Wymiana simmeringu wału przód A12XER 1.2 86KM Lift 2012
Autor Wiadomość
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 14:05   Wymiana simmeringu wału przód A12XER 1.2 86KM Lift 2012
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


Cześć,

będę w swojej CD wymieniał robił większy serwis na 60 000km. Świece, zestaw naprawczy cewki, pompa wody, pasek, olej, filtry, płyn chłodniczy. Mam też takie dziwne piszczenie z silnika (na pewno nie pasek, ani rolki) po rozgrzaniu. Przejrzałem fora polskie i zagraniczne i piszą, że przy silnikach 1.2 A12XER i 1.4 A14XER często na gwarancji były wymieniane simmeringi wału przód, które piszczały na rozgrzanym silniku... Nie wiem, czy to jest w ogóle możliwe? Simmernig kosztuje 30zł, więc koszt żaden, ale czy do tej operacji nie będę musiał ściągać całej obudowy rozrządu, łańcucha itp? Proszę o podpowiedzi ;)

Pozdrawiam!
 
 
     
 franki


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Dołączył: 19 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 12:33   
   Moje auto: Corsa D 1.2 XER


Udało CI się ustalić przyczynę piszczenia?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Wrzesień 2018, 14:19   
   Moje auto: Z12XEP


Do simmeringu wału nie trzeba ściągać osłony rozrządu, wystarczy zdjąć koło pasowe wału karbowego i odkręcić śrubę centralną z napędu pompy oleju
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Wrzesień 2018, 14:23   
   Moje auto: Z12XEP


Zestaw naprawczy cewki? Pompa wody? Przy przebiegu 60tyś? Trochę za szybko na takie ekstrawagancje :p

Te pompy wytrzymują przynajmniej 150tyś. A jak się regularnie wymienia płyn chłodzący to nawet ponad 250tyś potrafią dac radę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Wymiana simmeringu wału przód A12XER 1.2 86KM Lift 2012
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.