Kontrolka oleju corsa d 1.2
Autor Wiadomość
 Michon


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 22:50   Kontrolka oleju corsa d 1.2
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


Cześć wszystkim!
Mam pewien problem ze swoją Corsa D 1.2, a mianowicie gdy autko nabiera temperatury 89-95 °C i klimatyzacja jest włączona na biegu od 2 do 4 na postoju zapala się kontrolka oleju po ruszeniu gaśnie czyli coś z ciśnieniem lub po wyłączeniu klimy i to mnie dziwi co ma klima do kontrolki oleju. Płyny sprawdzone i czyste wszystkie w normie. Proszę o poradę w czym może być problem.
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Czerwiec 2017, 11:35   
   Moje auto: Corsa D


Sprawdzałeś czujnik ciśnienia oleju czy nie jest spocony, nie kapie z niego? U mnie zaczęła pokazywać się ta ikona okazało się że czujnik przestał być szczelny. I też kontrolka pokazywała się na luzie, przy gazowaniu gasła, zacznij od tego.
Jeżeli czujnik ok to zostaje pomiar ciśnienia, być może pompa przestaje działać, lub zatkane kanaliki olejowe...
Jeżeli to czujnik to polecam Delphi, troszkę droższy ale wytrzymuje bardzo długo, Febi i inne takie twory potrafią puszczać po kilku mc
Pzdr
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 5 Lipiec 2017, 19:21   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Po włączeniu klimy spadają Ci minimalnie obroty i to wystarcza aby ciśnienie spadło o tyle aby czujnik zadziałał. U mnie nie dawno zaświeciła się jak przy ruszaniu się lekko zadławił silnik. ale ostatecznie sprawdzenie ciśnienia oleju polecam. Dużo powie o stanie silnika i układu smarowania.
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Lipiec 2017, 11:27   
   Moje auto: Corsa D


SzymonSt napisał/a:
Po włączeniu klimy spadają Ci minimalnie obroty i to wystarcza aby ciśnienie spadło o tyle aby czujnik zadziałał. U mnie nie dawno zaświeciła się jak przy ruszaniu się lekko zadławił silnik. ale ostatecznie sprawdzenie ciśnienia oleju polecam. Dużo powie o stanie silnika i układu smarowania.


Takie zachowanie nie jest normalne i jeżeli po włączeniu klimy świeci się olej to albo za duże opory na sprężarce I znacznie przymula silnik (co w działającym układzie nie powinno mieć Miejsca) albo pompa oleju już nie domaga
 
     
 Michon


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Sierpień 2017, 22:15   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


:bry: Po zmierzeniu ciśnienia okazało się że nie ma w ogóle ciśnienia oleju. Mechanik proponuje tylko założyć zestaw naprawczy pompy olejowej i to ma wystarczyć. Moje pytanie jest takie czy jest sens bawić się w zestawy naprawcze bo nie chce żeby za jakiś czas problem powrócił, a może lepiej kupić nową pompę jak myślicie? Czekam na szybkie i sensowne odpowiedzi. :)
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Sierpień 2017, 06:28   
   Moje auto: Corsa D


Wszytsko zależy od stanu pompy i zasobności portfela, ogólnie jak pompa nie będzie wytarta tylko np problem z zaworkiem to wystarczy zestaw. Przy okazji sprawdź też smok olejowy czy nie zatkany bo on też może odpowiadać za brak ciśnienia I zmierzyć luzy na panewkach bo one też odpowiadają za ciśnienie oleju i przy zbyt dużych luzach wymienisz pół silnika a i tak ciśnienie będzie za niskie. Te dwie ostatnie rzeczy są tak naprawdę pierwszymi do sprawdzenia
Pzdr
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 09:06   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Za taki zestaw naprawczy życzą sobie 390 zł. Ja spróbowałbym poszukać jakiejś używki z dość małym przebiegiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Kontrolka oleju corsa d 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.