Wentylator zatrzymuje sie ..
Autor Wiadomość
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 17:31   Wentylator zatrzymuje sie ..
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Pacjent - wentylator nawiewu w CD ..
Objawy - Czasami nie startuje. Potrafi się też w czasie jazdy zatrzymać i po chwili ruszyć. Nieraz też gdy stoi pomaga przełączenie na inny bieg - wtedy rusza.
Nadchodzą upały i bez wiatraka tragedia..
Diagnoza.. Jakieś pomysły ? Czy rezystor może tak wydziwiac ?
 
     
 TomoAntonio1


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 14:50   
   Moje auto: A14XER


Witam,

podłączę się, bo w moim A14XER na powrocie z długiego weekendu wiatrak się zatrzymywał i rzadko kiedy startował. krótsze przerwy w działaniu w krótszych trasach w ostatnim tygodniu.

Zastanawiam się w co uderzać:
- rezystor - niestety z tego co się zoriętowałem to przy klimatronik jest ten zespolony, więc nie wymiana rezystora za parę złoty, a co najmniej kilka stóek za zamiennik...
- silnik - osotatnio pojawi się piski przy starcie, więc coraz bardziej zastanawiam się nad łożyskiem od silniczka bo jak rozkręcałęm w zeszłym tygodniu to zauważyłem, że po zakręceniu ręką zatrzymuje się bardzo szybko, tzn. nie robi lekko kilku obrotów

nadmienię jedynie, że na stykach kostek nie widać żadnych niepokojących oznak jak śniedź czy nadpalenia...
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 22:54   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ten temat już był na forum.Nie wytrzymują styki na rezystorze i najlepiej przylutować przewody do rezystora na stałe albo wymienić przewód to na jakiś czas znowu starczy zanim się wypali.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Wentylator zatrzymuje sie ..
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.