Podłączenie brzęczyka sygnalizującego o zostawionych światła
Autor Wiadomość
 Kapec



Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Wiek: 25
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 15
Skąd: ZSZ
Wysłany: 8 Sierpień 2017, 20:32   Podłączenie brzęczyka sygnalizującego o zostawionych światła
   Moje auto: CORSA B 1.2 c12nz


Siema.
Potrzebne do zrobienia takiego czegoś bedzie:
-przekaźnik 12v
-buzzer 6v-36v
-wsuwki żeńskie i przewod albo gotowy wtyk z przewodami do przekaźnika




1 - napięcie z przewodu od świateł postojowych
2 - masa
3 - napięcie na zapłonie
4 - wyjście z napięciem na buzzer 87a
87 zakrywamy izolacją

Zaczynamy od połączenia ja podłączyłem mase buzzera i przekaźnika razem pod włacznik masy w drzwiach.(trzpień wysuwający sie po otwarciu)



tak to wygląda (mase buzzera i przekaźnika dopiero podłaczyłem potem, wiem wiem takie same przewody haha )

demontujemy boczek przy lewej nodze kierowcy i tam ukazuje sie stos przewodów odpinamy te 2 wtyczki czarne co są wpięte a z nimi stos kabli.
mi się udało znaleźć na tym przewodzie napięcie z świateł mijania (1 kostka zewnętrzna od nóg kierowcy , prawej)


ten oto podłaczamy z kablem z styku przekaźnika 30

a z 2 kostki tej po lewej od strony blach udało mi sie znaleść napiecie NA ZAPŁONIE odrazu na pierwszym sprawdzanym :D

przewód ze styku 85 do tego przewodu co ma napięcie po przekręceniu na zapłon i odpalony silnik.
więc poszukiwania napięcia po zapłonie szybko zakończylem.
kable zostały polutowane wszystkie po ingerencji na sprawdzenie użyłem kostek.

mase podłączyłem do styku w drzwiach i wszystko gra.
Przy włączonym silniku i światłach wychodząc nie słyszymy pisku buzzera ( miałem tak bo ktoś poszedł na łatwiznę i podpiął odrazu pod bezpiecznik i za każdym wysadzeniem pasażera z przodu się mi to darło teraz się drze tylko gdy jest zgaszony silnik by zasygnalizować o włączonych światłach)


Myślę, że pomogłem :D
 
     
 

Informacje
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 16:54   

Oczekuje na akceptację
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa B » Podłączenie brzęczyka sygnalizującego o zostawionych światła
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.