Wymiana rozrządu
Autor Wiadomość
 arkasz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 21:33   Wymiana rozrządu
   Moje auto: corsa d 1.4


Witam serdecznie szczęśliwych posiadaczy Cors :D . Mam problem z wyborem rozrządu. Mechanik poleca mi rozrząd za rozsądną cenę firmy FAI Autoparts. Czy ktoś z Was ma taki rozrząd lub słyszał coś o nim? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 09:12   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Poczytaj tu:
http://forum.opel24.com/t...-fai-czy-warto/
Nie wiem czy warto oszczędzać
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 10:45   Re: Wymiana rozrządu
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Sprawdź cenę w serwisie.Ja w Astrze zapłaciłem pond 300zł taniej niż w zwykłych warsztatach chcieli.Oryginalne części i gwarancja na duży przebieg.
 
     
 arkasz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 18:36   
   Moje auto: corsa d 1.4


SzymonSt napisał/a:
Poczytaj tu:
http://forum.opel24.com/t...-fai-czy-warto/
Nie wiem czy warto oszczędzać


Dzięki bardzo za odpowiedź. Czytałem ten wątek wcześniej. Niestety nic nie wniósł. Różnica w cenie między FAI a Febi to 350 zł. Dlatego też jestem ciekaw jaka jest różnica w jakości. Różnica w cenie nie musi oznaczać różnicy w jakości. Mercedesy też są droższe od opli a pasują się na potęgę.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 18 Sierpień 2017, 19:28   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Z ciekawości - rozrząd masz na łańcuchu czy na pasku. Jeżeli na łańcuchu to dlaczego wymieniasz? Jaki masz przebieg, jak odpala?
 
     
 arkasz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 08:05   
   Moje auto: corsa d 1.4


SzymonSt napisał/a:
Z ciekawości - rozrząd masz na łańcuchu czy na pasku. Jeżeli na łańcuchu to dlaczego wymieniasz? Jaki masz przebieg, jak odpala?

Rozrząd mam na łańcuchu. Wymieniałem go w zeszłym roku przy 180 tys. bo już dzwonił. Kupiłem swaga dałem mechanikowi do wymiany i teraz znów wymieniałem po przejechaniu 10 tys. bo dzwonił jak diesel. Kupiłem fai bo tańszy. Mechanik (inny) wymienił. Okazało się że zdjęty rozrząd był oryginalny. Poprzednik nic nie zrobił tylko napiął napinacz który był uszkodzony.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 10:58   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jeżeli nie ma się uczciwego mechanika/ich jest 5 na 100 w Polsce/ to naprawdę lepiej przy silniku wszystko robić w serwisie.Policz ile ciebie już to kosztowało i nadal brniesz w to samo.
Tak jak wyżej napisałem wymiana w serwisie kosztowała mnie 300zł mniej niż u złotych rączek a jeszcze chcieli wyłudzić na pompę wodną 100 zł mimo ze ne ma ona nic wspólnego z rozrządem w Astrze III 1.6 116KM.
Przypomina mi to czasy naszych rodaków kupujących tylko rozbite auta w Niemczech której już były droższe od nie rozbitych bo był popyt ale tego nie sprawdzali i tak brnęli w to.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 11:05   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Powiedz jeśli to nie tajemnica ile wziął pierwszy i ile drugi mechanior. Pytam bo moja corsina ma 140 000km i niedługo czeka mnie wymiana.
 
     
 arkasz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Sierpień 2017, 09:18   
   Moje auto: corsa d 1.4


Poprzednio zakładałem rozrząd ale bez kół-ponoć były dobre. Za łańcuch ze ślizgami, napinaczem, śrubą i uszczelką zapłaciłem 200 zł, a za robociznę 350. Robił to znajomy mechanik z mojej dawnej pracy. Teraz za cały komplet rozrządu ze wszystkim zapłaciłem 350 zł a za robociznę 500 zł. A co do serwisu to za kompletny rozrząd GM zaśpiewali mi 1200 zł. Bez robocizny, o którą już wolałem nie pytać "nie"
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 21 Sierpień 2017, 09:48   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Dzięki za info. Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Wymiana rozrządu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.