Montaż klimatyzacji do 1.0
Autor Wiadomość
 B9209


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Lipiec 2017, 15:23   Montaż klimatyzacji do 1.0
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam.
Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z forumowiczów byłby wstanie udostępnić serwisówkę do klimatyzacji w corsie 1.0.

Otóż planuje montaż klimatyzacji w swojej 1.0, która obecnie nie posiada tej opcji wyposażenia.
Z tego co się zorientowałem to do zakupu mam przedewszystkim:
-Kompresor klimatyzacji (używane 150-200zł, nowego nie znalazłem, ale patrząc po cenach do innych modeli to raczej nowy w moim przypadku odpada).
-Chłodnica klimatyzacji(używane ok 100zł, nowe 180zł i więcej).
-Przewody klimatyzacji(używane 100-200zł, nowe musiałbym kompletować).
-Osuszacz (nowy 70zł).
-Czujnik ciśnienia klimatyzacji(60zł nowy).
-Parownik(320zł nowy)

Jak widać samo to co już wyliczyłem to ponad 850zł a to jeszcze nie wszystkie części.
Dlatego kieruje do was zapytanie o ewentualną serwisówkę opla co do wymiany klimatyzacji (coś jak sam naprawiam) z listą części.

W planach mam pozyskanie potrzebnych elementów ze szrotu (no może poza kompresorem, chyba że z jakąś gwarancją).

Całą operacje wzbogacania wyposażenia corsy panuje zamkąć w 1000zł, ale wiadomo jak uda się zrobić to rewelacja.

Co myślicie o użyciu części z odzysku i o tym jakie są szanse na zamknięcie się w tej kwocie ?
 
     
 Tomek995



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: TOMEK
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Lipiec 2017, 15:11   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Jak chodzi o części z odzysku, to już twoja sprawa i twoja kieszeń. Ja zaglądam od czasu do czasu na szrot, żeby zobaczyć, czy mają jakiś nowy "towarek" i nie widzę w tym powodu do wstydu czy jakiejś ujmy. A jeśli są sprawne i nie odpowiadają bezpośrednio za bezpieczeństwo, to jak najbardziej.
Po pierwsze do listy dopisz też:
-półkę pod schowkiem (wersja z klimą miała inną)
-potencjometr na konsoli (zresztą nie wiem czy samo pokrętło wystarczy, czy nie trzeba czegoś jeszcze dokładać).

Po drugie - zastanów się czy jest sens. Sam myślałem o zakładaniu klimy i to bardzo poważnie, dlatego, że mam "ładną corsę" z fajnym lakierem, bez korozji i z małym przebiegiem, ale potem doszedłem do wniosku, że... no nie do końca się opłaca, dlatego, że są to wirtualne pieniądze. Nigdy ich nie odzyskasz, bo wartość twojego samochodu specjalnie nie wzrośnie. Poza tym 1.0 samo w sobie jest słabe, jak włączysz klimę, to spod świateł chyba będziesz się nogami odpychał. Lepiej chyba sprzedać samochód i dołożyć ten tysiąc do jakiegoś innego z fabryczną klimą.
 
     
 Rafal102


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Wiek: 31
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 1 Sierpień 2017, 07:24   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich użytkowników.

Ja także mam podobny plan do kolegi wyżej, chciałbym założyć klimatyzację. Sam montaż nie jest dla mnie problemem, zastanawiam się jedynie nad połączeniem elektrycznym.

Czy ktoś z Was robił już podobną przeróbkę? Czy trzeba przekopać pół samochodu za odpowiednimi sygnałami czy może jest gdzieś gniazdo do którego można się wpiąć z wiązką przewodów od klimy? "help"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Montaż klimatyzacji do 1.0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.