poszukuję dobrego elektryka z Warszawy
Autor Wiadomość
 EmilO


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: EMIL
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 16:00   poszukuję dobrego elektryka z Warszawy
   Moje auto: GSI


Witam, mam problem z czujnikiem pasów bezpieczeństwa (kontrolka i sygnał dźwiękowy). Pasy działają bez zarzutu a mimo to komputer sygnalizuje odpięte pasy. Gniazdo było już dokręcane w związku z przypuszczeniami pojawienia się luzów. Nic to jednak nie dało. Chciałbym przynajmniej wyłączyć sygnalizację dźwiękową.
Drugi problem polega na tym że co pewien czas (w odstępie tygodnia-dwóch tygodni) podczas dłuższej jazdy nagle blokuje się wskaźnik prędkościomierza. Wyłączenie silnika nic nie daje. I tak jak nagle następuje blokada tak nagle blokada ustępuje (???)
 
     
 lejm


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 20:49   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Niestety nie jestem z okolicy Warszawy, ale napiszę, bo miałem te same problemy w swojej Corsie.

Jeżeli chodzi o pasy, wymiana zapięcia, które odpowiada za wykrywanie faktu zapiętych pasów, jest nieopłacalna - używany ciężko znaleźć w dobrym stanie za rozsądne pieniądze, nowy kosztuje ponad 1000 zł - szczególnie, gdy spełnia prawidłowo swoje zadanie - pas się zapina. Można wyprogramować dźwięk i/lub kontrolkę, wystarczy do tego op-com china clone.

Natomiast zacinająca się wskazówka prędkościomierza najprawdopodobniej związana jest z wypracowanym silniczkiem krokowym w liczniku (nie mylić z tym w silniku). W liczniku są 3 takie silniczki, prawdopodobnie identyczne (prędkość, obroty, ilość paliwa). Można spróbować wymienić na sprawny z używanego licznika. Do wymiany takiego silniczka konieczne będzie rozebranie całego licznika, wylutowanie starego i wlutowanie nowego.

Można też wymienić cały licznik, lecz potrzebny byłby najprawdopodobniej wylogowany i jego ponownego logowanie.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Sierpień 2017, 20:51   
   Moje auto: z12xep


Pewno jakiś kabel nie styka lub wtyczka.
A jaki przebieg ?
Sprowadzony ?
Możliwe że ktoś grzebał w zegarach, korekta licznika.
https://www.google.pl/sea...uJFZWe8RMAg_0M:
Wystarczy że zabijesz głośnik lewa górna strona i już nigdy się nie odezwie. ;p
 
     
 EmilO


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: EMIL
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sierpień 2017, 16:41   
   Moje auto: GSI


Sam raczej robić nie będę ale dziękuję za info. Pozdrawiam
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 09:35   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ceny w serwisach już nie są takie jak były i warto do nich pojechać.Za wyminę rozrządu u złotych rączek wołali 1100 z pompą wody 1200 a w serwisie zapłaciłem 720zł.Pompy wody nie trzeba było wymieniać bo nie jest napędzana od paska/astra h/o czym złote rączki nie wspomniały tylko kasę chcieli.Przypomina to sytuację kupowania samochodu rozbitego w Niemczech przez Polaków których cena zaczęła przekraczać nie rozbitych o czym nasi dopiero po długim czasie się zorientowali.Z deweloperami też różnie bywa i trzeba cenę wcześniej uzgodnić.W Gdańsku jest trzech.robiłem u wszystkich ale tylko u "Halera" po naprawach zawsze jestem zadowolony z jakości i ceny.
U ciebie może być drobiazg np.brak masy za co po wciśnięciu kitu mogą nieźle wykasować co w serwisie jest niedopuszczalne.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 16:39   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


ad. czujnika pasów to dobry elektryk :przeciął coś przy kostce pod fotelem,potem wykasował i zmienił opcje w OP-com i mam błogą ciszę :) ..za 7 dyszek :)
 
     
 Nordar


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: J
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Krk
Wysłany: 22 Maj 2019, 21:40   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CTDI ecoFLEX 75KM


renatan napisał/a:
ad. czujnika pasów to dobry elektryk :przeciął coś przy kostce pod fotelem,potem wykasował i zmienił opcje w OP-com i mam błogą ciszę :) ..za 7 dyszek :)


Próbowałem do Ciebie wysłać PW ale coś się wywala na stronie wiadomości i od razu przekierowuje na główną stronę forum. Mógłbym Cię prosić o podanie namiarów na tego dobrego elektryka w Krakowie? Rozbiłem się już o paru, którzy nie potrafili sobie poradzić a zgarnęli więcej niż te 7 dyszek...
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2019, 18:45   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


no właśnie nie jest to krakowski spec :)
ja robiłam z doskoku u elektromechanika w miejscowości Bujaków (droga na B-B ) :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » poszukuję dobrego elektryka z Warszawy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.