Kod błedu P0170
Autor Wiadomość
 Iverson2297


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Arkadiusz
Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Sierpień 2016, 19:40   Kod błedu P0170
   Moje auto: vauxhall corsa c 1.2 16v sxi


Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i przed założeniem tematu szukałem odpowiedzi na forum odpowiedzi na moje pytanie :) Pewnie niektórzy powiedzą że źle szukałem czy coś i ze pewnie taki temat już był, wiec jeśli był to z góry przepraszam za założenie nowego ;p

Wiec moje pytanie jest takie ze wywala mi kontrolka " CHECK ENGINE" o kodzie błędu P0170

Czy możecie mi pomoc i powiedzieć od czego to może być ? Może Sonda Lambda do wymiany ? Boo mechanik u którego bylem stawiał na "Czujnik na listwie paliwa" ale to jednak nie było to i znów wywaliło.... Ma ktoś może pojecie od czego wywala ten CHECK ?? Z góry dzięki za pomoc ;)
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 10 Sierpień 2016, 11:09   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Trochę tematów w wyszukiwarce wyskakuje po wpisaniu frazy "P0170", m.in tutaj: http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?t=5601

Co prawda użytkownik mający problem już nie powrócił na forum i nie pochwalił się jak go rozwiązał (normalne, "jak trwoga to do Boga"...), ale wszystko wskazuje na to, że warto sprawdzić czy przepływomierz jest sprawny.
greenapple napisał/a:

Zabralem się za samochód podpinajac pod komputer i szukając w internecie, stwierdziłem ze to przeplywomiez ale będę mail go dopiero we wttorek, swoją droga siwiece tez zmienię. Zobaczymy czy błąd będzie się wysiwietlał, na razie kasuje go gdzieś sirednio co 100km.


Wpisując w google również wyskakuje informacja, że może być wina przepływomierza:
Cytat:
Jeżeli X10XE, X12XE, Z10XE ,Z12XE wali błąd P0170 ( sonda lambda-ubogi wydech) to znaczy że jest do wymiany.....przepływomierz.



PS: Specem w tych tematach nie jestem.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 10 Sierpień 2016, 16:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Szybka Diagnoza To bedzie spróbuj odłączyć przepływkę na odpalonym samochodzie i zobacz czy się coś zmieni. To Dużo powie...

A Jakieś jeszcze objawy?
 
 
     
 dawid534


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Będzin
Wysłany: 3 Lipiec 2017, 14:47   
   Moje auto: CC Z 14 XEP


Błąd sondy lambda - zła jakość spalin / uszkodzona sonda

Zła jakość spalin : przepływka , świece , złej jakości(chińskie) lub nadające się do wymiany filtry powietrza itd itp

Ale zazwyczaj najciemniej jest pod latarnia więc warto zauważyć czy po prostu to nie stało się po zatankowaniu :) najczęstsza przyczyna własnie jednorazowe zatankowanie na nieznanej stacji gdzie jakość paliwa jest słaba , przekłada się to na złą jakość spalin i wali błęda . Gdyby ktoś miał problem z sonda to akurat w corsach z tego co wiem jest to najczęściej zła jakość paliwa pozdrawiam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Kod błedu P0170
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.