Czy da się przełożyć zegar z licznika?
Autor Wiadomość
 Tomek995



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: TOMEK
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Lipiec 2017, 17:59   Czy da się przełożyć zegar z licznika?
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam serdecznie,
Mam problem, otóż przez głupotę pękła mi szybka z licznika. Dbam o samochód, więc tak tego nie zostawię ;) Samą szybkę raczej trudno kupić, poza tym jest to dobry pretekst do tego, żeby zmienić na taki z obrotomierzem :D Tak też zrobiłem. Licznik już do mnie idzie, ale tu właśnie rodzi się problem - jak zmienię przebieg na oryginalny? Zależałoby mi na tym dlatego, że w moim Corsiaku jest on dość niski (103k) i z tego co wiem, to faktyczny. Także mam dwie opcje:
1.Przełożyć cały zegar z przebiegiem do nowego licznika
2. Iść do jakiegoś Mirka z komisu i zapytać gdzie kręci swoje furki.

Chociaż ta druga opcja może zakończyć sie prostowaniem nosa i wstawianiem zęba, także nie ukrywam, że wolałbym wybrać pierwszą. Tylko czy jest to możliwe i czy nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia licznika?

Pozdrawiam
 
     
 Kapec



Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Wiek: 25
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 15
Skąd: ZSZ
Wysłany: 6 Lipiec 2017, 15:10   
   Moje auto: CORSA B 1.2 c12nz


Wczoraj dostałem licznik z obrotomierzem do swojej corsy.
Sprawa ze zmianą przebiegu jest łatwa gdyż ściągasz szybke z licznika i masz "gołe" zegary ściągasz wskazówke od prędkosci ona jest na wcisk ja ją troche podgrzałem bo nie chciałem ułamać a to chyba plastik to lepiej zeszło gdy sie nagrzało lekko, gdy podważysz okręcasz tam śrubki tarczy i zostaje ci sam przebieg lekko podnosisz go do góry i w pewnym momencie mi sie udało zmienić te cyferki nie wiem czy u ciebie tez tak łatwo bedzie, ale oby było :powodzenia:
 
     
 Tomek995



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: TOMEK
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Lipiec 2017, 15:38   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


No dobra, to kiedy mój dojdzie, to na starym postaram się zrobić tak, jak mówisz, żeby przećwiczyć, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zmienię też w "nowym" ;) Dzięki za pomoc.
 
     
 Tomek995



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: TOMEK
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 10 Lipiec 2017, 20:19   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Licznik przyszedł, obrotomierz działa, prędkościomierz już też, bo naprawiłem, niestety nie nabija mi kilometrów. Ewidentnie było grzebane w liczniku, o czym sprzedający nie wspomniał. Teraz nie wiem już jak naprawić te nalicznie kilometrów.
A dla potomnych - po pierwsze z licznika bez obrotomierza nie przełoży się mechanizmu do licznika z obrotomierzem, ponieważ jest inny rozmiar i troszkę inne złącze. Po drugie - nie kupujcie na allegro, tylko lepiej poszukajcie po szrotach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Czy da się przełożyć zegar z licznika?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.