2017 ColorEdition Summit White
Autor Wiadomość
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
  Wysłany: 4 Grudzień 2016, 18:02   2017 ColorEdition Summit White
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Pochwalę się i ja moją nową Corsą :)
Rocznik modelowy 2017 prod 2016 Wersja Color Edition 1.4 XEJ 75km manual. :-)


Lakier Bazowy kolor biały Summit
Tapicerka materiałowa "argyle" czarna
Koła aluminiowe 17"
Pakiet Czarny Dach (Aluminiowe nakładki na pedały, Czarna listwa grilla, Dach w kolorze czarnym Mineral,Przyciemniana szyba tylna oraz boczne tylne, Sportowa, widoczna końcówka rury wydechowej)
Lusterka zewnętrzne czarne
Zawieszenie sportowe
Reflektory przednie halogenowe ze światłami dziennymi LED
Światła przeciwmgielne z przodu z chromowanym elementem ozdobnym
Listwa konsoli czarna Piano Black + listwa ozdobna biała Summit
Środkowa konsola z uchwytem na kubek "perfect adapt" i gumową wykładziną
System multimedialny IntelliLink z kolorowym dotykowym wyświetlaczem 7”, gniazdem USB i łączem Bluetooth


Dizajn Tego samochodu mi sie mega podoba, skroiłem go zupełnie w swoim stylu i mam nadzieje, że wam również przypadnie do gustu :) Piszcie co myślicie ! Pozdrawiam. Piotr.








 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Grudzień 2016, 10:37   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Bardzo ładna Corsa :okk:
Chociaż w kwestii dizajnersko efekciarskiej zamiast Corsy 3d zastanawiałby się mocno nad Adamem. Jednak corsa w identycznej konfiguracji jest napewno, sporo tańsza.... więc to chyba dobry wybór :puchar:
Graty fajnego auta xD
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Grudzień 2016, 10:57   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Mnie się białe auta podobają.Szkoda że dając wyświetlacz w radiu nie dodali nawigacji co mija się z celem i dlatego szkoda mi było kasy na ten gadżet.Szkoda też braku klimy automatycznej co obecnie staje się standardem.Od czasu kiedy mam klimę automatyczną skończyły się skoki temperatury i przeziębienia a w zimę rewelacja.Masz fajne auto.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 19 Grudzień 2016, 01:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


mietrusz, Ekran bez navi ale za to Swietnie dziala z Iphonem carplay i sciaga nawigacje do auta z telefonu dodatkowo ze sterowaniem glosowym Siri :) dziala swietnie i szybko jestem mega zadowolony z tego ekranu samego w sobie jak i z projekcją AppleCarPlay
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Grudzień 2016, 10:43   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nawigacja osobna w aucie to nawigacja.Blokowanie telefonu,dodatkowo obraz na wyświetlaczu radia nie wiadomo po co/radio wtedy gra?/Potrzebny internet a to kosztuje zwłaszcza za granicą.Telefon nie może być w kieszeni tylko w uchwycie bo satelita by zgłupiał odnośnie naszego kierunku.Szkoda,że nie dodali nawigacji,ponadto trzeba ściągnąć płatną aplikację na telefon/chyba/.To jest wyłącznie moje zdanie.Dodam że kiedyś miałem radio bez gałki głośności i już do tego bym nie wrócił.
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 21 Grudzień 2016, 15:15   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


mietrusz napisał/a:
Potrzebny internet a to kosztuje zwłaszcza za granicą......,ponadto trzeba ściągnąć płatną aplikację na telefon/chyba/

małe uzupełnienie:
1. nic nie trzeba ściągać na telefon płatnego - spokojnie wystarczy na terenie kraju np yanosik, bardzo dokładnie pokazuje to co ma pokazać lub opowiedzieć.
2. za granicą spokojnie możesz używać nawigacji google - zupełnie darmowa i czasem o niebo lepsza niż np. automapa - przynajmniej nie świruje.

Co do kosztu transmisji danych - w Polsce z reguły już sa tak duże pakiety wliczone w abonament, że nawet nie poczuje się ich zużycia przez aplikację..mając do dyspozycji kilka GB.
Zuzycie danych za granica w strefie uni to dam przykład z sierpnia tego roku, dane zuzywane bez żadnego pakietu w ramach roamingu - jadąc z Chorwacji na mapach google do granicy z Polską (bo potem był pakiet wliczony w cenę taryfy) zużylem /zapłaciłem za przesył danych niecałe 23zł trasa przez Węgry/Słowację około 1000km/kilkanaście godzin. Więc jeśli jeździsz dużo to opłaca Ci się zapłacisz 200-300 zł np za automapę w wersji europa, w innym przypadku to całkowicie się nie opłaca. google ma asystenta pasa, sugeruje objazdy np korków, pokazuje kiedy i jak skręcić , pokazuje alternatywne trasy itd. przetestowałem bo na Węgrzech automapa po prostu ppowiedziała pas (jak jechałem do Chorwacji, z powrotem nawet już automapy nie włączyłem)

Telefon przy tym normalnie funkcjonuje, tyleże jest w uchwycie, uruchamia się zestaw głośnomówiący i rozmawiasz, a na ekranie masz dalej drogę wskazaną, możesz sobie włączyć pilota... tyle, więcej żadnej odrębnej nawigacji..strata kasy..lepiej zafunduj sobie dobry videorejestrator...podczas eskapad niezłe widoki np. górskie przełęcze... ;-)
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 21 Grudzień 2016, 21:37   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


A jeszcze pytanie czy ktos z was w swojej corsie ma zawieszenie sportowe? mi dali takie zawieszenie razem z pakietem "czarny dach" nie wiem czy to lepsza opcja od komfortu przyznam szczeze ze czuc troche nierownosc na drodze nie iwem jak w przypadku zawieszenia komfortowego bo nie mam porownania... no i ciekawe jak z trwałoscią na polskich drogach
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Grudzień 2016, 22:27   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


1. nic nie trzeba ściągać na telefon płatnego - spokojnie wystarczy na terenie kraju np yanosik, bardzo dokładnie pokazuje to co ma pokazać lub opowiedzieć.

To dlaczego w instrukcji jest że musi być taka a taka navi do współpracy z radiem w Corsie E?
Ja używam od lat tom-tom z aktualizacją map.Próbowałem Janosiki i inne navi tak z ciekawości ale za darmo nic nie ma.
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 07:49   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


@CorsaE2017 sportowe zawieszenie jest trochę twardsze, przynajmniej tak z mojego odczucia, ale osobiscie jeździ mi se an nim bardzo dobrze. Duże znaczenie co do odczuwania nierówności mają też np. opony na jakich jeździsz.
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 22 Grudzień 2016, 21:29   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


mietrusz napisał/a:
1. nic nie trzeba ściągać na telefon płatnego - spokojnie wystarczy na terenie kraju np yanosik, bardzo dokładnie pokazuje to co ma pokazać lub opowiedzieć.

To dlaczego w instrukcji jest że musi być taka a taka navi do współpracy z radiem w Corsie E?
Ja używam od lat tom-tom z aktualizacją map.Próbowałem Janosiki i inne navi tak z ciekawości ale za darmo nic nie ma.


bo jeśli chcesz mieć wyświetlaną drogę na ekranie radia to tak musisz kupić dedykowane oprogramowanie np bringgo (masz zainstalowane w systemie audio i to ono łączy się z tym w fonie, iphon ma alternatywne oprogramowanie i działa podobnie i kosztuje) - na początek kosztuje ok 5 zł potem musisz wybulić około 400zł... tylko za to aby widzieć punkcik na ekranie tam gdzie radio. apka na fona yanosika jest za free... jak nie chcesz reklam(a dużo ich nie ma ) to płacisz, płacisz jak chcesz mieć yanosika na nawigację (nie telefon) google masz w fonie całkowicie za darmo..googlemap. oczywiście nic się ie wyświetla na ekranie systemu audio tylko na fonie, ale rozmowy mozesz inicjować i odbierać z systemu, fona łączysz przez bluetooth i np kablem przez usb (od razu ma ładowanie).. nie wiem naprawdę nie widzę sensu płacić po 300-400 zł za coś co w sumie nie dokońca i tak jest dopracowane..bo to bringgo jest takie sobie..o iphone nie wypowiadam się.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 23 Grudzień 2016, 13:36   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Mymciak, Opony oryginalne takie jak dali w salonie a felgi 17'
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 23 Grudzień 2016, 14:38   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


@CorsaE2017 a profil jaki?
Im mniejszy profil tym bardziej czuć. Ja jak z 45 na 65 się przesiadłem to dzień i noc :P
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 23 Grudzień 2016, 14:58   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Mymciak, opony 215/45 R17 87V felgi aluminiowe 17''
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 25 Grudzień 2016, 15:16   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


@CorsaE2017 No to będzie trochę trzęsło no :/ ale da się przyzwyczaić :P
Ja sobie chwalę bo jest odrobinkę niższe przez co ma się wrażenie ze lepiej trzyma się drogi xD
A co do trwałości to ciężko mi się wypowiedzieć. Moja Lilith ma 5 lat ale dopiero rok jeździ po polskich drogach, nawet niecały. No ale jak na razie wszystko ładnie jak w zegarku.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 26 Grudzień 2016, 21:13   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Mymciak, dzieki za odpowiedz :) no faktycznie troche trzesie ale jest sprezyste , ostatnio jechalem Lexusem RX i tam bylo jak na kanapie dziury w drodze jak moja glowa a ja moglem zasnac tak komfortowo bylo haha wiec pozalowalem troche ze u mnie w pakiecie bylo zawieszenie sportwoe a nie komfortowe tym bardziej ze moja droga do pracy nie rozpieszcza i jest troche nierowna
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 28 Grudzień 2016, 15:14   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


CorsaE2017 napisał/a:
Mymciak, ... ostatnio jechalem Lexusem RX i tam bylo jak na kanapie dziury w drodze jak moja glowa a ja moglem zasnac tak komfortowo bylo haha .


Niezłe porównanie... trzezba było jeszcze z Bentlejem ;-) . A nawiązując do tematu, ten model i tak jest całkiem nieźle zestrojony pod względem komfortu, jak dla mnie nawet za bardzo kosztem prowadzenia..ale ,ja to ja jeżdżę na codzień civicem na 17". Zawieszenie daje radę, nie rozleci sie na naszych drogach, może czasem będzie tylko mocniej czuć te doły. Za to polecam do 17 dobrać odpowiednie gumy, kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem (można tago dokonać). Nie chce tu reklamować, ale dodam, iż jeżdżac dłuższy czas na marce opon z Francji na M, po ich zmianie na markę z Niemiec na G, przy zachowaniu tego samego rozmiaru opon i felg, komfort był wyraźnie wyższy. nie chodzi tu o głośność, spalanie, ale sposób "pracy" opony na nierównościach.. i to przy profilu 45..czyli można? można..
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Lipiec 2017, 22:48   
   Moje auto: z12xep


A ciekawe czy Wiecie jakiej firmy jest oprogramowanie nawigacji ?
Pewno firmy "Here" http://opel.navigation.com/home/en_GB/OpelEMEA/GBP
A firma Here to inaczej pochodna Nokii która wykupiła firmę Navteq i przejeła nawigacje w wielu firmach samochodowych.
Wystarczy ściągnąć sobie na smartfona aplikację Here i mamy to samo.
I co najważniejsze aktualizacje są całkowicie za darmo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » 2017 ColorEdition Summit White
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.