Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:27
akumulator
Autor Wiadomość
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Styczeń 2016, 15:51   akumulator
   Moje auto: Corsa D


Witam, przyszły mrozy i akumulator zaczyna siadać -rozwiązanie problemu -wyjąć i naładować...wydawałoby się prostą czynnością tylko jak zamknąc auto po wyjęciu akumulatora---centralny nie działa , z kluczyka zamykasz tylko drzwi kierowcy (pozostałe drzwi i bagażnik otwarte) ,zamknąć auto z centralnego i dopiero wyjąć akumulator ----szaleje alarm,,,zostawić otwarte auto - strach. ---------może macie jakieś pomysły jak to zrobić by czuć się bezpiecznie????????? "myls"
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Styczeń 2016, 17:35   Re: akumulator
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jak siada akumulator to się kupuje nowy.4/5 lat góra,czy działa czy nie należy wymienić,żeby nie było problemów w zimę.Po wyjęciu akumulatora jest jeszcze jedno źródło prądu które zapewni zamknięcie auta ileś tam razy przez centralny/naładowany kondensator/Po rozładowaniu się kondensatora pozostaje przestawienie wkrętakiem w drzwiach czegoś tam i drzwi się tylko od środka otworzy,coś o tym czytałem w instrukcji auta.
Tak nawiasem to chcesz całą zimę wyciągać akumulator,żeby na wiosnę i tak kupić bo będziesz musiał.
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Styczeń 2016, 19:05   
   Moje auto: Corsa D


Do Sigi ...........widzę że nie skumałeś tematu ..............chodzi mi o sposób na zamknięcie auta bez akumulatora ............nie mam zamiaru co 2.5 roku wymieniać akumulatora ...a tak na marginesie akumulator powinno się raz w roku solidnie podładować żeby przedłużyć jego żywotność czy to będzie nowy czy stary takie podładowanie mu nie zaszkodzi
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Styczeń 2016, 19:52   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Zamknij z centralnego przy otwartej masce, a potem z kluczyka otworzysz i tyle. Możesz zamknąć auto, odpiąć klemę i otworzyć z kluczyka drzwi kierowcy, żeby sprawdzić czy będzie dobrze jak zostawisz auto na noc. Akumulator wyjmij gdzieś po około 5 minutach po uzbrojeniu auta.
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Styczeń 2016, 20:38   
   Moje auto: Corsa D


Witam, nie mogę tak zrobić .....bo jak zamknę auto z centralnego przy otwartej masce to alarm szaleje
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Styczeń 2016, 21:20   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Poluzuj klemy, zamknij auto i wyjmij. Powyje parę sekund. Nie wiem jaki masz prostownik ale automatyczny doładuje w maksymalnie 3h więc ja bym w ogóle nie zamykał samochodu, chyba, że masz go gdzieś dalej.
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 7 Styczeń 2016, 18:55   

Na krawędzi drzwi od środka (nad zamkiem) jest dziurka z mechanicznym przełącznikiem, wkłada się tam kluczyk i przesuwa go w górę (słychać przełączenie) i zatrzaskuje drzwi. Robisz tak dla wszystkich drzwi a kierowcy zamykasz kluczykiem. Instrukcja obsługi strona 28.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Styczeń 2016, 20:53   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Skumałeś temat jakby to zimny41 rzekł,bo krótko i przejrzyście i nawet stronę podałeś.
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Styczeń 2016, 21:49   

miałem kiedyś problem z alarmem i kombinowałem jak zamknąć auto bez pilota i włączenia alarmu więc nakombinowałem się trochę ;)
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Styczeń 2016, 10:00   
   Moje auto: Corsa D


Witam, dzięki za tę podpowiedż z instrukcją a tam doczytałem się o jeszcze innej metodzie .....................otwierasz auto z pilota (rozbrajasz tym samym alarm) ,otwierasz i zamykasz drzwi kierowcy , otwierasz drzwi pasażera -wciskasz przycisk blokowania wszystkich drzwi (na desce) i zamykasz drzwi pasażera ..........auto jest pozamykane , bez alarmu i teraz gdy masz otwartą maskę demontujesz akumulator (najpierw minus potem plus a przy podłączaniu odwrotnie)
DZIĘKI za zainteresowanie tematem i podpowiedzi
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Styczeń 2016, 12:26   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Najpierw minus masowy żeby podczas odkręcania plusa jako pierwszy i dotykając przypadkiem kluczem masy nie spowodować zwarcia.odwrotnie przy zakładaniu.
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Styczeń 2016, 15:46   
   Moje auto: Corsa D


...........sorry Sigi chyba to samo napisałem wcześniej ........ale jak najbardziej masz rację :graty:
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 9 Styczeń 2016, 22:15   

zimny41 napisał/a:
....chodzi mi o sposób na zamknięcie auta bez akumulatora .......

więc przycisk na desce odpada ale reszta OK - najważniejsza uwaga: czytać instrukcje obsługi ;)
 
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 12:39   

A czy używacie może na co dzień prostownika np takiego z rozruchem? Jak się sprawuje? Pytam, bo czasami przydałoby się podładować. Który z tych tutaj będzie optymalny: https://kraftdele.info/24-prostowniki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » akumulator
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.