Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:23
Problem z nagrzewnicą i wyciekiem płynu chłodniczego Corsa D
Autor Wiadomość
 tia222


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: Kornel
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 7
Skąd: bolesławiec
  Wysłany: 15 Listopad 2015, 17:39   Problem z nagrzewnicą i wyciekiem płynu chłodniczego Corsa D
   Moje auto: Corsa D


Witam. Moja Corsa D z 2011 roku gubi płyn chłodniczy (wycieka około 0.5 cm płynu ze zbiorniczka w przeciągu tygodnia). Poza tym (nie wiem czy to normalne ale) nagrzewnica rozgrzewa się tak mocno, że prawie nie można dotknąć plastiku przy prawej nodze kierowcy (plastik jest gorący). Nawiew wydaje się że działa bez zarzutu- zarówno zimne jak i ciepłe powietrze. Autko ma najechane tylko 15000 tyś. km i zamontowane LPG. Gazownik posprawdzał instalację gazową i stwierdził że nie ma tam żadnych wycieków. Chciałem zatem zapytać kolegów, czy u Was ten nagrzewający się plastik to normalna rzecz? I gdzie można zlokalizować wyciek?

Pozdrawiam.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Listopad 2015, 21:45   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Jeżeli połączenia LPG są OK ( chodzi głównie o trójniki i zaciski ) , to sprawdź czy nie ma mokro od płynu w okolicach nagrzewnicy wewnątrz auta ( dywaniki ) , możesz też sprawdzić okolice pompy przy silniku i wszystkie połączenia węży gumowych ( silnik - chłodnica , silnik - nagrzewnica ).
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Listopad 2015, 08:44   Re: Problem z nagrzewnicą i wyciekiem płynu chłodniczego Cor
   Moje auto: Corsa D 1.2


tia222 napisał/a:
Poza tym (nie wiem czy to normalne ale) nagrzewnica rozgrzewa się tak mocno, że prawie nie można dotknąć plastiku przy prawej nodze kierowcy (plastik jest gorący).


W takim razie nie masz tej osłony termicznej między nagrzewnicą a plastikiem ;)
Odkupiłem od brata auto i on ten problem załatwił, że strasznie go aż parzyło w prawą noge.
W oplu w mikołowie nie wiedzieli o co chodzi, w oplu w tychach też nie wiedzieli o co chodzi, a w Toyocie w Katowicach zrobili to w 2 godzinki :) ale jaki koszt tego, to nie wiem :powodzenia:
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Listopad 2015, 21:57   Re: Problem z nagrzewnicą i wyciekiem płynu chłodniczego Cor
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Trochę dużo ubywa ale na gazie to może być normalka/wysoka temperatura/.Na diabła tak małolitrażowy samochód przerabiać i płacić potem na ciągłe naprawy i awarie,że wychodzi to drożej niż na benzynie.
Odnośnie parzenia w prawą stopę to normalka i ma tak każdy w corsie D.Ja od nowego zaraz po odebraniu w zimie z salonu zatkałem otwór w plastikowym nawiewie korkiem.Można było zwariować ale niektórzy się ratują kierując nawiew na szybę i trochę wracając niezupełnie do następnej pozycji w lewo żeby coś na dole wiało bo zimno znowu w nogi będzie.Winna jest konstrukcja nawiewu,parę centymetrów od palców prawej stopy i prosto na nią.Zatkasz i zapomnisz i buty oszczędzisz bo też słyszałem że jednemu na trasie się rozkleił prawy.
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 62
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Lipiec 2017, 17:10   
   Moje auto: Corsa D


Witam. Moja Corsa D jest z 2013 roku....28000 przebiegu i zaczeła gubić płyn chłodniczy (wycieka około 0.5 cm płynu ze zbiorniczka w przeciągu tygodnia).....sprawdziłem wszystkie połączenia - sucho- żadnych śladów oleju w płynie chłodniczym...........ale zaobserwowałem -usłyszałem- podczas wolniejszej jazdy po wertepach taki chlupot- tak jakby gdzieś przelewał płyn tuż pod kierownicą na wysokości pedałów
miał któryś z kolegów taki problem , a może wiecie co jest grane , co sprawdzić gdzie zajrzeć ???????????
z góry dzięki za odpowiedzi , sugestie
 
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 7 Lipiec 2017, 06:29   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Myślę, że taki ubytek to nie jest wyciek. Gdzieś lekko poci się na złączu. Najczęściej przy termostacie. Jak silnik się rozgrzewa ciśnienie w układzie wzrasta wtedy wylatuje. Podczas jazdy wysycha i na postoju nie widać. Szukaj na gorącym silniku na postoju. Pozdro
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Lipiec 2017, 23:00   
   Moje auto: z12xep


Zastosuj barwnik UV do chłodnic, pojeździj z tydzień a potem poświeć lampką UV.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Problem z nagrzewnicą i wyciekiem płynu chłodniczego Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.