klima Opel corsa D
Autor Wiadomość
 Kamilasty2718


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: kamil
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 13:04   klima Opel corsa D
   Moje auto: opel corsa d


Witam:) czy ktoś mógłby mi doradzić w czym problem chodzi o klimatyzacje i nawiewy opel corsa D klimatyzacja jest nabita lecz po właczeniu nie daje efektu, po właczeniu pokretła na 3-4 poziom zaczyna bardzo głośno chodzic jakis wiatrak,jeszcze jest problem z pokretłem od nawiewów bo gdy zmieniam miejsce nawiewu ustawiam np na Ciało to wieje na nogi a gdy chce przełaczyc na nawiew tylko na szybę pokrętło dochodzi do konca i po puszczeniu samo wraca(sprężynuje) ogolnie pokretło chodzi bardzo cięzko. dziękuje za kazda pomoc i pozdrawiam
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Sierpień 2017, 08:09   
   Moje auto: Corsa D


Sprawdzić ciśnienie w układzie klimatyzacji, może być nieszczelności i gubi ciśnienie, przez co sprężarka jest wyłączania, ciśnienie można sprawdzić w serwisie klimatyzacji lub poprzez opcoma, techa.
Co do drugiego problemu to możliwe że problem z linką w panelu sterowania nawiewem, wyjmij radio i zobaczysz czy linka siedzi prawidłowo w prowadnicy
 
     
 Kamilasty2718


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: kamil
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Sierpień 2017, 09:48   
   Moje auto: opel corsa d


Dziękuje za pomoc co do pierwszego, na pewno sprawdzę odnośnie drugiego radio było wyciągane i jest wszystko ok czytałem coś o jakiejś zębatce przy mieszalniku ze może być uszkodzona a jak pojadę do serwisu to 1000 na wejściu za to będą chcieli ;/
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Sierpień 2017, 10:27   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Taniej w serwisie jest nieraz jak u złotych rączek.Za wymianę rozrządu w Astrze zapłaciłem 720zł a złote rączki chciały 1100 i jeszcze 100 za pompę wody pomimo że w Astrze nie ma napędu pompy wody od rozrządu.
Z linką to kolega dobrze tobie poradził.Albo się popuściła przy radiu/nie wypadła/ albo z drugiej strony przy nagrzewnicy,nic innego raczej nie będzie.Miałem podobną sytuacje z klimą jak u ciebie i okazało się że sprzęgło poszło w sprężarce.Mimo że włączasz klimę to elektromagnes spalony lub sprzęgło w sprężarce jej nie uruchamia pomimo że pasek ją kręci.
Zębatka o której napisałeś nawalała w Corsach z klimą automatyczną.
 
     
 Kamilasty2718


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: kamil
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Sierpień 2017, 10:57   
   Moje auto: opel corsa d


Czyli wymiana tej spręzarki powinna pomóc ? czy wystarczy samo sprzęgło wymienic w niej?
a Panowie macie może jakiegoś sprawdzonego mechanika w okolicach Warszawy ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Sierpień 2017, 20:53   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Samo sprzęgło wystarczy.Jeśli nie serwis to zakład który w klimatyzacjach się specjalizuje a nie tylko nabija.W necie jest tego pełno.
Najpierw napraw sterowanie bo może masz odcięty dopływ zimnego powietrza a klima działa poprawnie.
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 21:12   
   Moje auto: Corsa D


Jeżeli przy panelu jest ok to szukaj dalej problemu, linka jak dobrze pamiętam leci dalej w kierunku kolumny kierownicy, chyba ją tam nawet widać jak zanurkujesz pod kierownicę ale nie pamiętam na 100%,moze to być też klapa mieszalnika-oby nie bo wtedy trzeba by ściągać cały kokpit...
Zacznij od ciśnienia klimy, zobaczyć ile jest bez włączonej klimy, potem z włączoną, jak nie wzrasta sprawdzić czy dochodzi napięcie na elektromagnes oraz czy sam elektromagnes ma przejście (to możesz sprawdzić sam za pomocą zwykłego woltomierza /omomierza)

Życzę naprawy bo w te upalne dni jazda bez klimy to masakra :-(
 
     
 Kamilasty2718


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: kamil
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 05:17   
   Moje auto: opel corsa d


Juz wszystkie problemy rozwiązane wyszło 180 zł jesli chodzi o klimatyzacje gdzies tam była nieszczelna, a jesli chodzi o pokretło zawiesiła sie linka ale obyło sie bez rozkrecania, dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam :) :) :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » klima Opel corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.