brak dźwigni podnoszenia fotela kierowcy i brak dźwięków:-(
Autor Wiadomość
 asia34


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: asia
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: grudziądz
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 13:59   brak dźwigni podnoszenia fotela kierowcy i brak dźwięków:-(
   Moje auto: corsa 1,2 diesel


Witam , od tygodnia jestem posiadaczka Corsy D grudzień 2007 rok
Auto dostałam od rodziców i jedno mnie zastanawia to brak możliwości regulacji podnoszenia fotela kierowcy . Fotel ma z boku pokrętło do regulacji oparcia fotela jednak fotel fabrycznie nie posiada tej dzwigni do podnoszenia góra -dół fotela :-( czy może w tych wersjach corsy D ustwai sie wysokość fotela inaczej ? Czy może kupić fotel z taka dzwignia i zamontować . Czy samemu da rade łatwo zamontować nowy gotel kierowcy czy raczej odpada ? Proszę o rade . Mam jeszcze problem z dzwieiem kierunkowskazów i innych dźwięków . Kontrolka od np kierunków jak i np od pasow bezpieczeństwa działają jednak nie ma żadnego dźwięku . Próbowałam ustawić to poptrzez fukkcje w kierownicy i pokazuje mi ze mam glosnoc ustawiona na 4 a dalej cisza :-( pomożecie kochani
Pozdrawiam Asia
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 07:25   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Czy fotel ma regulację podnoszenia zależy od wersji czyli wypasu.
Po VIN możesz sprawdzić.
Wymienić na fotel z regulacja możesz spokojnie .
To pikanie musi chyba elektryk obejrzeć, chyba ze chłopaki tu wiedzą gdzie jest pikawka od kierunków.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 20:20   
   Moje auto: z12xep


Z tym fotelem to trochę dziwne, nie widziałem jeszcze aby Corsa D nie miała takiej regulacji.
Sprawdź czy nie ma pod fotelem kierowcy szuflady i czy fotel pasażera ma tą regulację.
Możliwe że fotel kierowcy był zniszczony i wymieniono go na fotel od anglika jeszcze przed zakupem Twoich rodziców.
 
     
 asia34


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: asia
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: grudziądz
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 21:34   
   Moje auto: corsa 1,2 diesel


xxvvcc napisał/a:
Z tym fotelem to trochę dziwne, nie widziałem jeszcze aby Corsa D nie miała takiej regulacji.
Sprawdź czy nie ma pod fotelem kierowcy szuflady i czy fotel pasażera ma tą regulację.
Możliwe że fotel kierowcy był zniszczony i wymieniono go na fotel od anglika jeszcze przed zakupem Twoich rodziców.

Fotel pasażera również nie ma regulacji a pod żadnym fotelem nie ma szuflady .
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 10:28   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Też miałem taki fotel w Corsie D.Mnie ta wysokość akurat pasowała ale strasznie ściskał mnie fotel bo bokach w siedzeniu i dorobiłem poduszkę u tapicera co jednocześnie podwyższyło siedzenie.Poduszka miała profil trójkątny tak aby nogi nadal zostały na swojej wysokości.
Samochód sprzedany a poduszka została ale tylko w Gdańsku do odbioru gdybyś była zainteresowana.Kupując Corsę E dopłaciłem do innych siedzeń mając przykre doświadczenie z tak zwanymi fotelami "komfort"
 
     
 asia34


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: asia
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: grudziądz
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 11:58   
   Moje auto: corsa 1,2 diesel


mietrusz napisał/a:
Też miałem taki fotel w Corsie D.Mnie ta wysokość akurat pasowała ale strasznie ściskał mnie fotel bo bokach w siedzeniu i dorobiłem poduszkę u tapicera co jednocześnie podwyższyło siedzenie.Poduszka miała profil trójkątny tak aby nogi nadal zostały na swojej wysokości.
Samochód sprzedany a poduszka została ale tylko w Gdańsku do odbioru gdybyś była zainteresowana.Kupując Corsę E dopłaciłem do innych siedzeń mając przykre doświadczenie z tak zwanymi fotelami "komfort"


Bardzo dziekuje za odpowiedz :-) Ja z tych niskich jeste i musze cos zrobić , gdybyś chciał sprzedać i wysłać mi ją to bardzo proszę o wiadomość wiadomosc prywatna :-)
Pozdrawiam Asia
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 12:05   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Albo poszukaj kawałka gąbki grubej na 10-15cm i uszyj sobie "pokrowiec" na nią. Ja mam taka dla kursantek i sobie chwalą, bo nie wszystie autka maja fotele podnoszone. :okk:
 
     
 lejm


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 30 Czerwiec 2017, 10:10   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Brak dzwięków jest najprawdopodobniej spowodowany uszkodzeniem głośnika znajdującego się w zegarach. Tutaj jest temat o tym:
http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?t=9594
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » brak dźwigni podnoszenia fotela kierowcy i brak dźwięków:-(
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.