wrzesień 2017, 06:53 ]
A ta corsa? https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

Ew. ta : http://allegro.pl/opel-co...6936869579.html

?

Bo rozumiem że różnica w grillu jest taka że oryginalny posiada kratkę, a ten ma jedynie paski? Czyli wychodziłoby że prawdopodobnie był jakiś dzwonek?
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 4 Wrzesień 2017, 16:20   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Te już raczej nie budzą zastrzeżeń na pierwszy rzut oka. Szwajcar ma chyba małą wgniotkę za drzwiami kierowcy a ten w przecudownym kolorze arden blue mam wrażenie że albo przytarty jest zderzak trochę od dołu przedni albo to światło się tak odbija po prostu. No ale to ciężko o idealnie zadbane auto po prawie 10 latach. Jeżeli czymś się jeździ to się zużywa....

W sumie ciężko wywnioskować, zderzak jest oryginalny chyba natomiast grill z OPC line albo zwykłej Corsy, może komuś się bardziej podobał i zamontował ale ciężko stwierdzić. Albo no przyhaczył, zderzak dało się wyklepać ale grill poszedł w mak i wymienił na taki.
 
     
 mateq25


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: DG
Wysłany: 4 Wrzesień 2017, 22:42   
   Moje auto: Corsa 1.2


A tak z ciekawości, co Ty byś wybrał ? Ogólnie ten z szwajcarii jest bardzo ładny, taka wgniotka to w sumie nic w porównaniu do tego co ja mam w swojej ;/ ale dziwi mnie to ''radio'' bo nie jest oryginalne i ciekawi zarówno czy będzie współpracować z kierownicą tj. klawiszami na niej.
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 09:05   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Chyba szwrajcara, chociaż zastanawiałoby mnie np. czemu silnik był myty, no i to radio. Ponadto nie ma podgrzewanych foteli co znowu ten arden blue ma. Najlepiej bym te dwa złożył w jeden xD
 
     
 mateq25


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: DG
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 09:19   
   Moje auto: Corsa 1.2


No złożyć je w jeden egzemplarz byłoby miodne :D Poza tym jeszcze tak zerknąłem na spoiler z tyłu w niebieskim i czy on jest oryginalny opc ? Bo ma zabudowane jak by w środku :P

[ Dodano: 5 Wrzesień 2017, 10:23 ]
I czy dobrze widze czy kierownica ma przetarcie na punkcie środka osi ?
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 09:42   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Na początku warto pochwalić sprzedawcę za zrobienie zdjęć w takiej rozdzielczości - praktycznie nic nie widać.

Porównując tą Corsę z Corsą OPC która "świeżo wyjechała z fabryki" na pewno inny jest:
- grill (ewidentnie grill z przedlifta, wypraska polakierowana w kolor auta, stelaż atrapy nie ma "plasterka miodu", co więcej wypraska nad logiem Opla [gdyby była z wersji OPC] z tego co pamiętam powinna posiadać taki "szpikulec" widoczny dopiero po otwarciu maski)
- wnęki pod halogeny polakierowane w kolor auta, oficjalnie były chromowane (chromowanie tanie nie jest, wnęki są dość drogie, także zawsze taką kratkę można pospawać [jeżeli auto było po jakimś zdarzeniu i uszkodzenia sięgnęły przedniej części samochodu] i psiknąć w kolor nadwozia)
- kratka zderzaka też nie wygląda mi na OPC (ciężko jednoznacznie to stwierdzić po tak konkretnych zdjęciach...)

A co do kierownicy to nie wiem gdzie tam widzicie jakieś przetarcie. To na środku na górze to nie jest przetarcie tylko część skóry w kolorze OPC. Ona jest dość często wytarta, chyba słabo ją w fabryce farbowali ;p

Tył jest chyba w porządku, aż tak bardzo na Corsie D OPC się nie znam żebym mógł powiedzieć coś więcej.
 
 
     
 mateq25


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: DG
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 10:55   
   Moje auto: Corsa 1.2


Więc ''bezpieczniej'' będzie wziąć tę Corsę z komisu za 18 900 niż tą za 22 900 ? :D Wybaczcie za tyle pytań ale w sumie to będzie moje pierwsze auto z ''drugiej'' ręki i jakimś większym specjalistą nie jestem :/

[ Dodano: 5 Wrzesień 2017, 12:32 ]
A co do przetarcia to chodziło mi o przetarcie kierownicy w tym egzemplarzu za 18900. Wątpię niestety że tak dziwnie padło światło w te okolice.
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 13:12   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Ja bym bardziej był za szwajcarem. Ale nie wybieraj tylko na podstawie mojego głosu bo potem będzie na mnie xD
 
     
 mateq25


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: DG
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 13:30   
   Moje auto: Corsa 1.2


A jak mowa o szwajcarze to orientuje się ktoś mniej więcej tak +/- ile koszta wyniosą wtedy ? Bo 250 to wiadomo przerejestrować, a co dalej ? :D
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 5 Wrzesień 2017, 18:10   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Ja mam Niemca, ale jedyne co to 250 płaciłem bo resztę miałem "w cenie" :unga:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa D » [K] Corse D OPC
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.