Problem z zamykaniem szyby elektrycznej
Autor Wiadomość
 Tupak


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Sierpień 2017, 11:54   Problem z zamykaniem szyby elektrycznej
   Moje auto: Corsa c 1.0


Witam, mam problem z szybą elektryczną od strony kierowcy w Corsie C 3-drzwiowej.
Problem polega na tym, że jest problem z jej zamknięciem. Po naciśnięciu guzika szyba płynnie zamyka się do pewnego momentu (ok 2/3 wysokości) a potem z powrotem się otwiera. Da się ją zamknąć małymi kroczkami, ale dzieje się to z dużym oporem. Chciałem oddać auto do mechanika, ale będzie miał czas dopiero za jakieś 3 tygodnie bo jedzie na urlop. Przez telefon powiedział mi, że wygląda to na uszkodzoną krańcówkę szyby. Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć gdzie tego ustrojstwa szukać? Czy chodzi tu o moduł z przyciskami? Dodam jeszcze, że z tego samego panelu można bez problemu zamknąć i otworzyć lewą szybę.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 16 Sierpień 2017, 17:37   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Jest bardzo ciekawy filmik nt usunięcia uszkodzenia elektrycznego podnoszenia szyby - tyle że w corsie D. Może coś ci się przyda. Krańcówki szukałbym przy mechaniźmie silnika - choć nie jestem do końca pewny.
https://www.youtube.com/watch?v=lgYFY4zY8nU
 
     
 Tupak


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Sierpień 2017, 19:12   
   Moje auto: Corsa c 1.0


Niestety na filie pokazane jest zerwanie linki w mechanizmie podnoszenia. W Corsie C nie ma linki :/
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 18 Sierpień 2017, 13:32   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Uważam że powinieneś ściągnąć tapicerkę i zobaczyć sam. Mechanizm nie jest skomplikowany, może tylko coś blokuje. A jak nie dasz rady to do mechanika możesz jechać ze ściągniętym boczkiem.
 
     
 Kierownik79


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Marzec 2020, 15:12   
   Moje auto: Opel Corsa IV 1.4 Turbo


Miałem tak, i okazało się że brud i rdza która zebrała się za uszczelkami przy szybie spuchły, przez co zaczęły się zacinać tak jak mówisz. Wystarczy przedmuchać je i usunąć korozję i powinno grać. Im szybciej zrobisz tym mniejsze prawdopodobieństwo że spalisz mechanizm :D :powodzenia:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Problem z zamykaniem szyby elektrycznej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.