Usterka, problem czy rozwalanie g***** na atomy. Jak to jest
Autor Wiadomość
 kolezko


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Sierpień 2017, 21:45   Usterka, problem czy rozwalanie g***** na atomy. Jak to jest
   Moje auto: corsa c


Witam. Temat pewnie stary jak świat ale może ktoś mnie rozjaśni itp itd.
Otóż jakiś czas temu zauważyłem że w mojej corsie na zimnym w sumie letnim silniku jak odkręciłem zbiorniczek płynu, zauważyłem że od węża który idzie do chłodnicy, lecą delikatne bąbelki. Jak wężem poruszam również gdzieś tam polecą ale jest to naprawdę malutko. Czy w sprawnym układzie też się tak może dziać?.
Następne pytanie to takie Czy podczas pracy silnika jeśli wentylator się włączy to normalne że w układzie chłodzenia również pojawiają się bąbelki?. Nie jest to nie wiem bardzo intensywne lekkie bardziej. Czy mam rozumieć że układ chłodzenia powinien być bardzo szczelny i ani bąbelków ani niczego nie powinno być.
Teraz dodam od siebie po przejechaniu w ciągu na gazie około 700km lecąc 130km ubyło mi może nie wiem niecałe 100 ml płynu.
Może i to jest moja obsesja jeśli chodzi o UPG bo już 4 lata temu była wymieniana i ciągle coś z nim jest a to raz mi płyn umykał bo okazało się że wąż był na cybancie przetarty i jak dostał ciśnienia to kapało, szukania było co niemiara:P.
I jeszcze jedno. Pamiętam że kiedyś w pracy 2 macherów też się kłóciło co do znikającego płynu a po odkręceniu korka nagle się pojawiał nie że cały tylko tak z 2 cm więcej go było. Moim zdaniem jest to normalnie bo przy 90 stopniach ciecz się jednak rozszerza w układzie panuje ciśnienie i chcąc niechcąc to po odkręceniu korka ciśnienie ucieka i ciecz się podnosi.

A i najważniejsze, brak ubytku czy zwiększania się poziomu oleju. Na bagnecie i korku brak masła (w okresie zimowym do pracy mam około 20km fakt w tedy pojawia się lekkie masełko ale jak furę przegonię tak z 40 km to wszystko znika, i nie dymi na biało.

Dzięki pozdrawiam, proszę o jakieś wypowiedzi które objaśnią mi co nieco, ewentualnie jakieś linki które uważacie za godne poczytania chętnie przejrzę. Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Usterka, problem czy rozwalanie g***** na atomy. Jak to jest
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.