Błąd P1503.
Autor Wiadomość
 B9209


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 13:55   Błąd P1503.
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam.
Mam taki dziwny problem z moim autem:
Czasem corsa nie chce odpalic ( pala sie kontrolki ,a check engine miga) rozrusznikiem mozna krecic ile sie chce a silnik i tak nie zapala. Jak wyjme kluczyk ze stacyjki na chwile i ponowie próbę to auto odpala normalnie.

Wczoraj odwiedziłem mechanika , po podłączeniu pod komputer okazało się że w pamięci jest tylko jeden błąd - P1503 - nieprawidłowy sygnał dostępu z immobilizera. Problem w tym że jak mam zwykłe kluczyki. Jak je rozbieram to są w środku puste, więc chyba wogle nie powinny działać ?.

Dodam że czasami podczas jazdy corsa szarpie - tak jakbym energicznie puszczał i wciskał gaz (przy stałym położeniu gazu), potrafi też dość mocno drgać kierownica przy ruszaniu - oczywiście w większości przypadków tak się nie dzieje - tylko gdy "źle się odpali" bo wsumie nie wiem jak to nazwać.

Jest to kolejna usterka jaka wychodzi w tym aucie, a najlepsze jest to że u mechanika powiedzieli że nie wiedzą o co chodzi i mi nie pomogą. Trzeba szukać pomocy gdzie indziej....
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 19:45   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Wydaje mi się że należy udać się do dobrego elektryka. Coś w programie jest nagrzebane z immo.
 
     
 B9209


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Wrzesień 2017, 16:04   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Doszedł już do mnie chiński "skaner obd2" - niestety tylko odczytuje i kasuje bledy - nic poza tym.
Odczytanie bledy p1502 i p1503, pozatym nic sie nie dowiedzialem.

Lokalni mechanicy rozkladaja rece.
Moze ktos z was wie gdzie w szczecinie znajde kogos odpowiedniego do tej usterki ?

EDIT: Udalo mi sie uruchomic ABCom (tylko modol silnika) wiec mam podglad do wiekszosci dostepnych do odczytania parametrow. Jezeli ktos bylby wstanie pomoc w diagnozie na podstawie odczytanych parametrow to piszcie co i w jakich warunkach pomierzyc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Błąd P1503.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.